Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Twee bedrijven mogen gekweekt kippenvlees in de VS gaan verkopen

Twee bedrijven mogen gekweekt kippenvlees in de VS gaan verkopen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben voor het eerst goedkeuring verleend voor de verkoop van kippenvlees dat is gekweekt uit dierlijke cellen. Upside Foods en Good Meat, de bedrijven die het vlees mogen produceren, verwachten dat hun producten daardoor binnenkort verkrijgbaar zullen zijn in bepaalde restaurants.

De toestemming volgt op het goedkeuren van de voedselveiligheidssystemen van beide bedrijven. Dat meldt een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Landbouw aan het Franse persbureau AFP. De Amerikaanse voedsel- en medicijnenwaakhond FDA gaf in november al zijn fiat voor de productie van het kippenkweekvlees.

De topman en oprichter van Upside Foods Uma Valeti is blij met het nieuws. "Deze goedkeuring zal de manier waarop vlees op onze tafel terechtkomt fundamenteel veranderen," zei hij. "Het is een grote stap voorwaarts naar een duurzamere toekomst, een toekomst waarin keuze en leven behouden blijven." Kort na de goedkeuring kreeg Upside Foods meteen een eerste bestelling. Die werd geplaatst door Dominique Crenn, chef van sterrenrestaurant Bar Crenn in San Francisco.

Ook het vlees van Good Meat kon op interesse rekenen, waarna het bedrijf direct is begonnen met de productie van een eerste partij. Die belangstelling kwam van sterrenchefkok José Andrés, die het vlees wil verkopen in een nog te onthullen restaurant in Washington.

Meer uit Financieel

DNB: beleggingen huishoudens ruim 204 miljard euro waard

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse huishoudens hebben vorig jaar de waarde van hun beleggingen zien stijgen door de hogere koersen op de aandelenmarkten. Volgens De Nederlandsche Bank (DNB) steeg de totale waarde van de particuliere investeringen in beleggingsfondsen, beursgenoteerde aandelen en obligaties over heel 2025 met bijna 8 procent tot 204,3 miljard euro.

1 uur geleden
Wall Street sluit hoger na notulen Federal Reserve

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag hoger gesloten. Beleggers hadden onder meer aandacht voor de notulen van de rentevergadering van de Amerikaanse centrale bank van januari. Toen liet de Federal Reserve de rente in de Verenigde Staten onveranderd, na drie verlagingen op rij.

6 uur geleden
Zo'n 100 vluchten op Schiphol preventief geschrapt om winterweer

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen hebben preventief ongeveer honderd vluchten op Schiphol geannuleerd vanwege het winterse weer. Dit bevestigt een woordvoerder van de luchthaven na berichtgeving door De Telegraaf. Het zijn volgens hem vooral Europese bestemmingen.

6 uur geleden
Zuckerberg: spijt van trage opsporing minderjarigen op Instagram

LOS ANGELES (ANP/AFP) - Meta-topman Mark Zuckerberg heeft spijt van de trage vooruitgang die zijn bedrijf boekte bij het identificeren van minderjarige gebruikers op Instagram. Dit heeft hij woensdag gezegd tijdens de behandeling van een belangrijke zaak over socialemediaverslaving in het Amerikaanse Los Angeles.

7 uur geleden
ECB-bestuurslid Schnabel wil niet vervroegd aftreden

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Bestuurslid Isabel Schnabel van de Europese Centrale Bank (ECB) is van plan haar termijn uit te zitten. Dit heeft de Duitse econoom woensdag gezegd. Eerder woensdag meldden bronnen tegen de Britse zakenkrant Financial Times dat ECB-president Christine Lagarde haar termijn waarschijnlijk niet gaat afmaken.

8 uur geleden
Recordjaar beursuitbater Euronext door sterke handelsinkomsten

AMSTERDAM (ANP) - Beursuitbater Euronext, eigenaar van de aandelen- en optiemarkten in onder meer Amsterdam, Parijs en Lissabon, heeft in 2025 een recordjaar gedraaid. Topman Stéphane Boujnah zegt daarbij met "vertrouwen en vastberadenheid" begonnen te zijn aan 2026. Het beursbedrijf profiteert van hogere handelsinkomsten, meer beursgangen en overnames.

8 uur geleden
X moet onderzoekers gegevens rond Hongaarse verkiezingen geven

BERLIJN (ANP/RTR) - Het socialemediaplatform X moet onderzoekers toegang geven tot gegevens rond de verkiezingen in Hongarije op 12 april. Dit heeft het hof van beroep in Berlijn bepaald. De beslissing wordt gezien als een mijlpaal in de uitvoering van de Digital Services Act (DSA) van de EU.

9 uur geleden