Twee campings in Limburg ontruimd om dreigende wateroverlast
WIJLRE (ANP) - Twee campings in het Limburgse dorp Etenaken worden zaterdagochtend ontruimd om dreigende wateroverlast, meldt de Veiligheidsregio Zuid-Limburg. Op camping De Gele Anemoon moeten 58 gasten hun kampeerplekken verlaten en op camping De Gronselenput 128. De kampeerders worden met bussen naar een hotel in de buurt gebracht, zegt de veiligheidsregio.
Beide campings, die aan de oever van de Geul liggen, waren goed bezet voor het pinksterweekend. Een medewerker van De Gele Anemoon vertelt dat de gasten daar inmiddels weg zijn, met achterlating van hun tenten, campers en caravans. De camping probeert in contact te komen met gasten die zaterdag zouden arriveren om te vertellen dat ze niet kunnen komen. De toegangsweg naar de camping staat volgens de medewerkster onder water.
Bij camping De Gronselenput komt het rivierwater op een paar plekken het terrein op, vertelt een medewerkster, maar er is geen gevaar voor de verlaten caravans, campers en tenten. Op de camping zijn een paar mensen achtergebleven om de situatie in de gaten te houden. "Het is nu wachten op wat het water gaat doen."
België
In de Belgische Voerstreek is vrijdag in korte tijd veel regen gevallen. De rivier de Berwijn, in het stroomgebied van de Maas, is buiten haar oevers getreden. In de gemeente Voeren staan meerdere straten blank en zijn huizen ondergelopen. Ook werden inwoners uit hun huizen geëvacueerd.
De veiligheidsregio waarschuwt dat de situatie in de Voerstreek gevolgen kan hebben voor de waterstanden in Zuid-Limburg. Meerdere weilanden zijn ondergelopen, maar in de bebouwde omgeving zijn er nog geen problemen. Door de wateroverlast rijden er geen treinen tussen Maastricht Randwyck en de Belgische grensplaats Visé, meldt de NS. De NS verwacht dat het treinverkeer pas zondagochtend kan worden hervat.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Bij de ingang van het kantoor van de Deense rederij Maersk aan de Boompjes in Rotterdam zijn in de nacht van zondag op maandag vernielingen aangericht en verschillende ruiten met rode verf beklad. Dat meldt de politie na berichtgeving van Rijnmond. De politie laat weten onderzoek te doen naar het voorval.
19 minuten geledenLEIDEN (ANP) - Mensen met een niet-westerse afkomst, zoals Surinaamse en Marokkaanse Nederlanders, zijn nog altijd ondervertegenwoordigd in de registers van donoren van bloed, stamcellen en organen. Omdat de kans op een donormatch het grootst is bij mensen met dezelfde afkomst, hebben patiënten met deze achtergrond minder goede overlevingskansen. Daarvoor waarschuwen de Nederlandse Transplantatie Stichting (NTS), de stichting Sanquin Bloedvoorziening en de stichting Matchis. De drie donororganisaties zeggen voor het eerst de handen ineen te slaan om deze kansenongelijkheid aan te pakken.
3 uur geledenERBIL (ANP) - Het Nederlandse consulaat in de hoofdstad van de Koerdische regio in Irak, Erbil, heeft dringend aangeraden hotels in de stad te mijden. In de boodschap wordt gesproken van "onbevestigde signalen over een mogelijke aanslag op hotels in Erbil". De boodschap noemt vier namen van hotels die mogelijk gevaar lopen.
11 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Een melding dat de moordenaar van de Amerikaanse studente Mieke Oort is overleden, brengt "een golf van emoties met zich mee" voor de nabestaanden van Mieke. Dat meldt advocaat Sébas Diekstra in een reactie. De 21-jarige Oort werd in 2022 in Leeuwarden vermoord door Thomas R. uit Leek in een zaak die bekendstond als de 'Tindermoord'.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Buitenlandse Zaken heeft vanwege de veiligheidsrisico's in Bahrein het reisadvies aangescherpt naar rood. Dat betekent dat mensen wordt afgeraden om naar Bahrein te reizen, in welke situatie dan ook. "Het is er te gevaarlijk. De Nederlandse ambassade kan u niet helpen als u in de problemen komt," schrijft het ministerie.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De optocht van mensen die in Amsterdam de aanvallen op Iran en de dood van de Iraanse leider Ali Khamenei vierden, is na zo'n twee uur geëindigd bij het Amerikaanse consulaat aan het Museumplein. Enkele duizenden mensen trokken zondagmiddag vanuit de Dam dansend, zingend en leuzen scanderend door het centrum.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Honderden mensen dansen en klappen zondagmiddag op de Dam in Amsterdam na de aanvallen van de VS en Israël op Iran en de dood van ayatollah Ali Khamenei en andere prominenten van zijn regime. Velen dragen Iraanse vlaggen van voor de revolutie bij zich, ziet een ANP-verslaggever.
17 uur geleden