Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Twee dodelijke schiDode en zwaaetpartijen op een nacht in Brussel

Twee dodelijke schiDode en zwaaetpartijen op een nacht in Brussel

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Op twee verschillende plekken in Brussel heeft in de nacht van zaterdag op zondag een schietpartij plaatsgevonden, waarvan een met een dodelijke afloop.

Rond 03.00 uur werd er geschoten in de gemeente Sint-Joost-ten-Node. De politie trof er een zwaargewond slachtoffer aan. De persoon is zwaargewond en zou hersendood zijn. Eerder werd gemeld dat het slachtoffer was overleden. De daders zijn spoorloos.

Eerder op de nacht had al een soortgelijk incident plaatsgevonden in de Brusselse gemeente Laken. Ook daar trof de politie een slachtoffer aan, dat even later ter plaatse overleed, terwijl de daders al waren verdwenen.

Volgens de Vlaamse omroep VRT is het nog onduidelijk in welke context de schietpartijen plaatsvonden. De omroep stelt wel dat meerdere Brusselse gemeenten de afgelopen weken te maken hadden met oplaaiend geweld in het drugsmilieu.

Meer uit Buitenland

VN: in 10 jaar 72.000 migranten tijdens reis omgekomen of vermist

BERLIJN (ANP) - In tien jaar tijd zijn wereldwijd meer dan 72.000 migranten omgekomen of vermist geraakt tijdens hun reis. Dat staat in een nieuw rapport van de Internationale Organisatie voor Migratie (IOM).

22 minuten geleden
Spaanse commissie moet oorzaak stroomstoring achterhalen

MADRID (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - De Spaanse regering heeft een commissie aangesteld om de oorzaken van de landelijke stroomstoring te onderzoeken. Premier Pedro Sánchez stelde dat dat nodig is om te voorkomen dat zo'n grote stroomuitval nog eens gebeurt.

1 uur geleden
Vietnam herdenkt val Saigon en laat duizenden gevangenen gaan

HANOI (ANP/AFP) - Vietnam laat rond het vijftigste jubileum van de val van Saigon ruim 8000 gevangenen vrij. Het gaat volgens een overheidsverklaring ook om 25 buitenlanders met negen verschillende nationaliteiten.

1 uur geleden
Filantropen richten miljoenenfonds op voor geboortezorg in Afrika

ABU DHABI (ANP/RTR) - Een groep filantropen, waaronder de stichting van Microsoft-oprichter Bill Gates, heeft een nieuw fonds opgericht om onder meer babysterfte in Afrikaanse landen tegen te gaan. Er is bijna 500 miljoen dollar (440 miljoen euro) vrijgemaakt en door de deelnemers wordt ook nog 100 miljoen dollar direct geïnvesteerd in geboortezorg.

2 uur geleden
Spaanse netbeheerder wil betere aansluiting op Frans stroomnet

MADRID (ANP/RTR/AFP) - De Spaanse netbeheerder Red Eléctrica (REE) stuurt aan op betere verbindingen met het Franse stroomnet, onder meer via de Golf van Biskaje. Dat moet de elektriciteitsvoorziening op het Iberisch schiereiland stabieler maken, zei een bestuurder van de netbeheerder na de grote stroomstoring van maandag. Die ontregelde het dagelijks leven van miljoenen mensen in Spanje en Portugal.

3 uur geleden
Canadese oppositieleider Poilievre lijkt eigen zetel te verliezen

OTTAWA (ANP/BLOOMBERG) - De Canadese oppositieleider Pierre Poilievre lijkt na de verkiezingen van maandag zijn zetel in het parlement te verliezen. De liberaal Bruce Fanjoy versloeg de voorman van de conservatieven in zijn kiesdistrict Carleton, voorspelt omroep CBC.

3 uur geleden
Brand onder controle na zware explosie in Iraanse haven

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse autoriteiten melden dat de grote brand die uitbrak na een explosie in de belangrijke haven Shahid Rajaee, onder controle is. Door de ontploffing vielen afgelopen weekend zeker zeventig doden, berichten staatsmedia.

4 uur geleden