Twee jaar cel voor ex-agenten wegens ontucht in dienstauto
LEEUWARDEN (ANP) - Twee voormalige agenten van de politie in Raalte hebben in hoger beroep een celstraf van twee jaar gekregen voor het seksueel misbruiken van een vrouw. Dit vond plaats tijdens een carnavalsnacht in 2012 onder diensttijd. Het duo had het beschonken slachtoffer opgepikt bij een discotheek.
De rechtbank in Zwolle kwam in 2015 tot 2,5 jaar cel. Het Openbaar Ministerie eiste deze straf ook bij het gerechtshof in Leeuwarden. Het hof neemt in het oordeel mee dat het hoger beroep door aanvullende onderzoeken lang heeft geduurd. De agenten zijn in 2012 ontslagen door hun korps. Ook dat weegt het hof mee. Daarmee heeft het duo de consequenties ook gevoeld, vindt de rechter.
Het slachtoffer heeft verklaard dat ze in Wijhe, op een afgelegen plek bij de IJssel, seks had met de agenten op de achterbank van hun dienstauto. Het hof vindt haar verklaringen betrouwbaar.
Volgsysteem
"De mannen hebben misbruik gemaakt van de kwetsbare positie van een dronken, jonge vrouw", aldus de rechter.
Volgens Sander L. (47) en Bidjaykoemar D. (49) hebben ze de vrouw die nacht direct naar haar logeeradres in Raalte gebracht. Deze uitleg strookt niet met de gegevens van het volgsysteem in hun auto, aldus het hof. Daaruit blijkt een rit van de discotheek naar Wijhe. Ook data van de telefoon van de vrouw wijst op een rit naar het dorp. Volgens de ex-agenten zijn het systeem en de data niet betrouwbaar. L. heeft verklaard in de bewuste nacht wel in Wijhe te zijn geweest. Hij wilde bij de IJssel zoeken naar het lichaam van een vermiste man. Het hof vindt dit niet aannemelijk.
Politierapport vervalst
Het aangetroffen sperma van D. op de jas van de vrouw past volgens het hof bij de verklaring van de vrouw. Volgens D. moet dat er via de achterbank op zijn gekomen. Hij had voor zijn dienst in de auto seks gehad met een collega, stelt D.
Voor het hof staat ook vast dat L. en D. na hun dienst een politierapport hebben vervalst om alles te verhullen. De mannen hebben de politie in diskrediet gebracht en het vertrouwen en respect geschonden, vindt het hof.
Van verkrachting is volgens de rechter geen sprake. De vrouw heeft verklaard zich niet te hebben verzet. Weer nuchter deed ze de volgende dag aangifte.
Meer uit Binnenland
ZAANDAM (ANP) - Marjan Minnesma, de oprichter en directeur van klimaatorganisatie Urgenda, is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de organisatie op haar website. Minnesma wordt de drijvende kracht achter Urgenda genoemd.
18 minuten geledenTER APEL (ANP) - Vrijdag hebben zo'n zestig mensen die voor het aanmeldcentrum in Ter Apel aan het wachten waren een plek in de opvanglocatie gekregen. Het gaat daarbij niet om kwetsbare mensen, voor wie ook de afgelopen dagen nog plek was. Dat is voor het eerst sinds woensdag werd besloten niet iedereen meer toe te laten, bevestigt een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA).
36 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Drinken, smeren, petje. Dat is het algemene advies bij veel evenementen dit pinksterweekend. In verband met de verwachte hoge temperaturen hebben organisatoren adviezen op hun websites gezet, zorgen ze veelal voor extra waterpunten en houden ze een extra oogje in het zeil.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Groningen gaat zaterdag, zondag en maandag nachtopvang bieden aan asielzoekers voor wie geen plek is in het opvangcentrum in Ter Apel. Burgemeester Roelien Kamminga heeft daarvoor een verzoek ontvangen van asielminister Bart van den Brink. De opvang vindt plaats in congrescentrum Hanzeplaza. Hoeveel asielzoekers daar de nacht gaan doorbrengen is nog niet bekend; dat is afhankelijk van de instroom, laat de gemeente weten.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - Het Rode Kruis is opgelucht dat een groep asielzoekers in de nacht van vrijdag op zaterdag een slaapplek had in het Groningse Stadskanaal. De hulporganisatie maakt zich wel zorgen over hoe het de komende dagen verdergaat rond het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel. Het Rode Kruis vindt het onbegrijpelijk dat er nog steeds geen echte oplossing is gevonden, zo is te lezen in een persbericht.
3 uur geledenEERBEEK (ANP) - Bij een ernstig ongeval op de Harderwijkerweg bij Eerbeek zijn vrijdagavond twee mannen overleden. Dat meldt de politie Gelderland op X. Het gaat om een aanrijding tussen een motor en een auto. De twee bestuurders overleden ter plaatse.
9 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - De Groningse gemeente Stadskanaal gaat opnieuw asielzoekers voor een nacht opvangen die vrijdag buiten bij het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel stonden te wachten. De gemeente laat weten dat het om ongeveer tachtig mensen gaat.
12 uur geleden