Twee explosies in Rotterdam, twee verdachten opgepakt
ROTTERDAM (ANP) - Bij twee woningen in Rotterdam zijn in de nacht van donderdag op vrijdag ontploffingen geweest. Rond 03.30 uur ging er een explosief af bij een huis aan de Rembrandtstraat in Noord. Ongeveer een uur later was er een explosie bij een portiek in de Boezemstraat in Crooswijk. Beide panden liepen schade op, niemand raakte gewond.
De politie kon kort na het incident aan de Rembrandtstraat twee verdachten aanhouden op de Noordsingel. Het gaat om een 23-jarige man uit Spijkenisse en een 24-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats. Zij hadden een tas bij zich met daarin brandbare stoffen.
Het onderzoek naar beide incidenten gaat verder. Er zijn nog geen verdachten voor de explosie op de Boezemstraat aangehouden.
Verdacht gedrag
In het zo’n 25 kilometer verderop gelegen Dordrecht hield de politie vrijdagochtend vroeg een 18-jarige man aan die verdacht gedrag zou hebben vertoond. Hij had een tas bij zich met daarin flessen met vermoedelijk brandbare vloeistof. De man werd aangehouden in de buurt van de Bagijnhof in het centrum. De omgeving is afgezet en het Team Explosieven Verkenning doet onderzoek, aldus de politie.
Woensdag werd op diezelfde plaats al een 17-jarige Rotterdammer aangehouden die in bezit bleek te zijn van een vuurwerkbom. "Door de alerte getuige is mogelijk een aanslag voorkomen", aldus de politie. De getuige zag dat hij zich verdacht gedroeg en belde daarop de politie. "We houden er rekening mee, maar hebben nog niet vastgesteld of de twee aanhoudingen met elkaar te maken hebben", zegt een woordvoerder.
In februari en maart van dit jaar was een coffeeshop aan het Dordtse Bagijnhof twee keer doelwit. In februari werd het pand bestookt met een brandbom, een maand later werden kogels afgevuurd op het pand. Burgemeester Wouter Kolff van Dordrecht besloot de coffeeshop tijdelijk te sluiten. Onduidelijk is nog of de coffeeshop ook het doelwit was van de twee die deze week werden aangehouden.
Meer uit Binnenland
GENEVE (ANP) - Naast de twee eerder door een laboratorium bevestigde besmettingen met het hantavirus op een Nederlands cruiseschip zijn er vijf vermoedelijke gevallen vastgesteld. Dat meldt de Wereldgezondheidsorganisatie WHO.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij plaatselijke dodenherdenkingen hebben meerdere burgemeesters maandagavond gewaarschuwd voor de staat van de samenleving en van de politiek. Daarin zien ze steeds meer extremisme.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Negen demonstranten die maandagavond rond de dodenherdenking op de Dam zijn aangehouden, zijn weer op vrije voeten. Onder hen is activist Frank van der Linde. Dat meldt hun advocaat Willem Jebbink. Drie andere cliënten van Jebbink worden nog verhoord. Hij verwacht dat ook zij in het komende uur worden vrijgelaten.
6 uur geledenWAGENINGEN (ANP) - In Wageningen heeft burgemeester Floor Vermeulen rond middernacht traditiegetrouw het Nationaal Bevrijdingsvuur aangestoken, als startsein voor de viering van de vrijheid op 5 mei. Vermeulen werd vergezeld door twee veteranen uit de Tweede Wereldoorlog: de 103-jarige Robbie Hall uit het Verenigd Koninkrijk en de 105-jarige Johan Geneuglijk uit Nederland. De plechtigheid was op het plein voor Hotel De Wereld, waar in 1945 werd onderhandeld over de Duitse capitulatie.
6 uur geledenDEN HELDER (ANP) - Door een of meerdere steekpartijen in Den Helder zijn maandagavond twee mensen gewond geraakt en naar het ziekenhuis gebracht. De politie heeft drie verdachten aangehouden. Een van de gewonden is tevens verdachte, zei een woordvoerster. De politie zoekt nog uit wat er precies is gebeurd in de Noord-Hollandse havenstad.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zo'n vijfhonderd mensen bezochten maandagavond de alternatieve dodenherdenking in Den Haag, die dit jaar op het Lange Voorhout werd gehouden. Dat zag een verslaggever van het ANP. Het is de tweede keer dat deze herdenking is georganiseerd, onder anderen oud-ambtenaren en diplomaten zitten achter het initiatief.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op veel plaatsen in Nederland waren mensen maandagavond om 20.00 uur twee minuten stil voor iedereen die tijdens of na de Tweede Wereldoorlog is omgekomen in oorlogssituaties of bij vredesoperaties. Bij de Nationale Herdenking op de Dam in Amsterdam blies een trompettist het taptoesignaal, waarna de duizenden aanwezigen stilte in acht namen. Om 20.02 uur klonk het Wilhelmus.
10 uur geleden