Twee arrestaties om brandstichting bij vluchtelingenopvang Deurne
DEURNE (ANP) - Twee mannen zijn opgepakt, omdat ze in augustus vorig jaar brand zouden hebben gesticht in een sporthal in het Brabantse Deurne. Twee voorbijgangers grepen toen in en wisten te voorkomen dat het gebouw in vlammen op ging.
Een paar dagen voor de brandstichting had de gemeente Deurne bekendgemaakt dat de sporthal zou worden gebruikt als crisisopvang voor 225 asielzoekers. De politie onderzoekt of de opvang ook de reden was om het gebouw in brand te willen steken. "We moeten ze nog horen", zegt een politiewoordvoerster vrijdag.
De twee verdachten zijn een man van 43 uit Deurne en een man van 38 uit Helmond. Ze werden donderdag opgepakt. Volgens de woordvoerster kwam de politie ze op het spoor "door recherchewerk, onder andere buurtonderzoek en het bekijken van camerabeelden".
Flesjes
De brandstichting gebeurde in de nacht van 12 op 13 augustus. Kort erna zagen een man en een vrouw die langsliepen bij de ingang een flesje staan waar vlammen uitkwamen. "De man van het stel schopte dit flesje aan de kant en daarmee is voorkomen dat de vlammen konden overslaan op het pand", aldus de politie.
Eind november werd brand gesticht bij een kampeerboerderij in Someren, niet ver van Deurne. Daar zouden een paar dagen later 450 vluchtelingen worden opgevangen. Het is nog niet bekend of de twee ook daarvoor in beeld zijn.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Bert Natter heeft de Libris Literatuur Prijs gewonnen met het boek Aan het einde van de oorlog. Dat maakte de jury van de prestigieuze prijs maandagavond bekend in de uitzending van Nieuwsuur.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mensen met een kaartje voor het afgelaste festival Music On kunnen hun geld terugkrijgen of hun ticket inzetten om de eerstvolgende editie bij te wonen. Dat meldt organisator Loveland maandagavond. "Op dit moment zijn wij hard bezig met het opzetten van een systeem om de afhandeling omtrent tickets zo soepel en zorgvuldig mogelijk te laten verlopen."
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rederij achter cruiseschip m/v Hondius, OceanWide Expeditions, meldt dat het schip zondag in Rotterdam moet aankomen. Het schip vertrok maandagavond rond 19.00 uur lokale tijd vanuit Tenerife en doet er volgens de planning zes dagen over om de eindbestemming te bereiken.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op Schiphol heeft een vliegtuig rond 20.50 uur een noodlanding gemaakt vanwege een medisch noodgeval aan boord. Dat meldt een woordvoerder van de luchthaven. Het toestel van Ryanair steeg op in Warschau, Polen en had in het Engelse Leeds moeten landen.
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Twaalf medewerkers van het Radboudumc, waar een patiënt met het hantavirus is opgenomen, gaan uit voorzorg in quarantaine voor zes weken. Er is gebleken dat de procedures rond de patiënt niet goed zijn gevolgd, meldt het Nijmeegse ziekenhuis. Dat benadrukt dat de kans dat ze besmet zijn geraakt klein is.
3 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Een van de veertien Spanjaarden die werden geëvacueerd van het cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus, meldt het Spaanse ministerie van Gezondheid. Die persoon vertoont geen symptomen en verkeert in goede conditie. De overige dertien evacués hebben negatief getest.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP/AFP) - Ook het laatste vliegtuig met opvarenden van de m/v Hondius is vertrokken van het Canarische eiland Tenerife. Het toestel met Australiërs, een Nieuw-Zeelander en een Brit is onderweg naar Eindhoven. Daarvandaan zullen zij verder worden geëvacueerd.
3 uur geleden