Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Twee bewakers Jeffrey Epstein gearresteerd

Twee bewakers Jeffrey Epstein gearresteerd

NEW YORK (ANP) - Twee New Yorkse gevangenbewaarders die verantwoordelijk waren voor het bewaken van Jeffrey Epstein in de nacht dat hij zelfmoord pleegde, zijn gearresteerd, meldt The New York Times dinsdag.

Epstein, een veroordeelde zedendelinquent die Donald Trump, Bill Clinton en prins Andrew tot zijn vrienden rekende, werd in augustus dood aangetroffen in zijn cel in een gevangenis in New York. Een maand eerder werd de Amerikaanse zakenman gearresteerd en beschuldigd van seksuele handel en misbruik van tienermeisjes in Florida en New York.

Naar verwachting worden de bewakers aangeklaagd wegens nalatigheid en plichtsverzuim bij het bewaken van de miljonair in zijn cel. Ze moesten hem in de federale gevangenis elk half uur controleren en daarvan een logboek bijhouden. De twee bewakers werden eerder al op non-actief gesteld, terwijl de FBI en de inspecteur-generaal van het ministerie van Justitie de omstandigheden rond Epsteins dood onderzochten.

Extra bewaking

De lopende aanklachten zijn de eerste in verband met de dood van de 66-jarige Epstein nadat hij in augustus in het Metropolitan Correctional Center zich van het leven had beroofd. Hij zat daar in afwachting van zijn proces.

Epstein stond onder extra bewaking, nadat hij op 23 juli op zijn celvloer was gevonden met blauwe plekken in zijn nek. Hij werd ongeveer een week voor zijn dood uit de 'zelfmoordwacht' gehaald, wat betekende dat hij minder nauwlettend in de gaten werd gehouden. Maar nog steeds zou hij elke dertig minuten moeten worden gecontroleerd.

Onderzoekers geloven dat die controles enkele uren niet werden uitgevoerd voordat Epstein in zijn cel werd ontdekt met een laken om zijn nek. De gemeentelijke lijkschouwer concludeerde dat de dood van Epstein zelfmoord was, maar dat voorkwam niet dat later allerlei samenzweringstheorieën de kop opstaken. Uit het autopsierapport bleek dat zijn nek op verschillende plaatsen was gebroken.

Meer uit Buitenland

Raketaanval vanuit Iran op Jordanië

AMMAN (ANP/AFP) - Vanuit Iran zijn raketten afgevuurd richting de Jordaanse havenstad Aqaba. De Israëlische en Jordaanse strijdkrachten zouden projectielen hebben onderschept. De Jordaanse strijdkrachten zeggen dat ze drie raketten hebben neergehaald en dat één in een afgelegen gebied terechtkwam. Er zijn geen slachtoffers gevallen en er is geen schade. In Aqaba en in het een paar kilometer verderop gelegen Israëlische Eilat zijn knallen gehoord.

1 uur geleden
Koeweit meldt weer aanvallen op drinkwater- en energievoorziening

KOEWEIT (ANP/RTR) - Koeweit heeft opnieuw melding gemaakt van luchtaanvallen die de installaties hebben getroffen voor het ontzilten van zeewater en voor het opwekken van energie. Het ministerie van Energie en Water van Koeweit zegt dat het gaat om dezelfde installaties die vrijdag doelwit waren van aanvallen. Er is brand uitgebroken.

2 uur geleden
Oekraïne valt Russische oliefaciliteiten aan na zware raketaanval

KYIV (ANP) - Oekraïne heeft aanvallen uitgevoerd op Russische oliefaciliteiten, als reactie op de zware Russische raket- en droneaanvallen in de nacht van zaterdag op zondag. Dat meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X.

3 uur geleden
Iraanse garde meldt ongeluk met twee schepen in Straat van Hormuz

BANDAR ABBAS/TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Twee schepen hebben volgens de Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG) een ongeluk gehad op "de zuidelijke route" door de Straat van Hormuz. Vier vaartuigen zouden ondanks waarschuwingen van Iran over die route hebben willen varen, wat tot het ongeluk leidde. De andere twee hebben het opgegeven.

4 uur geleden
VS: Vliegveld en haven in Jordanië ontruimd vanwege dreiging

AQABA (ANP/RTR) - De internationale luchthaven en zeehaven in Aqaba, in het zuiden van Jordanië, zijn ontruimd vanwege een "specifieke en geloofwaardige dreiging", meldt de Amerikaanse ambassade zondag. De Jordaanse autoriteiten ontkennen dat ze een evacuatiebevel hebben uitgevaardigd.

4 uur geleden
12.000 hectare verwoest door grote natuurbrand boven Madrid

MADRID (ANP/AFP) - Een grote natuurbrand in Spanje heeft ten noorden van Madrid al meer dan 12.000 hectare verwoest. Honderden mensen zijn geëvacueerd, melden lokale autoriteiten zondag.

4 uur geleden
Man overleden na schietincident bij Antwerpse discotheek

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Een man van in de twintig is zondagochtend overleden na een schietincident bij een discotheek in Antwerpen. Er zijn meerdere personen gearresteerd.

6 uur geleden