Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Twee journalisten omgekomen door Israëlische aanval op Libanon

Twee journalisten omgekomen door Israëlische aanval op Libanon

BEIROET (ANP/RTR) - Twee journalisten zijn dinsdag omgekomen bij een Israëlische aanval op Libanon, meldt het Libanese staatspersbureau. De aanval in het zuiden van Libanon, op enkele kilometers van de grens met Israël, heeft ook een derde persoon het leven gekost.

Nieuwszender Al Mayadeen bevestigt dat twee medewerkers zijn overleden. Het in Libanon gevestigde medium meldt dat een correspondent en cameraman "het doelwit waren van een laffe Israëlische aanval". Een Israëlisch gevechtsvliegtuig zou raketten hebben afgevuurd op de locatie van het tweetal in Zuid-Libanon, vlak nadat zij een live-uitzending hadden afgerond.

De correspondent meldde voor haar overlijden dat een 80-jarige vrouw was overleden bij een Israëlische aanval. Daarbij raakte de kleindochter van de omgekomen vrouw gewond. Ook Libanese veiligheidsbronnen melden dit. De aanval vond plaats kort nadat Hezbollah verklaarde een Israëlische post in Noord-Israël te hebben aangevallen.

Aanval op auto

Later op de dag kwamen volgens het Libanese staatspersbureau NNA nog eens vier mensen in Libanon om door een Israëlische aanval op een auto. Ze reden op ruim tien kilometer van de grens met Israël toen de auto werd geraakt.

Sinds de oorlog tussen Hamas en Israël op 7 oktober uitbrak, voert Hezbollah regelmatig aanvallen uit op Israël. Deze beweging steunt de Hamasstrijders in de Gazastrook. Er wordt regelmatig over en weer geschoten, met sterfgevallen aan beide kanten van de grens tot gevolg. Tot nu toe zijn daar zeker zeventig Hezbollahstrijders, zeven Israëlische militairen, dertien Libanese burgers en drie Israëlische burgers gedood.

Meer uit Buitenland

Defensieminister Israël dreigt Libanees grondgebied in te nemen

TEL ‌AVIV (ANP/AFP) - Israël neemt grondgebied van Libanon in als de Libanese regering niet voorkomt dat de beweging Hezbollah aanvallen op Israël uitvoert.

19 minuten geleden
VN-organisatie: tot ongeveer 3,2 miljoen Iraniërs op de vlucht

GENÈVE (ANP) - Zo'n 3,2 miljoen mensen zijn in Iran op de vlucht geslagen voor de recente aanvallen, schat de VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR. De meesten zijn vanuit de grote stad richting landelijke gebieden in het noorden van het land getrokken. Ze zoeken daar tijdelijk een veilig heenkomen. Hun aantal zal volgens de organisatie verder oplopen.

27 minuten geleden
Zelensky: Witte Huis liet dronedeal met Oekraïne lopen

KYIV (ANP) - De Verenigde Staten hebben vorig jaar een aanbod van Oekraïne laten liggen om onder meer onderscheppingsdrones te leveren, zegt president Volodymyr Zelensky. Om zulke verdedigingswapens tegen bijvoorbeeld Iraanse Shaheds zitten de VS en zijn bondgenoten in het Midden-Oosten te springen sinds Iran ze met vergeldingsaanvallen bestookt.

41 minuten geleden
Levenslang voor moslimextremisten om bloedbad bij concert Moskou

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Moslimextremisten die twee jaar geleden 149 concertgangers doodden in de buurt van Moskou moeten levenslang de gevangenis in. De terreuraanslag op Crocus City Hall was de bloedigste in Rusland in tientallen jaren.

1 uur geleden
Italiaanse basis in Irak getroffen door raket, geen slachtoffers

ROME (ANP) - Een Italiaanse militaire basis in Irak is getroffen door een raket, meldt het ministerie van Defensie in Rome. "Er zijn geen slachtoffers of gewonden onder het Italiaanse personeel. Iedereen is veilig", aldus minister van Defensie Guido Crosetto in een korte schriftelijke verklaring. De commandant van het kamp zei op de televisie dat nog onderzocht wordt of misschien sprake was van een drone.

2 uur geleden
China neemt wet voor 'etnische eenheid' aan, activisten bezorgd

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - Het Chinese Nationaal Volkscongres heeft een wet goedgekeurd die de "etnische eenheid" in het land moet versterken. De Chinese regering wil zo de "samenhang versterken". Deskundigen en activisten maken zich zorgen dat de wet slecht kan uitpakken voor minderheden in het land, zoals de Oeigoeren of de inwoners van Taiwan en Tibet.

2 uur geleden
Zelensky vrijdag naar Parijs voor gesprek met Macron

PARIJS (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky ontmoet vrijdag in Parijs zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron. De twee praten daar onder meer over de veiligheidsgaranties die een groep bondgenoten van Oekraïne kan bieden, meldt het kantoor van Macron. Ook Nederland is lid van die zogenoemde Coalition of the Willing (Coalitie van Bereidwilligen), die mede door Frankrijk wordt aangevoerd.

4 uur geleden