Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Twee Israëlisch-Russische gijzelaars terug in Israël

Twee Israëlisch-Russische gijzelaars terug in Israël

TEL AVIV (ANP) - Twee gijzelaars zijn woensdag na hun vrijlating door Hamas teruggekeerd naar Israël. Israëlische media schrijven dat het gaat om Israëlisch-Russische vrouwen. Het is de bedoeling dat woensdag twaalf gijzelaars op vrije voeten komen.

De vrouw van 50 jaar en haar 73-jarige moeder werden eerder op woensdag overgedragen aan het Rode Kruis en werden vervolgens vanuit de Gazastrook via Egypte naar Israël gebracht.

Hamas zegt de vrouwen te hebben vrijgelaten als gebaar naar de Russische president Vladimir Poetin. Hun vrijlating valt volgens Hamas buiten de deal met Israël. Israël laat volgens die overeenkomst Palestijnse gevangenen vrij in ruil voor gijzelaars, gedurende een tijdelijk staakt-het-vuren.

Meer uit Buitenland

Frankrijk roept eigen burgers op tot vertrek uit Mali

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Frankrijk heeft zijn burgers in Mali opgeroepen dat land zo snel mogelijk te verlaten. De dringende oproep volgt na gecoördineerde aanvallen van islamitische jihadisten en Toeareg-separatisten in de voormalige Franse kolonie.

5 minuten geleden
Trump uit opnieuw bedreiging richting Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Iran opnieuw bedreigd wegens het uitblijven van een vredesdeal. Hij stelt in een bericht op Truth Social dat dat land snel moet handelen.

21 minuten geleden
Frankrijk kondigt deadlines aan voor afbouw kolen, olie en gas

SANTA MARTA (ANP/AFP) - Frankrijk heeft op de conferentie over het afbouwen van fossiele brandstoffen als eerste land een 'routekaart' daarvoor gepresenteerd. Het land wil in de energiesector steenkool uiterlijk in 2030 uitgefaseerd hebben. Voor olie is het voornemen 2045, voor aardgas 2050.

41 minuten geleden
Filmpjes vervangen tanks bij jaarlijkse militaire parade Moskou

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De jaarlijkse militaire parade in Moskou moet het dit keer stellen zonder tanks en andere grote attracties. De Russische krijgsmacht is te druk met Oekraïne.

1 uur geleden
Ex-president Zuid-Korea krijgt 7 jaar cel voor verzet arrestatie

SEOUL (ANP/AFP) - De afgezette Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol is ook in hoger beroep veroordeeld voor het belemmeren van de rechtsgang. Zijn gevangenisstraf is met twee jaar verhoogd naar zeven jaar. Yoon verzette zich tegen zijn arrestatie in het onderzoek naar de militaire noodtoestand die hij in 2024 uitriep.

2 uur geleden
Bultrug Timmy nog steeds onderweg naar Noordzee

WISMAR (ANP/DPA) - De verzwakte bultrug Timmy is nog steeds onderweg naar de Noordzee. Een reddingsteam sleept de walvis, die wekenlang gestrand was voor de Duitse kust, sinds dinsdag in een drijvend bassin naar diepere wateren.

2 uur geleden
UNICEF: verlies duizenden vrouwelijke leerkrachten in Afghanistan

DEN HAAG (ANP) - Afghanistan dreigt tegen 2030 tot 20.000 vrouwelijke leerkrachten en 5400 vrouwelijke zorgverleners kwijt te raken als de beperkingen op meisjesonderwijs en de arbeidsrestricties voor vrouwen van kracht blijven. Dat heeft grote gevolgen voor de gezondheid en ontwikkeling van meisjes en vrouwen, maar ook voor het land als geheel. Dat blijkt uit een woensdag gepubliceerde analyse van UNICEF.

5 uur geleden