Twee Franse militairen gedood in Mali
BAMAKO (ANP) - In Mali zijn zaterdag twee Franse militairen omgekomen toen hun gepantserde voertuig werd vernield door een geïmproviseerde bom. Een derde militair raakte door de explosie gewond, meldt het Élysée in Parijs in een verklaring. Het voorval had plaats in de noordoostelijke regio Kidal.
Frankrijk strijdt in het onrustige Mali, waar vorige maand nog een coup heeft plaatsgevonden, al jaren tegen gewelddadige moslimextremisten. Die operatie Barkhane moet helpen de door jihadistisch geweld geteisterde regio te stabiliseren.
Vlak na de staatsgreep liet Frankrijk weten door te gaan met de missie. Ook de Malinese militairen die de regering omver hebben geworpen, zeiden dat de Franse operatie niet stil hoeft te worden gelegd. De onvrede over het bewind van de afgezette president Ibrahim Boubacar Keïta kwam onder andere door het aanhoudende geweld in het Afrikaanse land.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de hogere importheffingen op meubilair en keuken- en badkamerkastjes met een jaar uitgesteld. De extra invoerbelasting zou met ingang van het nieuwe jaar van kracht zijn, maar wordt nu vooruitgeschoven naar 1 januari 2027, maakte het Witte Huis bekend.
13 uur geledenDEN HAAG/UTRECHT (ANP) - Bij verzekeraars komen de eerste schademeldingen na de jaarwisseling binnen. Het gaat onder andere om brandschade aan auto's, woningen, schuren en schuttingen.
14 uur geledenROME (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben de voorgestelde importheffingen op Italiaanse pasta sterk verlaagd, meldt het Italiaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens het ministerie is dat een teken dat de Amerikaanse regering "de wil van onze bedrijven om samen te werken" erkent.
14 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank (ECB) Christine Lagarde ziet de toetreding van Bulgarije tot de eurozone als een "krachtig symbool" voor Europa. Het land gebruikt vanaf nu de euro als betaalmiddel en Lagarde heet Bulgarije "hartelijk welkom in de eurofamilie".
17 uur geledenBUNNIK (ANP) - In Nederland zijn vorig jaar iets meer auto's verkocht dan in 2024. Daarbij wonnen elektrische auto's en hybrides verder marktaandeel, melden brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben elkaar tijdens de jaarwisseling massaal met de smartphone een gelukkig nieuwjaar gewenst, signaleren telecomproviders. Dat zorgde voor meer mobiel dataverbruik dan een jaar eerder, melden KPN en VodafoneZiggo.
18 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP/RTR) - Zwitserse autoriteiten vermoeden dat tientallen mensen om het leven zijn gekomen door een explosie in een bar in het Zwitserse skioord Crans-Montana. Er zijn circa honderd gewonden.
19 uur geleden