Twee arrestaties om brandstichting bij vluchtelingenopvang Deurne
DEURNE (ANP) - Twee mannen zijn opgepakt, omdat ze in augustus vorig jaar brand zouden hebben gesticht in een sporthal in het Brabantse Deurne. Twee voorbijgangers grepen toen in en wisten te voorkomen dat het gebouw in vlammen op ging.
Een paar dagen voor de brandstichting had de gemeente Deurne bekendgemaakt dat de sporthal zou worden gebruikt als crisisopvang voor 225 asielzoekers. De politie onderzoekt of de opvang ook de reden was om het gebouw in brand te willen steken. "We moeten ze nog horen", zegt een politiewoordvoerster vrijdag.
De twee verdachten zijn een man van 43 uit Deurne en een man van 38 uit Helmond. Ze werden donderdag opgepakt. Volgens de woordvoerster kwam de politie ze op het spoor "door recherchewerk, onder andere buurtonderzoek en het bekijken van camerabeelden".
Flesjes
De brandstichting gebeurde in de nacht van 12 op 13 augustus. Kort erna zagen een man en een vrouw die langsliepen bij de ingang een flesje staan waar vlammen uitkwamen. "De man van het stel schopte dit flesje aan de kant en daarmee is voorkomen dat de vlammen konden overslaan op het pand", aldus de politie.
Eind november werd brand gesticht bij een kampeerboerderij in Someren, niet ver van Deurne. Daar zouden een paar dagen later 450 vluchtelingen worden opgevangen. Het is nog niet bekend of de twee ook daarvoor in beeld zijn.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt en bezorgdienst Picnic waarschuwt klanten de premium runderbavette van leverancier 't Slagershuys niet te eten. Het product kan de schadelijke STEC bacterie, een soort E. coli, bevatten.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Dat Astrid Holleeder de laatste maanden niet te zien was in RTL Tonight, dat haar als vaste duider had aangetrokken, had te maken met haar veiligheid. Dat vertelt zij in RTL Boulevard.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse moslims beginnen aan de ramadan. De eerste dag van de vastenmaand, die elk jaar op een ander moment begint, werd dinsdag vastgesteld in Saudi-Arabië. Dit startpunt wordt door veel Nederlandse moslims gevolgd. Zij beginnen woensdag. Voor onder anderen Turks-Nederlandse moslims stond het begin van de ramadan al eerder vast aan de hand van berekeningen: hun vastentijd begint donderdag.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag veertien jaar cel geëist tegen de 71-jarige Ruben B. voor betrokkenheid bij de moord op garagehouder Louis 'Loek' van Dam in 1992 in Den Haag. De 64-jarige Van Dam werd op 27 januari van dat jaar in zijn garage in de Kritzingerstraat van achteren doodgeschoten met zes kogels, twee in zijn achterhoofd en vier in zijn rug. "Loek van Dam is geëxecuteerd zonder de moordenaar in zijn ogen te kunnen kijken", zei de officier van justitie.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een werknemer van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) heeft recht op een maandelijkse toelage voor gevaarlijke werkomstandigheden. Tijdens zijn werk draagt de man regelmatig een mitrailleur en een zwaar vest. De kantonrechter is het met hem eens dat daar een financiële vergoeding bij hoort.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft maandagavond een 78-jarige man aangehouden na een dreigende situatie bij een woning in de Transvaalstraat in Amsterdam-Oost. De man stak daarbij met een mes in de richting van agenten en gooide vanuit zijn bovenwoning goederen naar hen. De betrokken agenten hebben aangifte gedaan, meldt de politie dinsdag.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie in Rotterdam gaat in hoger beroep in de zaken tegen twee verdachten die een zware paal op een supportersbegeleider van Feyenoord gooiden. Dat gebeurde na afloop van de wedstrijd tegen Fenerbahçe in augustus.
9 uur geleden