Twee agenten naar Argentinië wegens zaak piloten Martinair
DRIEBERGEN (ANP) - Twee Nederlandse agenten zijn onlangs naar Argentinië afgereisd wegens de zaak van de gearresteerde piloten van Martinair. De bedoeling is dat ze ondersteuning kunnen verlenen in het onderzoek, als de Argentijnse politie hierom vraagt. Een woordvoerder van de Landelijke Eenheid bevestigt zaterdag berichtgeving hierover door De Telegraaf.
De drie piloten werden tien dagen geleden aangehouden op het internationale vliegveld Ezeiza bij de Argentijnse hoofdstad Buenos Aires. In hun vrachtvliegtuig werd een partij cocaïne onderschept, naar verluidt van 88 kilo.
Volgens De Telegraaf gaat het om Nederlandse piloten van 55, 52 en 51 jaar. Daarnaast zouden ook nog vijf lokale grondmedewerkers vastzitten. Met name verdachte Adrián A., de laadmeester van Martinair Cargo, wordt als spil van de vangst beschouwd, weet de krant te melden.
Vrijlating
Volgens De Telegraaf heeft de familie van de piloten intern aangedrongen op een snelle vrijlating, omdat ze volgens hen onmogelijk iets met de cocaïne te maken kunnen hebben. Volgens advocaat Geert-Jan Knoops kan voorarrest in Argentinië maximaal twee jaar duren.
"Onze piloten zitten vast. Verder geen commentaar. Dat helpt hun zaak niet", zegt een vrachtdirecteur van KLM, moederbedrijf van Martinair, tegen de krant.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zeggen dat ze geraakt zijn door het overlijden van oud-president Chan Santokhi van Suriname. Het koningspaar denkt "met warme herinneringen" terug aan Santokhi, is te lezen in een verklaring op Instagram, Bluesky en X. Ook wensen zij de nabestaanden sterkte met "dit grote verlies".
44 minuten geledenBALLUM (ANP) - Waddeneiland Ameland gaat alle stemmen die bij de gemeenteraadsverkiezingen zijn uitgebracht opnieuw tellen. Dat komt door één stem. Op het stembureau in het gemeentehuis in Ballum zijn overdag 354 stempassen ingeleverd, maar 's avonds zijn er 355 stemmen geteld.
1 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Een tbs'er die maandagochtend in Groningen was ontsnapt, is aan het begin van de avond opgepakt in Leeuwarden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van RTL Nieuws en NOS. Een speciaal opsporingsteam heeft hem op de openbare weg aangehouden. Het is nog niet bekend hoe het team hem heeft getraceerd en waar hij in de tussentijd is geweest.
3 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Burgemeester Reinie Melissant van Gorinchem heeft het ministerie van Binnenlandse Zaken gevraagd te kijken naar de fraudegevoeligheid van volmachtstemmen. Dat zei ze bij aanvang van de gemeenteraadsvergadering in de Zuid-Hollandse stad, waar maandagavond wordt besloten of er een herstemming nodig is na mogelijke stemfraude bij de gemeenteraadsverkiezingen.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De politie is op zoek naar een ontsnapte tbs'er. De 41-jarige man is ontsnapt aan zijn toezicht tijdens begeleide werkzaamheden in Groningen. Hij is in 2011 veroordeeld tot tbs met dwangverpleging voor een aantal zedenmisdrijven, meldt de politie. Hij zat vast in het forensisch-psychiatrisch centrum Mesdag in Groningen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - PRO Amsterdam en D66 moeten zo snel mogelijk beginnen met onderhandelingen voor een coalitie voor het Amsterdamse stadsbestuur. Dat adviseert verkenner Hendrik Jan Biemond maandag in een verslag van de twee gespreksrondes die hij vorige week met verschillende partijen heeft gevoerd.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rapper Ali B heeft op de laatste dag van zijn zedenzaak aan het gerechtshof gevraagd hem vrij te spreken van verkrachting en aanranding. In zijn laatste woord stelde de rapper met klem dat hij "nooit iemand heeft gedwongen" of iets zonder toestemming heeft gedaan.
7 uur geleden