Twee jongens van 14 en 15 jaar opgepakt voor explosief in Breda
BREDA (ANP) - Twee jongens van 14 en 15 jaar zijn maandagochtend aangehouden omdat ze in september vorig jaar zwaar vuurwerk zouden hebben geplaatst tegen de gevel van een woning in Breda. De politie denkt dat de twee als loopjongens zijn gebruikt door een nog onbekende opdrachtgever.
Tijdens huiszoekingen in drie woningen in de wijk Hoge Vucht werd vuurwerk, een steekwapen, een neppistool en een grote hoeveelheid contant geld aangetroffen.
Tegen een woning aan de Passendalestraat in de wijk Wisselaar in het noorden van Breda ontplofte op 17 september vorig jaar midden in de nacht een explosief. Twee weken eerder gooiden jongens op hetzelfde adres een steen door de ruit.
In het onderzoek arresteerde de politie in januari twee jongens van 16 en 17 jaar. Die zijn inmiddels weer vrijgelaten, maar gelden nog wel als verdachten.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De zes bestuurders die nog vastzaten na de blokkade van de A12 op zaterdag, zijn maandag vrijgelaten. Dat laat de politie weten.
15 uur geledenDOKKUM (ANP) - Ongeveer 21.000 mensen waren maandag bij het bezoek van de koninklijke familie aan Dokkum. "Het was overal druk, gezellig druk, maar nergens te druk", zegt burgemeester Johannes Kramer van de gemeente Noardeast-Fryslân, waar de Friese vestingstad onder valt.
15 uur geledenGOES (ANP) - Asielzoekers kunnen vanaf dinsdag worden opgevangen in de Zeelandhallen in Goes. Het gebouw is goedgekeurd voor gebruik, laat opvangorgaan COA maandag weten.
15 uur geledenBREDA (ANP) - De Havermarkt in het centrum van Breda is vol. Dat meldt de gemeente Breda. Voor het plein geldt het principe: één persoon in, één persoon uit. Aan de Haven, Sint Janstraat, op het Kasteelplein en op het Kerkplein is nog wel ruimte om Koningsdag te vieren.
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Stadhuisplein en Oudkerkhof in de binnenstad van Utrecht zijn vol, meldt de gemeente. Er mogen geen nieuwe mensen de pleinen op. Ook op de Neude en het Janskerkhof wordt het erg druk.
16 uur geledenDOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft de viering van Koningsdag in de Friese stad Dokkum afgesloten. Aan het einde van het programma sprak hij van een "onvergetelijke dag" en bedankte hij alle betrokkenen.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de treinen is het maandagmiddag "druk maar beheersbaar", meldt een woordvoerder van de NS. Het wordt langzaamaan drukker in de hoofdstad en andere grote steden, vooral op de plekken waar grote evenementen zijn rond Koningsdag.
18 uur geleden