Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Twee doden, een gewonde bij schietpartij op universiteit in VS

Twee doden, een gewonde bij schietpartij op universiteit in VS

DALLAS (ANP/RTR) - Twee mensen zijn maandag doodgeschoten op een universiteitscampus in Texas in de Verenigde Staten. Een derde persoon raakte gewond, zei de school op sociale media.

De gewonde werd voor behandeling naar een ziekenhuis gebracht. De toestand van deze persoon is niet bekendgemaakt. De schietpartij gebeurde op de Texas A & M Universiteit ongeveer 105 kilometer ten noordoosten van Dallas. Het is niet duidelijk of de schutter is aangehouden.

Studenten en medewerkers kregen aanvankelijk te horen dat ze zich schuil moesten houden, maar dit advies werd later ingetrokken. Alle lessen op de campus, waar 12.000 studenten zijn ingeschreven, werden de rest van de dag geannuleerd.

De schietpartij is de laatste in een golf van wapengeweld op campussen van Amerikaanse universiteiten en middelbare scholen in de afgelopen jaren. Het bloedvergieten heeft de discussie aangewakkerd over strengere beperkingen op wapenbezit in de Verenigde Staten, waar de grondwet het recht om wapens te dragen toestaat.

Meer uit Buitenland

Trump: gesprekken VS en Iran gaan volgende week verder

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er begin volgende week verdere gesprekken plaatsvinden tussen vertegenwoordigers van zijn regering en Iran. De gesprekken met de Iraanse delegatie op vrijdag waren "zeer goed", vertelde Trump aan verslaggevers aan boord van Air Force One op weg naar zijn resort Mar-a-Lago in Florida.

8 minuten geleden
Cuba neemt noodmaatregelen om energiecrisis het hoofd te bieden

HAVANA (ANP) - De Cubaanse regering heeft een pakket noodmaatregelen aangekondigd op het gebied van onderwijs, werk en transport om de energiecrisis in het land aan te pakken. De communistische regering wil met de maatregelen de essentiƫle diensten beschermen en brandstof rantsoeneren.

10 minuten geleden
Twee doden door lawine in Slowakije

BRATISLAVA (ANP) - Twee mensen zijn omgekomen door een lawine in de Hoge Tatra, een hooggebergte op de grens tussen Slowakije en Polen, aldus de lokale autoriteiten. De slachtoffers waren twee mannen uit Hongarije van 37 en 38 jaar.

11 minuten geleden
China maakt terdoodveroordeling Canadees ongedaan

OTTAWA (ANP) - Het Chinese hooggerechtshof heeft de terdoodveroordeling van de Canadees Robert Lloyd Schellenberg ongedaan gemaakt. Dat zei een woordvoerster van het Canadese ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens The New York Times, dat eerst over het nieuws berichtte, zal een nieuw proces volgen.

2 uur geleden
Kamala Harris haalt uit naar Trump om racistische video Obama's

WASHINGTON (ANP) - Voormalig Amerikaans vicepresident Kamala Harris heeft fel uitgehaald naar wat zij een "doofpotaffaire" noemde in het Witte Huis, nadat president Donald Trump een racistische video over Barack en Michelle Obama had gedeeld en later weer had verwijderd.

2 uur geleden
Defensieministerie VS verbreekt banden met Harvard

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie, door president Donald Trump het Ministerie van Oorlog genoemd, heeft alle banden met Harvard University verbroken. Het ministerie stopt met militaire trainingen, beurzen en certificaatprogramma's in samenwerking met de universiteit, meldt defensieminister Pete Hegseth in een video op X.

2 uur geleden
Fraudeonderzoek naar Franse oud-minister Lang om banden Epstein

PARIJS (ANP) - De Franse aanklagers voor financiƫle misdrijven hebben aan AFP laten weten dat ze een voorlopig onderzoek hebben geopend naar de voormalige minister van Cultuur Jack Lang en zijn dochter Caroline, na onthullingen in de Epstein-dossiers.

2 uur geleden