Twee Belgen aangehouden na overval TEFAF, twee anderen nog zoek
MAASTRICHT (ANP) - De twee verdachten die zijn aangehouden na de gewapende overval op een standhouder bij de kunstbeurs TEFAF in Maastricht, zijn twee Belgen van 22 en 26 jaar, zo meldt de politie. De overvallers wisten sieraden buit te maken, maar meer details over de buit deelt de politie op dit moment niet. Met meerdere eenheden wordt nog gezocht naar twee andere van de in totaal vier overvallers.
De twee Belgen reden na de overval op de stand van een juwelier weg in een grijs voertuig met Belgisch kenteken. Zij konden op de A2 voor de Willem Alexandertunnel in zuidelijke richting aan de kant worden gezet en aangehouden. Onduidelijk is of de politie weet wie de andere twee overvallers zijn, van hen deelt de politie geen identiteitsgegevens.
De melding over de overval kwam rond 11.40 uur bij de hulpdiensten binnen. Die vond plaats te midden van bezoekers aan de beurs, zo is te zien op beelden die op sociale media staan. Kort na het incident werd de TEFAF ontruimd, rond 13.00 uur ging de beurs weer open voor deelnemers en publiek. "TEFAF hanteert stringente procedures voor de veiligheid. Daarom is de beurs tijdelijk ontruimd", meldde de organisatie. "Inmiddels zijn de geëvacueerde deelnemers en bezoekers weer toegelaten op de beurs. TEFAF en MECC werken nauw samen met de autoriteiten. Op dit moment doen we geen nadere mededelingen."
Weer rustig
Een woordvoerder van de politie meldde eerder dat het weer rustig is op het terrein. Op de locatie wordt nog wel forensisch onderzoek gedaan. De snelweg A2, de Koning Willem Alexandertunnel en enkele andere wegen werden na de overval tijdelijk afgesloten.
Op Twitter gaat een filmpje rond waarop de roof is te zien. Een man slaat met een grote hamer in op de vitrine in de stand van Symbolic & Chase, een juwelen- en kunsthandel uit Londen. Twee mannen houden met wapens omstanders op afstand. Een alarm gaat af en de vier overvallers, gekleed in colberts, gaan er op een drafje vandoor.
Heel erg geschrokken
Algemeen directeur Bart Drenth van TEFAF zei dat de mensen van wie de stand werd overvallen "heel erg geschrokken" zijn. Terwijl de rest van de beurs weer open is, blijft de stand gesloten en aan het zicht onttrokken. Volgens hem heeft het veiligheidsprotocol bij TEFAF goed gewerkt. "De politie was binnen enkele minuten ter plaatse", zei hij. Hij wilde echter niet ingaan op de vraag hoe het kan dat vier gewapende overvallers desondanks de TEFAF binnen konden wandelen. "Over onze veiligheidsmaatregelen doen we nooit mededelingen", zei hij.
Op de beurs zijn 240 handelaren uit zo'n twintig landen te vinden. De TEFAF, die als zeer gezaghebbend bekend staat, trok in voorgaande jaren circa 70.000 bezoekers per editie.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - "Het is heel druk, maar tegelijkertijd ook erg gemoedelijk", zegt een woordvoerder van Pride Amsterdam over de Canal Parade die zaterdagmiddag werd gehouden op de Amsterdamse grachten. "We horen van veel mensen dat ze het zo belangrijk vonden om zich juist nu te laten zien."
3 uur geledenHOORN (ANP) - In Hoorn hebben zaterdagochtend vroeg twee schietincidenten plaatsgevonden die mogelijk verband houden met elkaar. Bij beide incidenten is niemand gewond geraakt, meldt de politie.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Richting het drukste moment van Zwarte Zaterdag staan er grote files op de wegen naar Zuid-Europa. In Frankrijk staan vakantiegangers lang in de file tussen Lyon en Marseille. In de Zwitserse Gotthardtunnel staat het verkeer richting Italië zelfs nagenoeg stil in zuidelijke richting, meldt de ANWB.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Premier Rob Jetten heeft in de Canal Parade in Amsterdam meegevaren op een kleine boot van de organisatie. Hij werd vergezeld door Pride-directeur Lucien Spee.
9 uur geledenBABBERICH (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden die betrokken was bij het ernstige ongeval op de A12 afgelopen vrijdag. De politie bevestigt dat het gaat om de 59-jarige bestuurder van de achterste vrachtwagen uit het Duitse Endorf, na berichtgeving van Omroep Gelderland.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De kades langs de route van de Canal Parade zijn volgelopen met mensen die gaan kijken naar de botenparade. Ook liggen er veel bootjes. Tachtig versierde schepen dragen tijdens de Canal Parade de themaboodschap uit van deze WorldPride: Unity (eenheid), met veel muziek en dans.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een pand van ING Private Banking op de Herengracht in het centrum van Amsterdam is beklad met rode verf. Dat is vermoedelijk in de nacht van vrijdag op zaterdag gebeurd. De politie bevestigt de bekladding en zegt al buurtonderzoek te hebben gedaan. Ook wordt onderzocht of er camerabeelden zijn.
10 uur geleden