Twee dodelijke schiDode en zwaaetpartijen op een nacht in Brussel
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Op twee verschillende plekken in Brussel heeft in de nacht van zaterdag op zondag een schietpartij plaatsgevonden, waarvan een met een dodelijke afloop.
Rond 03.00 uur werd er geschoten in de gemeente Sint-Joost-ten-Node. De politie trof er een zwaargewond slachtoffer aan. De persoon is zwaargewond en zou hersendood zijn. Eerder werd gemeld dat het slachtoffer was overleden. De daders zijn spoorloos.
Eerder op de nacht had al een soortgelijk incident plaatsgevonden in de Brusselse gemeente Laken. Ook daar trof de politie een slachtoffer aan, dat even later ter plaatse overleed, terwijl de daders al waren verdwenen.
Volgens de Vlaamse omroep VRT is het nog onduidelijk in welke context de schietpartijen plaatsvonden. De omroep stelt wel dat meerdere Brusselse gemeenten de afgelopen weken te maken hadden met oplaaiend geweld in het drugsmilieu.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/DPA) - De Revolutionaire Garde van Iran heeft wraak aangekondigd voor de dood van het staatshoofd en religieus leider ayatollah Khamenei. "De moordenaars van de imam van de natie zullen niet ontsnappen aan een harde, beslissende en afschrikwekkende straf", aldus een verklaring van de elite-eenheid van Iran.
25 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump startte de grootschalige aanval op Iran na een wekenlange lobby-inspanning van onder meer Israël en Saudi-Arabië, meldt The Washington Post op basis van bronnen.
25 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse president Trump heeft tegen CBS News gezegd dat hij gelooft dat de Amerikaanse en Israëlische aanvallen, waarbij de Iraanse leider ayatollah Khamenei is gedood, effectief zijn geweest en een pad naar diplomatie kunnen openen.
25 minuten geledenMINAB (ANP/AFP) - Het aantal kinderen dat is omgekomen bij een raketinslag in het zuiden van Iran, die een school trof, is opgelopen tot zeker 108, meldt de Iraanse Rode Halve Maan. Het getroffen gebouw was een basisschool voor meisjes, waar op dat moment naar verluidt 170 kinderen aanwezig waren.
3 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/DPA) - Iraanse vergeldingsaanvallen hebben minstens één persoon het leven gekost in de Verenigde Arabische Emiraten. Bij een "incident" op Zayed International Airport in hoofdstad Abu Dhabi is minstens één persoon omgekomen en zijn zeven mensen gewond geraakt, zo meldden functionarissen.
3 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Het Mexicaanse Openbaar Ministerie heeft de stoffelijke resten van de gedode drugsbaas Nemesio Oseguera, alias El Mencho, overgedragen aan zijn familie. Dat meldt de krant El País.
3 uur geledenDUBAI (ANP/RTR/AFP) - De luchthaven van Dubai is zaterdag beschadigd geraakt bij een "incident", meldt Dubai Airports in een verklaring op X na golven van Iraanse raketaanvallen. Bij het incident raakten vier medewerkers gewond.
4 uur geleden