Twee coronabesmettingen op Sint-Eustatius
ORANJESTAD (ANP) - Op Sint-Eustatius zijn twee besmettingen met het coronavirus geregistreerd. Op het eiland - een bijzondere Nederlandse gemeente - was tot nu toe nog niemand positief getest op het besmettelijke virus.
Het gaat om een stel dat op 15 maart op Sint-Eustatius aankwam en daarvoor in Nederland was geweest. Later kregen ze symptomen. Ze hebben de afgelopen periode in quarantaine doorgebracht.
In de andere bijzondere gemeenten van Nederland in het Caribisch gebied, Bonaire en Saba, zijn nog geen besmettingen geregistreerd.
Afstand houden
De autoriteiten benadrukken dat mensen zich aan de beperkende maatregelen moeten houden, zoals afstand houden van elkaar. Havens en luchthavens op de eilanden zijn gesloten.
Het aantal besmettingen in de rest van het Caribisch deel van het Koninkrijk is aanmerkelijk hoger. Zo zijn er op Sint-Maarten zes gevallen geregistreerd, op Curaçao elf en op Aruba is er sprake van 55 corona-besmettingen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Van de 34 mensen die zaterdag zijn aangehouden tijdens de onlusten in Den Haag zijn er 33 weer vrij. Een van hen zit nog vast, laat de politie een dag later weten. De voornamelijk minderjarige jongeren werden opgepakt voor openlijke geweldpleging, het dragen van gezichtsbedekkende kleding en het bezit van illegaal vuurwerk. Ze komen uit onder meer Amsterdam, Beerta, Lemele en Zwijndrecht.
59 minuten geledenALMELO (ANP) - De politie heeft een 43-jarige man uit Amsterdam aangehouden die mogelijk betrokken was bij een of meerdere autobranden in Almelo zaterdagavond. De politie kwam hem op het spoor "door een duidelijk signalement".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Haagse wethouder Richard de Mos (Economie en Binnenstad) wil onderzoeken hoe personen die de voorbije dagen via sociale media hebben opgeroepen tot plunderingen en geweld financieel aansprakelijk kunnen worden gesteld voor de schade die Haagse ondernemers hierdoor hebben geleden. Dat heeft hij zondag laten weten.
2 uur geledenALMELO (ANP) - De politie heeft zaterdagavond om 23.45 uur een bericht via Burgernet uitgestuurd in verband met diverse autobranden in de omgeving van Almelo. Volgens RTV Oost ging het om vier autobranden binnen een half uur op verschillende locaties in Almelo.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De pakketbezorger die eerder deze week in de Amsterdamse Jordaan door een motoragent werd getaserd, gaat daarvan begin komende week aangifte doen. Dat bevestigt zijn advocaat Gerald Roethof na berichtgeving van AT5.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hoewel er geen rellen of plunderingen hebben plaatsgevonden, heeft de politie zaterdag 34 mensen aangehouden tijdens onrust in Den Haag. Het overgrote deel van hen is minderjarig en afkomstig uit diverse plaatsen, waaronder Amsterdam, Beerta, Lemele en Zwijndrecht. De jongeren werden onder meer aangehouden voor openlijke geweldpleging, het dragen van gezichtsbedekkende kleding en het bezitten van verboden middelen, zoals illegaal vuurwerk.
14 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Het Sovjet Ereveld in Leusden is opnieuw beklad. Dit keer zijn de obelisk en de gedenkmuur met rode en zwarte verf besmeurd. Op beelden op de sociale media van de begraafplaats is te zien dat er leuzen zijn aangebracht als 'Fuck Refugees', 'Not against Russians but against commies' en 'Dutch government = commies'.
15 uur geleden