Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Twee derde beursgenoteerde bedrijven voldoet al aan vrouwenquotum

Twee derde beursgenoteerde bedrijven voldoet al aan vrouwenquotum

TILBURG (ANP) - Ruim twee derde van de Nederlandse beursgenoteerde bedrijven heeft dit jaar voldoende vrouwen in de raad van commissarissen (RvC) om aan het "vrouwenquotum" te voldoen. Vorig jaar was dat nog iets meer dan de helft. Dat stelt de Tilburgse hoogleraar Mijntje Lückerath-Rovers in de jaarlijkse Dutch Female Board Index. Een wet, die nog niet van kracht is, regelt dat minstens een derde van de commissarissen van beursgenoteerde ondernemingen vrouw is.

Een meerderheid in de Tweede Kamer steunde begin dit jaar een vrouwenquotum voor de raden van commissarissen van grote bedrijven. De behandeling in de Eerste Kamer werd uitgesteld.

In de wet staat dat iedere man die vertrekt moet vervangen worden door een vrouw, totdat het quotum is gehaald. Als toch een man wordt aangesteld, is die benoeming nietig. Ook moeten de ongeveer 5000 bv's en nv's die niet beursgenoteerd zijn aantonen hoe ze het aandeel vrouwen in de top verbeteren met behulp van een streefcijfer. Deze mogen zij zelf bepalen, maar ze moeten jaarlijks hun voortgang doorgeven aan de Sociaal Economische Raad (SER).

Stagnatie

Van de 89 beursgenoteerde bedrijven bestaat bij 61 minimaal een derde van de raad van commissarissen uit vrouwen. De 28 ondernemingen die daar nog niet aan voldoen zouden samen 33 vrouwen moeten aanstellen om hun achterstand in te lopen. "Het zijn met name de kleinere fondsen die achterblijven, dit zijn kleinere, soms inactieve beursfondsen", zegt Lückerath-Rovers in een toelichting op de Dutch Female Board Index. "Een wettelijk quotum zal dus ook vooral deze kleinere fondsen aanspreken."

Van de bedrijven in de AEX-index voldoet alleen Just Eat Takeaway niet aan het vrouwenquotum. Twee van hun zeven commissarissen zijn vrouw.

Volgens Lückerath-Rovers is de groei van het aantal vrouwelijke bestuurders gestagneerd. Dit jaar kwamen er per saldo twee bij, waar dat er in 2020 netto negen waren. Het percentage vrouwelijke bestuurders is nu 13,6 procent.

Meer uit Financieel

Ajax sluit na aandeelhoudersvergadering nipt lager op Damrak

AMSTERDAM (ANP/RTR) - Het aandeel Ajax is vrijdag met een miniem verlies het weekend ingegaan op de beurs in Amsterdam. Beleggers schrokken niet van opmerkingen over de beursnotering van de club op de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering. Op de Europese beurzen gingen de graadmeters over de gehele linie duidelijk omlaag, in navolging van stevige koersverliezen op Wall Street van donderdag. De beursgenoteerde voetbalclub zakte slechts met 0,4 procent.

46 minuten geleden
China opnieuw kritisch op Nederlandse opstelling rond Nexperia

BEIJING (ANP/RTR) - China heeft opnieuw kritiek geuit op de Nederlandse opstelling bij het conflict rond chipbedrijf Nexperia. Demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken) zei deze week tegen The Guardian over het ingrijpen bij Nexperia dat hij "het achteraf opnieuw zo zou hebben gedaan". Dit noemt Beijing een "verdraaiing van de feiten" en "het door elkaar halen van goed en kwaad", staat in een vrijdag uitgegeven verklaring.

2 uur geleden
Wall Street verder omlaag na zwaarste verliezen in maand tijd

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag verder omlaaggegaan. Beleggers bleven voorzichtig na de uitverkoop bij Amerikaanse chip- en techbedrijven een dag eerder. De beursgraadmeters op Wall Street leden daardoor de zwaarste koersverliezen in een maand tijd. Veel grote techbedrijven zijn dit jaar flink in waarde gestegen door het optimisme rond kunstmatige intelligentie (AI), maar beleggers twijfelen of de waarderingen niet te hard zijn opgelopen.

3 uur geleden
Zwitserland bereikt na lang onderhandelen handelsdeal met VS

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Zwitserland heeft na de nodige vertraging ook een handelsovereenkomst gesloten met de Verenigde Staten. Volgens de Zwitsers daalt het Amerikaanse importtarief daardoor van 39 naar 15 procent, tot opluchting van onder meer horlogemakers in het Alpenland.

3 uur geleden
Energiecentrales Vattenfall definitief naar Tata Steel

VELSEN-NOORD (ANP) - De drie energiecentrales van Vattenfall bij het terrein van Tata Steel Nederland komen begin volgend jaar definitief in handen van de staalfabrikant. De twee bedrijven hebben hierover een definitieve overeenkomst ondertekend.

4 uur geleden
Zeeland Refinery kan doorgaan ondanks sancties tegen Lukoil

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De olieraffinaderij Zeeland Refinery bij Vlissingen komt niet stil te liggen door de Amerikaanse sancties tegen de Russische medeaandeelhouder Lukoil. Dat verzekert het Franse olieconcern TotalEnergies, dat voor 55 procent eigenaar is van de raffinaderij. Lukoil heeft de andere 45 procent in handen.

6 uur geleden
SnowWorld fuseert met Britse branchegenoot Snowcentres

ZOETERMEER (ANP) - SnowWorld gaat samen met de Britse branchegenoot Snowcentres. Dat heeft de uitbater van skihallen vrijdag bekendgemaakt. De nieuwe groep telt twaalf locaties in vijf landen: Nederland, het Verenigd Koninkrijk, Duitsland, België en Frankrijk.

6 uur geleden