Twee gebouwen Capitool ontruimd na bestorming demonstranten
WASHINGTON (ANP) - Twee gebouwen op het terrein van het Capitool in Washington zijn volgens Amerikaanse media woensdag ontruimd nadat honderden aanhangers van president Trump daar barricades bestormden.
The Washington Post meldt dat een groep demonstranten een linie dranghekken doorbrak en doorrende richting het Capitool zelf, waar het Amerikaanse Congres bijeen is om formeel vast te stellen dat Joe Biden de winnaar van de presidentsverkiezingen is. Sommige Trump-aanhangers probeerden de traptreden bij de ingang van het gebouw te bereiken, maar werden volgens de krant tegengehouden door de politie.
Volgens CNN zijn duizenden demonstranten op de been in Washington om de verkiezingsnederlaag van president Trump afgelopen november te betwisten. Ook dinsdagavond waren er grote protesten in de Amerikaanse hoofdstad. The Washington Post schrijft dat er tien mensen zijn gearresteerd, onder meer voor mishandeling en het illegaal dragen van wapens.
Trump hield eerder op woensdag bij het Witte Huis een toespraak voor een schare aanhangers. Daarin herhaalde hij dat hij de verkiezingsuitslagen niet erkent en niet opgeeft. Hij riep Republikeinen in het Congres en zijn plaatsvervanger vicepresident Mike Pence op zich te weer te stellen tegen verkiezingsfraude.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP/AFP) - China heeft zondag twee reuzenpanda's naar de Verenigde Staten gestuurd. Ping Ping en Fu Shuang vertrokken vanuit Chengdu naar Atlanta. Daar blijven ze de komende tien jaar in Zoo Atlanta. De vlucht duurt ongeveer vijftien uur.
2 uur geledenODESA (ANP/DPA) - Bij een reeks Russische aanvallen op de Oekraïense havenstad Odesa zijn zeker twee mensen gewond geraakt. Op meerdere plaatsen braken branden uit en dikke rookwolken hingen boven de stad.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran houdt vol dat alleen diplomatie een einde kan maken aan het conflict met de Verenigde Staten en Israël. De Amerikaanse president Donald Trump zei zaterdag een Iraans voorstel voor heropening van de Straat van Hormuz en beëindiging van de gevechten te hebben afgewezen.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Europese Commissie trekt bijna 710 miljoen euro uit voor ontheemden in Afrika en mensen die elders in de wereld door crises zijn getroffen. Commissievoorzitter Ursula von der Leyen maakte dat zaterdag bekend in New York, waar de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties bijeen is.
9 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Spanjaarden hebben in Madrid opnieuw massaal gedemonstreerd tegen de uithuiszetting van een 87-jarige vrouw. De gebeurtenis heeft tot veel woede en verontwaardiging geleid in Spanje.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - Cuba heeft bij de Verenigde Naties uitgehaald naar de Verenigde Staten. De agressie van dat land is dit jaar niet alleen toegenomen, maar ook "wreder en gevaarlijker geworden", zei de minister van Buitenlandse Zaken Bruno Rodríguez Parrilla tijdens het plenaire debat van de Algemene Vergadering.
14 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Voor het eerst in jaren hebben de Duitse en Russische ministers van Buitenlandse Zaken elkaar ontmoet. De laatste keer dat dat gebeurde was in januari 2022, vlak voor de grootschalige Russische invasie in Oekraïne.
15 uur geleden