Twee demonstraties bij Internationaal Gerechtshof
DEN HAAG (ANP) - Bij het Internationaal Gerechtshof in Den Haag zijn vrijdagmiddag twee demonstraties gepland. De ene betuigt steun aan de Palestijnen en de andere aan de Israëliërs in de oorlog tussen Israël en Hamas. Het Gerechtshof, dat is gevestigd in het Vredespaleis, doet vrijdag een tussenuitspraak in de zaak waarin Zuid-Afrika Israël beschuldigt van genocide bij de militaire operatie in de Gazastrook.
Beide demonstraties beginnen rond het middaguur. De gemeente Den Haag laat weten in gesprek te zijn met de twee demonstrerende partijen.
Het pro-Palestina protest is volgens de organisatoren - verschillende mensenrechtenorganisaties en solidariteitsgroepen - op het Carnegieplein voor het Vredespaleis. Ze verwachten een grote opkomst. Op het plein is de zitting van het Gerechtshof te volgen op een groot scherm. De organisatoren van de pro-Israëlische demonstratie, CIDI en Dutchtown, roepen deelnemers op met velen te komen en Israëlische vlaggen mee te nemen. Ze verwachten enkele honderden demonstranten bij het Vredespaleis. De organisatie maakt de exacte locatie later bekend.
Het is niet de eerste keer dat de twee partijen tegelijkertijd demonstreren. Dat gebeurde eerder deze maand ook toen het Gerechtshof de genocideklacht behandelde. De politie zorgde er toen voor dat de voor- en tegenstanders van de oorlog op afstand van elkaar bleven.
De tussenuitspraak kan betekenen dat het Gerechtshof Israël de bindende opdracht geeft om de strijd te staken. Israël heeft al laten weten zich hier niets van aan te zullen trekken.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De gemeente Den Haag heeft het noodbevel dat zaterdag geldt voor het kernwinkelgebied van de stad uitgebreid naar het Malieveld en het Centraal Station. Het is op verschillende plekken onrustig in de stad door een oproep tot rellen en plunderingen via sociale media en voetbalfans die zeggen daar te zijn 'ter bescherming' van de stad.
7 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Mobiele Eenheid grijpt in op het Korte Voorhout in Den Haag, omdat groepen jongeren daar niet luisteren naar de vorderingen van de politie. Dat ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Mensen zijn daar aanwezig vanwege de oproepen tot "Gen-Z-protesten" via sociale media. De politie heeft de aanwezigen meermaals verzocht om naar het Malieveld te gaan, maar daar wordt door sommigen geen gehoor aan gegeven.
1 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Ook in Maastricht is zaterdagmiddag veel politie op de been vanwege aangekondigde jongerenprotesten op sociale media. Een aantal winkels heeft in de binnenstad uit voorzorg de gevels dichtgetimmerd.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie houdt zaterdagmiddag verschillende fouilleeracties bij onder meer het Centraal Station van Den Haag, het Malieveld en in het winkelgebied van de stad. Aanleiding zijn de oproepen op sociale media om te protesteren, en de vrees dat deze uitmonden in rellen en plunderingen. Jongeren worden op verschillende plekken gefouilleerd en om een identiteitsbewijs gevraagd, voordat ze door mogen lopen. Ook worden ze gevorderd het centrum te verlaten.
2 uur geledenCADZAND (ANP) - De boot met migranten die zaterdag voor de Zeeuwse kust van zee is gehaald, had geen motor meer en was daardoor stuurloos. Ook hadden de opvarenden geen reddingsvesten, meldt de marechaussee.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twee mannen aangehouden voor een schietpartij zaterdagochtend vroeg in het centrum van Rotterdam. Een conflict buiten een uitgaansgelegenheid was vermoedelijk de aanleiding voor de schietpartij, meldt de politie.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Uit vrees voor ongeregeldheden worden zaterdagochtend meer winkels in het centrum van Den Haag gebarricadeerd. Een verslaggever van het ANP ziet op verschillende plekken in de winkelstraat werklui bezig zijn winkels dicht te timmeren. Het gaat onder meer om de MediaMarkt aan de Grote Marktstraat. Ook de Primark en Decathlon zijn uit voorzorg gebarricadeerd.
6 uur geleden