Twee dodelijke schiDode en zwaaetpartijen op een nacht in Brussel
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Op twee verschillende plekken in Brussel heeft in de nacht van zaterdag op zondag een schietpartij plaatsgevonden, waarvan een met een dodelijke afloop.
Rond 03.00 uur werd er geschoten in de gemeente Sint-Joost-ten-Node. De politie trof er een zwaargewond slachtoffer aan. De persoon is zwaargewond en zou hersendood zijn. Eerder werd gemeld dat het slachtoffer was overleden. De daders zijn spoorloos.
Eerder op de nacht had al een soortgelijk incident plaatsgevonden in de Brusselse gemeente Laken. Ook daar trof de politie een slachtoffer aan, dat even later ter plaatse overleed, terwijl de daders al waren verdwenen.
Volgens de Vlaamse omroep VRT is het nog onduidelijk in welke context de schietpartijen plaatsvonden. De omroep stelt wel dat meerdere Brusselse gemeenten de afgelopen weken te maken hadden met oplaaiend geweld in het drugsmilieu.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP/AFP/RTR/DPA) - Voor de eerste keer in tien jaar is het aantal vluchtelingen afgenomen. Wereldwijd waren er eind 2025 bijna 118 miljoen mensen die door bijvoorbeeld conflicten hun huis moesten verlaten, een daling van 5,4 miljoen vergeleken met een jaar eerder. Dat meldt VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR, die het aantal mensen dat moet vluchten nog steeds onacceptabel hoog noemt. "Eén op de zeventig mensen wereldwijd was gedwongen op de vlucht aan het eind van 2025."
6 minuten geledenLIMA (ANP/RTR) - De conservatieve kandidaat Keiko Fujimori heeft woensdag opnieuw de leiding genomen in de spannende Peruaanse presidentsverkiezingen. Volgens de Peruaanse kiesautoriteit ONPE staat Fujimori met 98,2 procent van de stemmen geteld op 50,001 procent, tegen 49,999 procent voor de linkse kandidaat Roberto Sánchez.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft aangekondigd de Straat van Hormuz volledig te sluiten na recente Amerikaanse aanvallen op doelen in het zuiden van het land. Dit blijkt uit een door Iraanse staatsmedia verspreide verklaring.
6 uur geledenNANTERRE (ANP) - De Franse zanger Patrick Bruel wordt aangeklaagd voor verkrachting, poging tot verkrachting, aanranding en seksuele intimidatie. Dat meldt de rechter in Nanterre.
9 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft woensdagavond de hoogste toren van de Sagrada Família in Barcelona gezegend. Dat deed de kerkelijk leider tijdens een grote mis in de nog niet voltooide basiliek.
9 uur geledenBELFAST (ANP) - Opnieuw zoeken demonstranten in Noord-Ierland de confrontatie met de politie op. Dinsdag vernielden relschoppers daar ook al op verschillende plekken voertuigen en huizen, uit onvrede over het migratiebeleid en een steekincident in Belfast, een dag eerder. Het slachtoffer van die daad raakte een oog kwijt en raakte zwaargewond.
10 uur geledenBARCELONA (ANP) - Paus Leo XIV is aangekomen in de wereldberoemde kathedraal La Sagrada Família in Barcelona. Het bezoek is op de vijfde dag van zijn rondreis door Spanje.
12 uur geleden