Twee bedrijven mogen gekweekt kippenvlees in de VS gaan verkopen
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben voor het eerst goedkeuring verleend voor de verkoop van kippenvlees dat is gekweekt uit dierlijke cellen. Upside Foods en Good Meat, de bedrijven die het vlees mogen produceren, verwachten dat hun producten daardoor binnenkort verkrijgbaar zullen zijn in bepaalde restaurants.
De toestemming volgt op het goedkeuren van de voedselveiligheidssystemen van beide bedrijven. Dat meldt een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Landbouw aan het Franse persbureau AFP. De Amerikaanse voedsel- en medicijnenwaakhond FDA gaf in november al zijn fiat voor de productie van het kippenkweekvlees.
De topman en oprichter van Upside Foods Uma Valeti is blij met het nieuws. "Deze goedkeuring zal de manier waarop vlees op onze tafel terechtkomt fundamenteel veranderen," zei hij. "Het is een grote stap voorwaarts naar een duurzamere toekomst, een toekomst waarin keuze en leven behouden blijven." Kort na de goedkeuring kreeg Upside Foods meteen een eerste bestelling. Die werd geplaatst door Dominique Crenn, chef van sterrenrestaurant Bar Crenn in San Francisco.
Ook het vlees van Good Meat kon op interesse rekenen, waarna het bedrijf direct is begonnen met de productie van een eerste partij. Die belangstelling kwam van sterrenchefkok José Andrés, die het vlees wil verkopen in een nog te onthullen restaurant in Washington.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten heeft in maart forse groei laten zien na de sterke krimp een maand eerder. Volgens het maandelijkse banenrapport van de Amerikaanse overheid ging het om een groei met 178.000 arbeidsplaatsen. In februari kromp de arbeidsmarkt in de grootste economie ter wereld nog met een bijgestelde 133.000 banen.
26 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen dreigen over zes weken vluchten te moeten gaan annuleren als de Straat van Hormuz afgesloten blijft. Het tekort aan kerosine zal dan ook de vanuit Nederland actieve maatschappijen raken, waarschuwt branchevereniging BARIN. Vooral intercontinentale vluchten zullen dan worden geschrapt om brandstof te besparen, verwacht voorzitter Marnix Fruitema.
2 uur geledenROME (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten stuwt ook de wereldwijde voedselprijzen. Volgens de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) stegen deze in maart voor de tweede maand op rij, gedreven door met name hogere energieprijzen.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een containerschip van een Franse eigenaar is door de Straat van Hormuz gevaren, meldt persbureau Bloomberg. Daarmee lijkt de eerste doorvaart van een West-Europees schip sinds de start van de Iranoorlog volgens het persbureau een feit.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Investeerders van Vesteda hebben het bedrijf weer wat financiële lucht gegeven, nadat ze hebben ingestemd met een pakket maatregelen. Donderdag leek de grootste commerciële woningbelegger van Nederland nog verder onder financiële druk te komen, waardoor mogelijk veel woningen zouden moeten worden verkocht.
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De Nederlandse gasvoorraden worden "voorzichtig" weer aangevuld. Dat laat Gasunie vrijdagochtend weten. Donderdag vond de eerste vulling plaats. Door een koude winter was de gasvoorraad tot het laagste niveau in zeker tien jaar gezakt. Vanaf april mogen energiebedrijven de gasopslagen weer vullen voor de komende winter. De vraag was of dat ging gebeuren vanwege de hoge gasprijs als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel is vrijdag fors in prijs gestegen aan de Nederlandse pomp door de aanhoudende Iranoorlog. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers is de adviesprijs voor een liter diesel bij de grote oliemaatschappijen met meer dan 10 eurocent omhooggegaan.
6 uur geleden