Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Twee doden door ongeluk met vermoedelijk zelfrijdende Tesla

Twee doden door ongeluk met vermoedelijk zelfrijdende Tesla

WASHINGTON (ANP) - Door een ongeluk met een vermoedelijk zelfrijdende auto van Tesla zijn in de VS twee mensen om het leven gekomen, meldt The Wall Street Journal. Een politiewoordvoerder in Harris County in de staat Texas zegt dat volgens de eerste bevindingen een van de inzittenden op de passagiersstoel zat en de ander op de achterbank toen de wagen van de weg raakte en tegen een boom reed.

Volgens het vooronderzoek was het "bijna 99.9 procent zeker" dat er niemand achter het stuur zat tijdens het ongeval, aldus de politiewoordvoerder. De krant meldde dat nog onderzocht wordt of het rijhulpsysteem van de wagen was ingeschakeld.

Tesla noemt zijn rijhulpsysteem ook wel de automatische piloot. Het bedrijf wijst erop dat de bestuurder nog steeds zijn handen aan het stuur moet hebben en altijd klaar moet zijn om de controle over te nemen. Hoewel dit soort functies steeds beter worden maken ze de auto nog niet autonoom.

Meer uit Buitenland

Positie Starmer bij Labour onder druk, minister ontkent coupplan

LONDEN (ANP) - Partijgenoten van de Britse premier Keir Starmer hebben mogelijk plannen om hem binnenkort af te zetten, schrijven Britse media als The Guardian, Sky News en BBC. Downing Street heeft aan die media duidelijk gemaakt dat de premier er alles aan zal doen om zijn positie te beschermen.

44 minuten geleden
Israël heropent grensovergang naar Gaza

TEL AVIV (ANP) - Israël zegt de grensovergang Zikim in het noorden van de Gazastrook te hebben heropend voor de levering van humanitaire hulpgoederen. Het is volgens de Verenigde Naties twee maanden geleden dat het laatste hulpkonvooi binnenkwam via de Zikim-overgang.

54 minuten geleden
FT: Britten wilden eigen communicatiekanaal met regime Poetin

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft geprobeerd een discreet communicatiekanaal te openen naar de Russische president Vladimir Poetin. Dat schrijft zakenkrant Financial Times, die zich baseert op informatie van anonieme bronnen. De poging zou zijn mislukt.

58 minuten geleden
Australië en Indonesië sluiten veiligheidspact

SYDNEY/JAKARTA (ANP/AFP) - Australië en Indonesië zijn het eens geworden over een nieuw veiligheidsverdrag. De buurlanden spreken af nauwer militair samen te werken en elkaar te contacteren als een van de landen zich bedreigd voelt.

1 uur geleden
Gewonden na botsing met demonstranten bij COP30

BELÉM (ANP/RTR) - Zeker twee beveiligers zijn volgens de Verenigde Naties lichtgewond geraakt door een botsing met tientallen betogers bij klimaattop COP30 in het Braziliaanse Belém. "Braziliaanse en VN-autoriteiten onderzoeken het incident. De locatie is volledig beveiligd en de COP-onderhandelingen gaan door", laat een VN-woordvoerder weten.

1 uur geleden
Twintig doden door crash Turks militair vliegtuig in Georgië

ANKARA (ANP/RTR/AFP) - Bij de crash van een Turks militair vrachtvliegtuig in Georgië zijn alle twintig inzittenden omgekomen. Dat meldt het Turkse ministerie van Defensie op X.

3 uur geleden
Zelfs in groenste scenario IEA warmt de wereld 1,65 graden op

PARIJS (ANP) - Zelfs als landen erin slagen de CO2-uitstoot stapsgewijs te verlagen naar netto nul in 2050, zal de wereld tegen die tijd zo'n 1,65 graden zijn opgewarmd. Dat vooruitzicht staat in het meest ambitieuze scenario van het Internationaal Energieagentschap (IEA).

3 uur geleden