Twee Amsterdammers aangehouden na reeks explosies in Alkmaar
ALKMAAR (ANP) - De politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag twee Amsterdammers van 18 en 66 jaar aangehouden voor een poging tot brandstichting in Alkmaar. Dat gebeurde in de Lekstraat, een van de straten in een veiligheidsrisicogebied vanwege een reeks explosies de afgelopen tijd.
Rond 01.00 uur zag de politie een verdachte situatie in de Lekstraat, waar eerder een explosie is geweest. Een automobilist zette een man af, die zich verdacht gedroeg. Toen hij de agenten zag, gooide hij iets weg in de struiken. Het bleek om een explosief te gaan. De 18-jarige man werd aangehouden. Ook de 66-jarige automobilist is opgepakt.
De burgemeester van de Noord-Hollandse plaats, Anja Schouten, had deze week vier straten aangewezen als veiligheidsrisicogebied: de Mesdaglaan, Olieslagerstraat, Ruusbroechof en de Lekstraat. In het gebied kunnen mensen preventief worden gefouilleerd. Ook is een woning aan de Ruusbroechof gesloten en cameratoezicht ingesteld. Afgelopen maandag waren er drie explosies in Alkmaar. Ook waren er eerder in januari drie ontploffingen in de Olieslagerstraat in een week tijd.
Meer uit Binnenland
STADSKANAAL (ANP) - De Groningse gemeente Stadskanaal gaat opnieuw asielzoekers voor een nacht opvangen die vrijdag buiten bij het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel stonden te wachten. De gemeente laat weten dat het om ongeveer tachtig mensen gaat.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - Tientallen asielzoekers zitten rond 19.00 uur nog buiten de poort van het aanmeldcentrum in Ter Apel. Vooralsnog is er geen locatie gevonden waar deze mensen de nacht door kunnen brengen, laat een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) weten.
5 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla zijn vrijdagmiddag uit Istanbul aangekomen op Schiphol. Israël onderschepte hen op de Middellandse Zee toen ze in een vloot met tientallen boten op weg waren naar Gaza om hulpgoederen te brengen. Een vierde opvarende heeft de vlucht gemist en zal naar verwachting later op de avond naar Nederland terugkeren.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Spoorbeheerder ProRail krijgt een boete van 2,75 miljoen euro van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat omdat er in 2025 te veel 'impactvolle storingen' waren. Dat staat in een Kamerbrief van staatssecretaris Annet Bertram (OV, CDA). De grens is 520 van zulke storingen, maar het waren er 586.
8 uur geledenDE BILT (ANP) - In De Bilt is het vrijdag 25,0 graden geworden en daarmee is de eerste officiële zomerse dag van het jaar een feit. Deze zomerse dag, waarop de temperatuur minimaal 25 graden moet aantikken, valt volgens Weeronline een week later dan gebruikelijk.
8 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - In het Radboudumc in Nijmegen is een patiënt opgenomen met een lage verdenking op ebola. Dat bevestigt zowel een woordvoerder van het RIVM als van het ziekenhuis aan het ANP. De patiënt ligt op een speciaal ingerichte afdeling voor ernstige infectieziekten zoals ebola.
9 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - De persoon bij wie recent het hantavirus is vastgesteld, zat in Nederland in thuisquarantaine. Uit voorzorg is diegene opgenomen in het ziekenhuis, meldt het RIVM. Het bemanningslid had nauw contact met zieke mensen met het andesvirus aan boord van het cruiseschip Hondius.
10 uur geleden