Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Twee bewakers Jeffrey Epstein gearresteerd

Twee bewakers Jeffrey Epstein gearresteerd

NEW YORK (ANP) - Twee New Yorkse gevangenbewaarders die verantwoordelijk waren voor het bewaken van Jeffrey Epstein in de nacht dat hij zelfmoord pleegde, zijn gearresteerd, meldt The New York Times dinsdag.

Epstein, een veroordeelde zedendelinquent die Donald Trump, Bill Clinton en prins Andrew tot zijn vrienden rekende, werd in augustus dood aangetroffen in zijn cel in een gevangenis in New York. Een maand eerder werd de Amerikaanse zakenman gearresteerd en beschuldigd van seksuele handel en misbruik van tienermeisjes in Florida en New York.

Naar verwachting worden de bewakers aangeklaagd wegens nalatigheid en plichtsverzuim bij het bewaken van de miljonair in zijn cel. Ze moesten hem in de federale gevangenis elk half uur controleren en daarvan een logboek bijhouden. De twee bewakers werden eerder al op non-actief gesteld, terwijl de FBI en de inspecteur-generaal van het ministerie van Justitie de omstandigheden rond Epsteins dood onderzochten.

Extra bewaking

De lopende aanklachten zijn de eerste in verband met de dood van de 66-jarige Epstein nadat hij in augustus in het Metropolitan Correctional Center zich van het leven had beroofd. Hij zat daar in afwachting van zijn proces.

Epstein stond onder extra bewaking, nadat hij op 23 juli op zijn celvloer was gevonden met blauwe plekken in zijn nek. Hij werd ongeveer een week voor zijn dood uit de 'zelfmoordwacht' gehaald, wat betekende dat hij minder nauwlettend in de gaten werd gehouden. Maar nog steeds zou hij elke dertig minuten moeten worden gecontroleerd.

Onderzoekers geloven dat die controles enkele uren niet werden uitgevoerd voordat Epstein in zijn cel werd ontdekt met een laken om zijn nek. De gemeentelijke lijkschouwer concludeerde dat de dood van Epstein zelfmoord was, maar dat voorkwam niet dat later allerlei samenzweringstheorieën de kop opstaken. Uit het autopsierapport bleek dat zijn nek op verschillende plaatsen was gebroken.

Meer uit Buitenland

Agentschap UKMTO meldt weer schade door projectiel in Hormuz

LONDEN/DUBAI (ANP/RTR) - De Britse maritieme organisatie UKMTO heeft weer melding gemaakt van een incident met een projectiel in de Straat van Hormuz. De brug van een tanker is beschadigd door een onbekend projectiel, maar er zijn geen gewonden en er wordt geen milieuschade gevreesd. De regeringsinstantie UKMTO noemt de situatie in de zeestraat nu behoorlijk gevaarlijker. Het zou mogelijk om de olietanker KIKU gaan die onder Panamese vlag vaart.

43 minuten geleden
Autoriteiten Beijing bevestigen crash vliegtuigje in torenflat

BEIJING (ANP/RTR) - De autoriteiten in Beijing hebben bevestigd dat een vliegtuigje vrijdag is gebotst op de hoogste torenflat van de stad en dat daar een dode en dertien gewonden bij zijn gevallen. Het voorval werd door ooggetuigen en sommige media gemeld. De politie begon onmiddellijk mensen uit de buurt te houden van de bijna 530 meter hoge wolkenkrabber Citic Tower die ook bekend is als China Zun.

2 uur geleden
Iran meldt aanvallen op Amerikaanse doelen na aanval VS

TEHERAN/MANAMA (ANP/RTR) - Iran heeft volgens staatsmedia zaterdag Amerikaanse doelen in de regio beschoten na een Amerikaanse aanval op het land. De VS hebben volgens het Amerikaanse leger Iraanse opslagplaatsen van raketten en drones aangevallen als reactie op de beschieting van een vrachtschip in de Straat van Hormuz. Het is niet bekend welke doelen Iran precies heeft bestookt.

2 uur geleden
Pete Buttigieg: kinderen weggehaald na valse melding

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-minister van Transport Pete Buttigieg (44) zegt dat zijn twee 4-jarige kinderen een etmaal van hem en zijn echtgenoot zijn gescheiden na een valse melding van kindermishandeling. Buttigieg schrijft dat in een bericht op het platform Substack. De autoriteiten concludeerden na onderzoek dat de beschuldiging ongegrond was.

10 uur geleden
Frans onderzoek naar Vinted na vermoedens van kinderhandel

NANTERRE (ANP) - De Franse justitie is een onderzoek begonnen naar mogelijk misbruik van tweedehandsplatform Vinted na berichten op sociale media over advertenties die in verband werden gebracht met kinderhandel. Vooralsnog is niet vastgesteld dat daarvan daadwerkelijk sprake is.

12 uur geleden
Burkina Faso verbreekt diplomatieke banden met Frankrijk

OUAGADOUGOU (ANP) - Burkina Faso heeft de diplomatieke betrekkingen met Frankrijk, de voormalige kolonisator van het West-Afrikaanse land, verbroken. De militaire junta maakte vrijdag bekend dat het besluit per direct ingaat. Volgens het regime handelt Frankrijk al langere tijd tegen de belangen van het land.

12 uur geleden
Verenigde Staten vallen Iran aan als vergeldingsactie

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse krijgsmacht meldt vrijdag een aanval op Iran te hebben uitgevoerd. Er wordt gesproken van een reactie op een aanval op een commercieel schip dat door de Straat van Hormuz voer. De Amerikaanse president Donald Trump verklaarde eerder op de dag dat Iran het staakt-het-vuren had geschonden.

14 uur geleden