Twee doden na crash cocaïnevliegtuigje in het westen van Suriname
PARAMARIBO (ANP) - Een drugsvliegtuigje is op 25 december neergestort in het westen van Suriname. Aan de oever van de Nickerierivier vond de politie vliegtuigonderdelen, twee lijken en 170 pakken cocaïne. Het grootste deel van het toestel moet in de bovenloop van de Nickerierivier verdwenen zijn.
In een afgelegen gebied in het uitgestrekte binnenland, nabij de Stondansi-stroomversnellingen, zou sprake zijn geweest van een ontploffing, gevolgd door een brand. De politie vond 170 pakken cocaïne waarvan er 149 vlam hebben gevat en 21 pakken onbeschadigd bleven. De politie vermoedt dat de gevonden lichamen van twee buitenlanders zijn.
In Suriname worden regelmatig illegale landingsbanen aangetroffen en onklaar gemaakt. De politie heeft tot en met 15 december 2024 voornamelijk in de kuststrook bijna 850 kilo en 60 liter cocaïne in beslag genomen. In oktober tekende de Surinaamse procureur-generaal een Suriname een overeenkomst met de Amerikaanse drugsbestrijdingsdienst DEA om nauwer samen te werken bij de aanpak van grensoverschrijdende drugsdoorvoer en -handel.
Meer uit Buitenland
MIAMI (ANP/AFP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff zei zaterdag dat hij constructieve gesprekken heeft gevoerd in Miami met een Russische gezant. De gesprekken gingen vooraf aan onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland in Abu Dhabi zondag over een door de Verenigde Staten gesteund plan om de bijna vier jaar durende oorlog te beëindigen.
21 minuten geledenMINNEAPOLIS (ANP/RTR) - Een federale rechter in de Amerikaanse staat Minnesota weigerde zaterdag een bevel te geven om agenten van de immigratiedienst ICE per direct uit Minneapolis weg te sturen of het aantal sterk te verminderen.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Duizenden mensen zijn zaterdag in heel Frankrijk de straat opgegaan om steun te betuigen aan de financieel geplaagde politie. Organisatoren melden dat in zo'n twintig steden in totaal tussen de 15.000 en 20.000 mensen demonstreerden.
2 uur geledenBANDAR ABBAS (ANP/DPA) - In meerdere plaatsen in Iran zijn explosies gemeld. Een van de meldingen kwam uit de strategische havenstad Bandar Abbas. Daar werd een appartementengebouw door een ontploffing zwaar beschadigd en zijn volgens de autoriteiten een dode en veertien gewonden gevallen.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Iran heeft nogmaals gewaarschuwd dat het Israël kan aanvallen als de situatie in de regio escaleert. "Als de vijand een fout maakt, zal dat zonder twijfel zijn eigen veiligheid, de veiligheid van de regio en de veiligheid van het zionistische regime in gevaar brengen", verklaarde legerleider Amir Hatami volgens staatsmedia.
6 uur geledenRAFAH (ANP/AFP) - Bij nieuwe Israëlische luchtaanvallen op de stad Gaza en Khan Younis zijn volgens plaatselijke gezondheidsautoriteiten zaterdag zeker 28 doden gevallen, onder wie kinderen. Mahmoud Basal, een woordvoerder van de Palestijnse burgerbescherming in de stad Gaza, zei dat onder meer een politiebureau in Gaza-Stad en woningen zijn gebombardeerd en raketten enorme schade en brand hebben veroorzaakt. Er zouden in Gaza circa twintig doden en tientallen gewonden zijn gevallen.
6 uur geledenKYIV (ANP/AFP/BLOOMBERG/RTR) - Problemen op het elektriciteitsnet hebben de Oekraïense hoofdstad Kyiv en ook buurland Moldavië getroffen. Daar was sprake van stroomuitval in hoofdstad Chisinau en vielen onder meer verkeerslichten uit.
7 uur geleden