
Twee dagen na aanslag op Trump begint Republikeins partijcongres
MILWAUKEE (ANP/DPA) - Twee dagen na de aanslag op de Amerikaanse oud-president Donald Trump, is zijn Republikeinse Partij in Milwaukee aan een vierdaags partijcongres begonnen. Trump wordt er donderdag officieel gekozen tot Republikeinse kandidaat voor de presidentsverkiezingen in november.
De conventie begon met een moment van stilte voor de slachtoffers van de schietpartij tijdens de verkiezingsbijeenkomst van Trump zaterdag. Een aanhanger van de ex-president kwam daarbij om het leven, twee andere aanwezigen raakten gewond. Een kogel raakte een oor van Trump. De schutter werd door de veiligheidsdienst doodgeschoten.
Het bestuur van de Republikeinen en het campagneteam van Trump lieten al enkele uren na de schietpartij weten dat de bijeenkomst gewoon doorgaat. Trumps team heeft de beveiliging van de oud-president opgeschroefd.
Trump is al enkele maanden zeker van de nominatie. In maart trok zijn laatste tegenstander, Nikki Haley, zich terug. De voormalige rivale houdt een toespraak op het congres, hoewel ze aanvankelijk niet op de sprekerslijst stond. Maar na de mislukte moordaanslag op Trump willen de Republikeinen eenheid tonen, melden Amerikaanse media.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Ongeveer 7 miljoen mensen hebben zaterdag in de Verenigde Staten deelgenomen aan de No Kings-demonstraties tegen de regering-Trump. Dat lieten de organisatoren weten.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Er zijn "geloofwaardige berichten" dat Hamas een aanval tegen burgers in Gaza voorbereidt. Dat zei het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken zaterdag.
5 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De sluiting van de grensovergang bij Rafah tussen Egypte en Gaza veroorzaakt belangrijke vertragingen bij de overdracht van de stoffelijke resten van gijzelaars. Dat zegt Hamas.
5 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft bevestigd dat hij zich zoals verwacht herkiesbaar stelt als premier in de volgende verkiezingen, die gepland zijn op 27 oktober 2026. Netanyahu deed dit in een interview met Channel 14, waarin hij aangaf dat hij verwacht te winnen.
8 uur geledenSTRATFORD-UPON-AVON (ANP) - Het 17e-eeuwse huis waar de familie van de Engelse toneelschrijver William Shakespeare woonde, is beschadigd geraakt nadat een bestuurder er achteruit tegenaan was gereden. Er vielen geen gewonden. Dat melden Britse media, waaronder Sky News.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - In alle vijftig Amerikaanse staten gaan naar verwachting miljoenen mensen de straat op om hun woede te uiten over het beleid van president Donald Trump in zogeheten No Kings-protesten, die door de Republikeinen worden bespot als Hate America-bijeenkomsten.
10 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De militaire tak van Hamas heeft aangekondigd dat de Palestijnse beweging zaterdagavond de stoffelijke resten van twee Israëlische gijzelaars in de Gazastrook overdraagt. De Ezzedine al-Qassam Brigades verklaarden op hun Telegram-kanaal "de lichamen van twee Israëlische gevangenen, wier stoffelijke overschotten vandaag in de Gazastrook zijn gevonden", om 21.00 uur Nederlandse tijd over te dragen.
10 uur geleden