Twee doden na crash cocaïnevliegtuigje in het westen van Suriname
PARAMARIBO (ANP) - Een drugsvliegtuigje is op 25 december neergestort in het westen van Suriname. Aan de oever van de Nickerierivier vond de politie vliegtuigonderdelen, twee lijken en 170 pakken cocaïne. Het grootste deel van het toestel moet in de bovenloop van de Nickerierivier verdwenen zijn.
In een afgelegen gebied in het uitgestrekte binnenland, nabij de Stondansi-stroomversnellingen, zou sprake zijn geweest van een ontploffing, gevolgd door een brand. De politie vond 170 pakken cocaïne waarvan er 149 vlam hebben gevat en 21 pakken onbeschadigd bleven. De politie vermoedt dat de gevonden lichamen van twee buitenlanders zijn.
In Suriname worden regelmatig illegale landingsbanen aangetroffen en onklaar gemaakt. De politie heeft tot en met 15 december 2024 voornamelijk in de kuststrook bijna 850 kilo en 60 liter cocaïne in beslag genomen. In oktober tekende de Surinaamse procureur-generaal een Suriname een overeenkomst met de Amerikaanse drugsbestrijdingsdienst DEA om nauwer samen te werken bij de aanpak van grensoverschrijdende drugsdoorvoer en -handel.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (AFP) - De Verenigde Staten hebben de Moslimbroederschap in Egypte, Libanon en Jordanië aangemerkt als een buitenlandse terroristische organisatie. Afgelopen november gaf de Amerikaanse president Donald Trump al aan hiervoor de eerste stappen te hebben gezet.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton is dinsdag niet verschenen bij een verhoor voor een commissie van het Huis van Afgevaardigden, die onderzoek doet naar de invloedrijke contacten van zedendelinquent Jeffrey Epstein. De commissie wil daarom volgende week een procedure beginnen voor minachting van het Congres.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran, meldt meer dan 2000 geverifieerde doden bij de protesten in Iran. Door een internetblokkade is het moeilijk om informatie te krijgen over slachtoffers. Getallen hierover lopen tot nu toe erg uiteen.
1 uur geledenKAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese regering sluit het internet in het land af voorafgaand aan de presidentsverkiezingen van donderdag. Dat is volgens de Oegandese communicatiecommissie nodig om "de snelle verspreiding van onlinemisinformatie, desinformatie, verkiezingsfraude en aanverwante risico's tegen te gaan".
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse autoriteiten zeggen een aantal opgepakte demonstranten strafrechtelijk te vervolgen, waarbij die bij een veroordeling de doodstraf kunnen krijgen. De aankondiging komt op een moment dat de internationale zorgen over de situatie in Iran toenemen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump roept inwoners van Iran op te blijven demonstreren. "Hulp is onderweg", schrijft Trump in kapitalen op Truth Social. De president laat ook weten alle ontmoetingen met Iraanse functionarissen te hebben geannuleerd "totdat het zinloze moorden op demonstranten stopt".
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas noemt de Verenigde Staten een "onmisbare bondgenoot", maar zegt tegelijkertijd dat het overduidelijk is dat "onze verhouding niet meer zo goed is als vroeger". Dat zei ze in Berlijn voorafgaand aan overleg met de Duitse defensieminister Boris Pistorius.
3 uur geleden