Twee doden, een gewonde bij schietpartij op universiteit in VS
DALLAS (ANP/RTR) - Twee mensen zijn maandag doodgeschoten op een universiteitscampus in Texas in de Verenigde Staten. Een derde persoon raakte gewond, zei de school op sociale media.
De gewonde werd voor behandeling naar een ziekenhuis gebracht. De toestand van deze persoon is niet bekendgemaakt. De schietpartij gebeurde op de Texas A & M Universiteit ongeveer 105 kilometer ten noordoosten van Dallas. Het is niet duidelijk of de schutter is aangehouden.
Studenten en medewerkers kregen aanvankelijk te horen dat ze zich schuil moesten houden, maar dit advies werd later ingetrokken. Alle lessen op de campus, waar 12.000 studenten zijn ingeschreven, werden de rest van de dag geannuleerd.
De schietpartij is de laatste in een golf van wapengeweld op campussen van Amerikaanse universiteiten en middelbare scholen in de afgelopen jaren. Het bloedvergieten heeft de discussie aangewakkerd over strengere beperkingen op wapenbezit in de Verenigde Staten, waar de grondwet het recht om wapens te dragen toestaat.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse strijdkrachten zijn in staat om dit weekend al Iran aan te vallen, maar president Donald Trump heeft nog geen beslissing genomen. Dat hebben anonieme veiligheidsadviseurs woensdag tegen de zenders CBS en CNN gezegd.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Een groep klimaat- en belangengroepen heeft een rechtszaak aangespannen tegen de regering-Trump vanwege het intrekken van een belangrijke wetenschappelijke klimaatstandaard. Die zogenoemde endangerment finding vormde de juridische basis onder veel regelgeving en dicteerde welke broeikasgassen schadelijk zijn voor de gezondheid. Volgens de groeperingen was het intrekken illegaal.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Rusland zal Cuba "altijd" steunen, zei de Russische president Vladimir Poetin woensdag tegen de Cubaanse minister van Buitenlandse Zaken Bruno Rodríguez tijdens een ontmoeting in Moskou. De twee bespraken mogelijke steunmaatregelen, maar maakten geen concrete afspraken.
7 uur geledenCASTLE PEAK (ANP/AFP/RTR) - Acht van de negen skiërs die nog werden vermist in de Californische regio Tahoe, zijn dood aangetroffen. Dat meldt sheriff Shannan Moon. In de regio vond een lawine plaats, die de wintersporters bedolf. Ze zouden buiten de piste hebben geskied. Eén persoon wordt nog vermist.
7 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky vindt dat de gesprekken in Genève over een einde aan de oorlog met Rusland te weinig hebben opgeleverd. "Zoals het er vandaag voorstaat, kunnen we niet zeggen dat er voldoende resultaat is geboekt."
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben opnieuw gedreigd uit het Internationaal Energieagentschap (IEA) te stappen, tenzij de organisatie minder aandacht besteedt aan klimaatverandering. Dit zei de Amerikaanse minister van Energie, Chris Wright, woensdag bij een vergadering in Parijs. Vorig jaar dreigde de minister ook al met opstappen.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruim 150 (voormalige) diplomaten, ambassadeurs en politici roepen in een open brief de Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot op om beweringen terug te nemen die hij vorige week deed over VN-rapporteur Francesca Albanese. De brief is onder anderen ondertekend door de Nederlandse oud-ministers Jan Pronk, Ben Bot, Laurens Jan Brinkhorst, Jozias van Aartsen en Hedy d'Ancona.
10 uur geleden