Twee doden in concertgebouw Uppsala (Zweden)
UPPSALA (ANP/DPA/AFP) - Bij een dramatisch incident in het concertgebouw van de Zweedse stad Uppsala zijn volgens Zweedse media twee mensen om het leven gekomen. Een persoon zou uit grote hoogte zijn gevallen of gesprongen. Hij viel te pletter op toeschouwers beneden. Een van hen stierf ook. Een andere bezoeker raakte gewond. De politie sluit nog niets uit, ook geen misdrijf.
Het concert, dat nog moest beginnen, werd meteen afgeblazen. Het ging om het eerbetoon Thank You For The Music met muziek van de twee Abba-componisten Benny Andersson en Björn Ulvaeus.
Op het moment van het incident waren ongeveer 1000 mensen in het gebouw in Uppsala, dat ruim 60 kilometer ten noorden van Stockholm ligt.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo is in Madrid aangekomen voor een bezoek van bijna een week aan Spanje. Het is het eerste bezoek van een paus aan Spanje sinds 2010. Onderweg zei hij dat hij "met een goede boodschap komt, een boodschap van liefdadigheid en respect voor alle mensen".
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) meldt zaterdag dat zij Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein met ballistische raketten heeft aangevallen.
8 uur geledenKOEWEIT-STAD (ANP) - De Koeweitse luchtverdediging heeft drone- en raketaanvallen onderschept, zo meldt het staatspersbureau KUNA in de nacht van vrijdag op zaterdag op basis van verklaringen van de generale staf van het leger.
8 uur geledenHAVANA (ANP) - De voormalige Cubaanse leider Raúl Castro (95) is vrijdag op de staatstelevisie verschenen. Hij was aanwezig op een evenement op het ministerie van Binnenlandse Zaken dat werd uitgezonden.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vrijdag aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties, nadat Iran vier aanvalsdrones richting de Straat van Hormuz had gelanceerd. Dat meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) in een bericht op X.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump vordert hij "heel snel" met de oorlog tegen Iran. Dat heeft hij gezegd in een interview met NBC News dat zondag wordt uitgezonden.
11 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft meerdere drones in de richting van de Straat van Hormuz gelanceerd. Dat meldt CNN vrijdag op basis van een Amerikaanse functionaris, die ook zei dat ten minste vier drones door Amerikaanse vliegtuigen zijn neergeschoten.
11 uur geleden