Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Twee gebouwen Capitool ontruimd na bestorming demonstranten

Twee gebouwen Capitool ontruimd na bestorming demonstranten

WASHINGTON (ANP) - Twee gebouwen op het terrein van het Capitool in Washington zijn volgens Amerikaanse media woensdag ontruimd nadat honderden aanhangers van president Trump daar barricades bestormden.

The Washington Post meldt dat een groep demonstranten een linie dranghekken doorbrak en doorrende richting het Capitool zelf, waar het Amerikaanse Congres bijeen is om formeel vast te stellen dat Joe Biden de winnaar van de presidentsverkiezingen is. Sommige Trump-aanhangers probeerden de traptreden bij de ingang van het gebouw te bereiken, maar werden volgens de krant tegengehouden door de politie.

Volgens CNN zijn duizenden demonstranten op de been in Washington om de verkiezingsnederlaag van president Trump afgelopen november te betwisten. Ook dinsdagavond waren er grote protesten in de Amerikaanse hoofdstad. The Washington Post schrijft dat er tien mensen zijn gearresteerd, onder meer voor mishandeling en het illegaal dragen van wapens.

Trump hield eerder op woensdag bij het Witte Huis een toespraak voor een schare aanhangers. Daarin herhaalde hij dat hij de verkiezingsuitslagen niet erkent en niet opgeeft. Hij riep Republikeinen in het Congres en zijn plaatsvervanger vicepresident Mike Pence op zich te weer te stellen tegen verkiezingsfraude.

Meer uit Buitenland

Internationaal Strafhof vraagt lidstaten om steun na sancties VS

DEN HAAG (ANP) - Het Internationaal Strafhof (ICC) roept lidstaten op tot steun en vraagt hen te ijveren dat het hof zijn werk kan blijven uitvoeren. Dit in reactie op een reeks nieuwe sancties die de Verenigde Staten vrijdag aankondigden tegen het ICC.

7 minuten geleden
Tientallen dode vrouwen en kinderen door droneaanval in Soedan

KHARTOEM (ANP/AFP) - Bij een droneaanval in het zuiden van Soedan zijn 26 vrouwen en vier kinderen om het leven gekomen, melden ooggetuigen en de lokale gouverneur. De aanval zou zijn uitgevoerd door de paramilitaire Rapid Support Forces (RSF), die al jaren een oorlog uitvechten met het regeringsleger.

18 minuten geleden
VS leggen nieuwe sancties op aan 'schurkachtig' ICC

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten leggen nieuwe sancties op aan het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag. Dat blijkt uit een verklaring die is ingezien door persbureau Reuters. "We zullen transacties met dit schurkachtige hof verbieden, hen afsnijden van middelen en hun vermogen om te functioneren aan banden leggen", aldus de verklaring.

58 minuten geleden
Pillay wijst wereldleiders op hun verplichtingen

NEURENBERG (ANP) - Nobelprijswinnares Navanethem Pillay heeft wereldleiders gewezen op hun juridische verplichtingen. "Mijn boodschap aan politieke leiders is dat jullie de verplichting hebben om mensenrechten te beschermen en af te zien van oorlog", zei ze tijdens een persconferentie.

2 uur geleden
Israël hekelt toekenning Nobelprijs aan Pillay

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft hard uitgehaald naar het besluit om de Nobelprijs voor de Vrede toe te kennen aan Navanethem Pillay. Volgens het ministerie van Buitenlandse Zaken legitimeert dit "haat tegen Israël" en "applaudisseert Joseph Goebbels zeker vanuit de hel", verwijzend naar de Duitse propagandaminister tijdens de Tweede Wereldoorlog.

2 uur geleden
Dieven stelen 30.000 dure flessen van wijnhuis in Toscane

CORTONA (ANP) - Bij een overval op een wijnhuis in de Italiaanse regio Toscane zijn ongeveer 30.000 flessen buitgemaakt, melden Italiaanse media als La Repubblica en ANSA. Samen hebben die een waarde van zo'n 5 miljoen euro.

2 uur geleden
Merz hekelt aanwezigheid voorganger Schröder op verjaardag Poetin

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz is "ten diepste verontwaardigd" over het nieuws dat zijn voorganger Gerhard Schröder woensdag de 74e verjaardag van de Russische president Vladimir Poetin heeft bijgewoond. Een woordvoerder van Merz noemt het "ronduit immoreel" dat Schröder op de uitnodiging is ingegaan.

3 uur geleden