Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Twee bergbeklimmers overleden op Mount Everest

Twee bergbeklimmers overleden op Mount Everest

KATHMANDU (ANP/AFP) - Twee bergbeklimmers zijn woensdag overleden op Mount Everest, meldt de organisator van bergexpedities Seven Summit Treks donderdag. Het zijn de eerste sterfgevallen op de berg in 2021.

De slachtoffers komen uit de Verenigde Staten en Zwitserland. De Zwitserse klimmer (40) overleed tijdens het afdalen aan vermoeidheid, nadat hij de top al had bereikt. Seven Summit Treks had al twee Sherpa's gestuurd om de klimmer zuurstof en voedsel te brengen, maar dit mocht niet baten.

De 55-jarige Amerikaan stierf in één van de kampen voor klimmers, nadat hij naar beneden moest worden geholpen omdat hij last kreeg van sneeuwblindheid en vermoeidheid.

De Nepalese kant van de berg ging in april weer open voor commerciële klimexpedities, na een jaar gesloten te zijn geweest wegens de coronapandemie. Vorige week moesten dertig klimmers nog worden geëvacueerd uit het basiskamp. Alle dertig zouden ziek zijn en twee van hen bleken besmet met het coronavirus.

Elk jaar sterven ongeveer vijf klimmers op de berg, maar in de laatste jaren neemt het dodental toe. Dat heeft te maken met de toenemende drukte op Mount Everest. In 2019 overleden elf klimmers, van wie vier door de drukte.

De autoriteiten in Nepal gaven in dat jaar 381 klimvergunningen af, een recordaantal. In 2021 zijn het er 408. In de praktijk gaan meer mensen de berg op, omdat de klimmers een gids bij zich moeten hebben. Mei is vanwege de gunstige weersomstandigheden een populaire maand. Om opstoppingen dit jaar te voorkomen, heeft Nepal tijdvakken gecreëerd.

Meer uit Buitenland

Jetten roept EU-leiders op meer hulp aan Oekraïne te geven

BRUSSEL (ANP) - Premier Rob Jetten roept alle EU-regeringsleiders op meer te doen om Oekraïne te ondersteunen. Het moet gaan om onder meer financiële en militaire steun. Veel Europese landen blijven achter in hun hulp aan Oekraïne, zei Jetten voor het begin van de EU-top tegen de internationale pers. "Laten we dus een tandje bijzetten."

22 minuten geleden
Krant: VS willen dat Europa bevroren miljarden Rusland afstaat

BRUSSEL/WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben opnieuw voorgesteld dat Europese landen miljarden euro's aan bevroren tegoeden van de Russische centrale bank afstaan. De VS zouden die willen gaan beheren om zo de onderhandelingen met Rusland over een einde aan de oorlog op gang te brengen, meldt de Financial Times.

31 minuten geleden
Leerlingen omgekomen bij instorting school Pakistan

ISLAMABAD (ANP) - Zeker twintig leerlingen zijn in Pakistan om het leven gekomen toen het dak van een school instortte. Het ziekenhuis meldt dat het gaat om kinderen van 13 jaar oud en jonger, schrijft de krant Dawn.

33 minuten geleden
Costa Rica opent door El Salvador geïnspireerde megagevangenis

SAN JOSÉ (ANP/RTR/AFP) - Costa Rica heeft een eigen megagevangenis geopend. Die heet CACCO en moet ruimte bieden voor meer dan 5000 gevangenen. "Wie de wet breekt, moet daarvoor de prijs betalen", zei de rechtse president Laura Fernández in een grote gang met rijen cellen. Ze beloofde misdaad hard aan te pakken.

1 uur geleden
Zelensky: Oekraïne hervat aanvallen op Russische raffinaderijen

LONDEN (ANP) - Oekraïne gaat weer Russische olieraffinaderijen bestoken, ondanks Amerikaanse druk om af te zien van dergelijke aanvallen. Dat zei president Volodymyr Zelensky in een interview met zakenkrant Financial Times.

1 uur geleden
CNN: VS overwegen inzet 'moeder aller bommen' in Iran

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft een nieuw aanvalsplan voor Iran ontwikkeld dat ook de inzet van de zogeheten 'moeder aller bommen' bevat om infrastructuur voor energie en nucleaire installaties aan te vallen. Dit voor het geval dat president Donald Trump het bevel geeft om de aanvallen te hervatten net voor of net na de tussentijdse verkiezingen begin november. Dat zeiden "meerdere" ingewijden tegen CNN.

2 uur geleden
Trump kondigt militair supercomplex aan voor Montana

KALISPELL (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering gaat in de staat Montana een "supercomplex" aanleggen om geavanceerde militaire technologie te testen, inclusief autonome wapens, ruimtesystemen, elektronische oorlogsvoering en hypersonische wapens. Dat kondigde president Donald Trump aan op zijn campagnetour voor de tussentijdse verkiezingen.

2 uur geleden