Twee doden, een gewonde bij schietpartij op universiteit in VS
DALLAS (ANP/RTR) - Twee mensen zijn maandag doodgeschoten op een universiteitscampus in Texas in de Verenigde Staten. Een derde persoon raakte gewond, zei de school op sociale media.
De gewonde werd voor behandeling naar een ziekenhuis gebracht. De toestand van deze persoon is niet bekendgemaakt. De schietpartij gebeurde op de Texas A & M Universiteit ongeveer 105 kilometer ten noordoosten van Dallas. Het is niet duidelijk of de schutter is aangehouden.
Studenten en medewerkers kregen aanvankelijk te horen dat ze zich schuil moesten houden, maar dit advies werd later ingetrokken. Alle lessen op de campus, waar 12.000 studenten zijn ingeschreven, werden de rest van de dag geannuleerd.
De schietpartij is de laatste in een golf van wapengeweld op campussen van Amerikaanse universiteiten en middelbare scholen in de afgelopen jaren. Het bloedvergieten heeft de discussie aangewakkerd over strengere beperkingen op wapenbezit in de Verenigde Staten, waar de grondwet het recht om wapens te dragen toestaat.
Meer uit Buitenland
CANNES (ANP) - John Travolta heeft vrijdag op het filmfestival van Cannes een ere-Palm ontvangen. De Amerikaanse acteur werd op het podium verrast met de prijs door festivaldirecteur Thierry Frémaux.
31 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Andy Burnham, de man die vaak wordt genoemd als mogelijke opvolger van de Britse premier Keir Starmer, mag van zijn partij meedoen aan een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het parlement, meldt de BBC. Dat is een eerste stap naar een mogelijke machtsovername door de populaire burgemeester van Manchester.
1 uur geledenBEIJING (ANP) - De Chinese president Xi Jinping heeft de uitnodiging van de Amerikaanse president Donald Trump geaccepteerd en gaat dit najaar op bezoek in de Verenigde Staten. Dat meldt het Chinese staatspersbureau Xinhua.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische regeringscoalitie touwtrekt opnieuw over de NAVO-afspraak om meer uit te geven aan defensie. Twee regeringspartijen willen meer tijd nemen om zo harde bezuinigingen elders te voorkomen. Defensieminister Theo Francken is bang dat België opnieuw "de grootste freerider van de NAVO" wordt.
3 uur geledenKYIV (ANP) - Rusland probeert bondgenoot Belarus dieper in de oorlog met Oekraïne te trekken, stelt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens hem zijn de Russen van plan om vanuit Belarus ofwel Oekraïne of een NAVO-land aan te vallen.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese grensbewakingsdienst Frontex zag in de eerste vier maanden van dit jaar een forse afname van het aantal keren dat de grens naar de EU illegaal werd overgestoken. Er is een daling te zien van 40 procent vergeleken met dezelfde periode vorig jaar.
4 uur geledenCARACAS (ANP) - De Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk hebben hoogverrijkt uranium uit Venezuela weggehaald en naar de VS gebracht. Dat meldden de landen in een verklaring. Het materiaal werd eind april verpakt en begin mei naar de Amerikaanse staat South Carolina gebracht.
5 uur geleden