Twee kansen op wielerpiste van Izu voor baanrenster Wild
IZU (ANP) - Twee kansen heeft Kirsten Wild op de wielerpiste van Izu om eindelijk met een olympische medaille naar huis te keren. Op de slotdag is er het omnium, waarop ze al twee keer wereldkampioen werd. Twee dagen eerder debuteert de koppelkoers voor vrouwen op het olympisch programma. Met Amy Pieters won Wild het goud op de laatste twee WK's, in Pruszkow en Berlijn.
Wild (38) was er in Londen 2012 en vier jaar later in Rio al bij. Twee keer werd ze zesde op het omnium oude stijl met zes onderdelen verdeeld over twee dagen. "Het is niet dat ik dat recht wil zetten. Het omnium is gewoon heel erg veranderd met vier in plaats van zes onderdelen. Het is veel meer mijn onderdeel geworden", vertelde ze toen ze nog in Nederland was. Na Rio verdwenen de zogenoemde vliegende ronde, de individuele achtervolging en de 500 meter tijdrit. Sindsdien wordt begonnen met scratch, gevolgd door de temporace, een afvalkoers en de puntenkoers. "Het biedt mij zeker meer kansen, op het oude omnium kwam ik nooit in aanmerking voor de medailles."
Het uitstel van de Spelen kwam ook haar slecht uit. 2020 zou haar laatste jaar als wielrenster worden, het was mooi geweest. Wild legde zich er snel bij neer. "Het is zoals het is, ik vond het aanvankelijk nog wel chill. Maar vorig jaar zomer voelde ik me wel al ongeduldig worden. Stoppen is nooit een optie geweest. Daarvoor wilde ik nog te graag." Ze kreeg ook nog corona in het najaar. "Ik heb er lang last van gehad. Je weet ook niet goed hoe je het moet aanpakken. Het duurde lang, ik kon een uurtje fietsen per dag en maakte me zorgen of ik nog wel mijn oude niveau kon halen."
In goede vorm
Uit trainingen - er waren geen wedstrijden - maakte ze op dat het met de vorm nu wel goed zit. "Maar ik heb geen enkel idee hoe de concurrentie ervoor staat. Of ze best oké zijn of heel goed. Ik weet wel dat op de Spelen iedereen heel hard gaat."
Waar op het omnium meestal gewoon de beste wint is de koppelkoers - internationaal madison genoemd - onvoorspelbaar. Al zegt het wel iets dat Wild en Pieters de afgelopen twee WK's wonnen. "Het is hectisch. We hebben veel getraind met de jonge mannelijke talenten. Om de chaos na te bootsen." Daarbij was Wild de afgelopen maanden vooral met de baan bezig, terwijl Pieters een uitgebreid wegprogramma reed. Ze won dit jaar Nokere Koerse en de nationale titelstrijd op de weg. "We kunnen allebei ons goed positioneren en hebben een goede sprint: ik van ver, Amy wat korter." Wild keert in het najaar nog terug op de weg. Er volgt wellicht ook nog een WK baanwielrennen. "Ik zeg geen nee, maar op 1 januari is het gedaan."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP/AFP) - De Italiaan Matteo Arnaldi heeft zich afgemeld voor zijn halve finale op Roland Garros van vrijdagavond tegen landgenoot Flavio Cobolli. De 25-jarige tennisser, die als mondiale nummer 104 aan het toernooi begon, heeft last van een virus en heeft zich op het laatste moment teruggetrokken. Daardoor speelt Cobolli zondag de finale tegen de Duitser Alexander Zverev.
1 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen heeft de derde tijd gereden bij de tweede vrije training van de GP van Monaco. Net als in de eerste vrije training waren ook nu de twee Ferrari's sneller dan de 28-jarige Nederlander.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de finale op Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld was in de halve finale in vier sets te sterk voor Jakub Menšík uit Tsjechië: 7-5 6-2 3-6 6-3.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Mathieu van der Poel bereidt zich in de Ronde van Zwitserland voor op de Tour de France. De 31-jarige Nederlander maakt in de vijfdaagse rittenkoers, van 17 tot en met 21 juni, zijn rentree in het wielerpeloton na een afwezigheid van ruim twee maanden. Van der Poel reed op 12 april met Parijs-Roubaix zijn laatste wedstrijd.
4 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van de GP van Monaco de derde tijd genoteerd. De 28-jarige Nederlander moest alleen de twee Ferrari's voor zich laten en gaf 0,513 seconden toe op de winnaar. Charles Leclerc reed op het stratencircuit in het prinsdom de snelste ronde (1.13,978) en bleef zijn teamgenoot Lewis Hamilton 0,226 seconden voor.
6 uur geledenBERLIJN (ANP) - Serena Williams (44) doet na haar geplande terugkeer als dubbelspeelster op het grastoernooi van Queen's in Londen ook mee aan het WTA-toernooi in Berlijn. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. Het is nog niet bekend met wie Williams in de Duitse hoofdstad zal dubbelen.
8 uur geledenLAS VEGAS (ANP/RTR) - De Grote Prijs van Las Vegas blijft nog zeker tien jaar op de Formule 1-kalender staan. De organisatie achter de race heeft het contract met Formule 1 met tien jaar verlengd.
17 uur geleden