Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Twee bergbeklimmers overleden op Mount Everest

Twee bergbeklimmers overleden op Mount Everest

KATHMANDU (ANP/AFP) - Twee bergbeklimmers zijn woensdag overleden op Mount Everest, meldt de organisator van bergexpedities Seven Summit Treks donderdag. Het zijn de eerste sterfgevallen op de berg in 2021.

De slachtoffers komen uit de Verenigde Staten en Zwitserland. De Zwitserse klimmer (40) overleed tijdens het afdalen aan vermoeidheid, nadat hij de top al had bereikt. Seven Summit Treks had al twee Sherpa's gestuurd om de klimmer zuurstof en voedsel te brengen, maar dit mocht niet baten.

De 55-jarige Amerikaan stierf in één van de kampen voor klimmers, nadat hij naar beneden moest worden geholpen omdat hij last kreeg van sneeuwblindheid en vermoeidheid.

De Nepalese kant van de berg ging in april weer open voor commerciële klimexpedities, na een jaar gesloten te zijn geweest wegens de coronapandemie. Vorige week moesten dertig klimmers nog worden geëvacueerd uit het basiskamp. Alle dertig zouden ziek zijn en twee van hen bleken besmet met het coronavirus.

Elk jaar sterven ongeveer vijf klimmers op de berg, maar in de laatste jaren neemt het dodental toe. Dat heeft te maken met de toenemende drukte op Mount Everest. In 2019 overleden elf klimmers, van wie vier door de drukte.

De autoriteiten in Nepal gaven in dat jaar 381 klimvergunningen af, een recordaantal. In 2021 zijn het er 408. In de praktijk gaan meer mensen de berg op, omdat de klimmers een gids bij zich moeten hebben. Mei is vanwege de gunstige weersomstandigheden een populaire maand. Om opstoppingen dit jaar te voorkomen, heeft Nepal tijdvakken gecreëerd.

Meer uit Buitenland

Dodental ebola in Congo gestegen tot meer dan 1300

KINSHASA (ANP/RTR) - De ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo heeft 1354 levens geëist. Dat maakte de regering zaterdag bekend.

3 uur geleden
Nog eens 55.000 evacuaties door brand nabij Bordeaux

BORDEAUX (ANP/AFP) - De prefectuur van Gironde heeft opdracht gegeven voor de evacuatie van nog eens 55.000 mensen in de buitenwijken van Bordeaux vanwege bosbranden.

4 uur geleden
Politie: ook mensen gestoken bij Pride in Berlijn

BERLIJN (ANP/DPA) - Volgens getuigen zijn er bij de vermoedelijke aanrijding met de witte auto op de Pride in Berlijn ook mensen gestoken en gewond geraakt. Dat zegt politiewoordvoerder Florian Nath.

5 uur geleden
Dode en meerdere gewonden na incident tijdens Pride in Berlijn

BERLIJN (ANP/AFP/DPA/RTR) - De vermoedelijke aanrijding tijdens de Pride in Berlijn heeft aan zeker één persoon het leven gekost. Ongeveer vijftien personen raakten gewond, meldt de politie. Meerdere van hen zijn levensgevaarlijk gewond.

7 uur geleden
Gewonden na incident in Berlijn, Pride stopgezet

BERLIJN (ANP) - De Pride in de Duitse hoofdstad Berlijn is stopgezet. De politie meldt dat een voertuig lijkt te zijn ingereden op mensen. Daarbij zijn meerdere personen gewond geraakt.

7 uur geleden
Zelensky: Rusland wil inzet 30.000 extra militairen Noord-Korea

KYIV (ANP/DPA/RTR) - Oekraïne houdt er rekening mee dat Rusland opnieuw een beroep gaat doen op bondgenoot Noord-Korea. Het regime van dictator Kim Jong-un kan tienduizenden extra militairen en militair materieel leveren, stelde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een toespraak.

8 uur geleden
Partij Brazilië kiest zoon veroordeelde Bolsonaro als kandidaat

SAO PAULO (ANP/AFP/DPA) - De zoon van de voormalige president Jair Bolsonaro doet in Brazilië mee aan de presidentsverkiezingen. Flávio Bolsonaro neemt het in oktober op tegen de linkse president Inácio Lula da Silva.

10 uur geleden