Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Twee arrestaties om brandstichting bij vluchtelingenopvang Deurne

Twee arrestaties om brandstichting bij vluchtelingenopvang Deurne

DEURNE (ANP) - Twee mannen zijn opgepakt, omdat ze in augustus vorig jaar brand zouden hebben gesticht in een sporthal in het Brabantse Deurne. Twee voorbijgangers grepen toen in en wisten te voorkomen dat het gebouw in vlammen op ging.

Een paar dagen voor de brandstichting had de gemeente Deurne bekendgemaakt dat de sporthal zou worden gebruikt als crisisopvang voor 225 asielzoekers. De politie onderzoekt of de opvang ook de reden was om het gebouw in brand te willen steken. "We moeten ze nog horen", zegt een politiewoordvoerster vrijdag.

De twee verdachten zijn een man van 43 uit Deurne en een man van 38 uit Helmond. Ze werden donderdag opgepakt. Volgens de woordvoerster kwam de politie ze op het spoor "door recherchewerk, onder andere buurtonderzoek en het bekijken van camerabeelden".

Flesjes

De brandstichting gebeurde in de nacht van 12 op 13 augustus. Kort erna zagen een man en een vrouw die langsliepen bij de ingang een flesje staan waar vlammen uitkwamen. "De man van het stel schopte dit flesje aan de kant en daarmee is voorkomen dat de vlammen konden overslaan op het pand", aldus de politie.

Eind november werd brand gesticht bij een kampeerboerderij in Someren, niet ver van Deurne. Daar zouden een paar dagen later 450 vluchtelingen worden opgevangen. Het is nog niet bekend of de twee ook daarvoor in beeld zijn.

Meer uit Binnenland

Honderden hulpvragen van gestrande Nederlanders in Midden-Oosten

DEN HAAG (ANP) - Bij Nederlandse alarmcentrales zijn sinds afgelopen weekend honderden meldingen binnengekomen naar aanleiding van de onrust in het Midden-Oosten. Het gaat onder meer om meldingen van Nederlanders die zijn gestrand in het gebied.

32 minuten geleden
Invalkracht dagverblijf verdacht van onzedelijk betasten kinderen

AMSTERDAM (ANP) - Een 66-jarige invalkracht op een kinderdagverblijf in Amsterdam wordt ervan verdacht twee kinderen onzedelijk te hebben betast. Daarnaast vervolgt het Openbaar Ministerie de verdachte uit Almere voor het maken van kinderporno waarbij nog twee andere kinderen betrokken zijn.

39 minuten geleden
Minder gasverbruik op stations, ProRail zet verwarming vaker uit

UTRECHT (ANP) - Het gasverbruik op treinstations is de afgelopen vijf jaar met 60 procent afgenomen, meldt ProRail. Dat komt onder meer doordat de spoorbeheerder de verwarming in hallen, wachtruimtes en toiletten alleen nog aanzet als dat noodzakelijk is. Voorheen werden die ruimtes standaard verwarmd.

1 uur geleden
Raad kritisch over taakstrafverbod bij geweld tegen hulpverleners

DEN HAAG (ANP) - Het plan om rechters te verbieden taakstraffen op te leggen bij geweld tegen hulpverleners, krijgt stevige kritiek van de Raad van State. Pas dit voorstel aan of dien het niet in, luidt de boodschap van de belangrijkste kabinetsadviseur aan het kabinet. Die vindt dat de bewegingsvrijheid van rechters en officieren van justitie te veel wordt ingeperkt door dit wetsvoorstel.

1 uur geleden
Rijksmuseum ontdekt nieuwe Rembrandt na twee jaar onderzoek

AMSTERDAM (ANP) - Het Rijksmuseum heeft een nieuwe Rembrandt ontdekt. Het is het schilderij Het visioen van Zacharias in de tempel, uit 1633. Twee jaar diepgaand onderzoek heeft aangetoond dat het echt door Rembrandt is geschilderd, meldt het museum maandag.

2 uur geleden
Strafrechtadvocaten bezoeken EBI weer, staking opgeschort

VUGHT (ANP) - Gedetineerden in de zwaarste gevangenisregimes kunnen hun advocaten weer ontvangen. Een groep van 46 advocaten heeft besloten hun staking op te schorten. Ze hervatten maandag hun bezoeken aan de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught en de vier Afdelingen voor Intensief Toezicht (AIT).

2 uur geleden
Meer mensen voelden zich onveilig in 2025

DEN HAAG (ANP) - Mensen voelden zich vaker onveilig in 2025 dan twee jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een bevolkingsonderzoek over veiligheid. Vorig jaar voelde 37 procent van de mensen zich weleens onveilig, bij het vorige peilmoment in 2023 was dat nog bijna 35 procent.

3 uur geleden