
Twee agenten gewond bij aanhouding automobiliste (17) in Houten
HOUTEN (ANP) - Twee politiemensen zijn gewond geraakt bij de aanhouding van een 17-jarige bestuurster uit Culemborg. Het meisje reed in de nacht van zaterdag op zondag zonder rijbewijs slingerend onder invloed van alcohol en drugs door Houten in de provincie Utrecht.
De achtervolgende agenten raakten de snelrijdende auto kwijt en zagen die even verderop weer in Houten. Toen ze de auto benaderden, reed de bestuurster tegen de politieauto en nog enkele geparkeerde auto's aan. De politiemensen liepen daarbij verwondingen op. De 17-jarige is aangehouden.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - Dankzij twee geavanceerde Europese satellieten kunnen meteorologen extreem weer straks nog beter zien aankomen dan nu. Meetapparatuur die aan de nieuwe satellieten vastzit, geeft onder meer extra gedetailleerde informatie over de temperatuur en vocht in de atmosfeer. Ook over klimaatverandering, luchtvervuiling en stikstofuitstoot leveren de meetinstrumenten hoogwaardige nieuwe informatie op.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Op Eindhoven Airport wordt dinsdag een Nederlands militair transportvliegtuig gereedgemaakt voor vertrek naar Jordaniƫ. Het toestel van het type C-130 vertrekt woensdagochtend en gaat vanaf vrijdag twee weken lang dagelijks een dropping met hulpgoederen uitvoeren boven de Gazastrook.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De politie heeft dinsdag negen verdachten aangehouden voor openlijke geweldpleging rondom het kampioenschap van PSV, op 18 mei rond het Philips Stadion in Eindhoven. Een grote groep keerde zich die zondag met "extreem geweld" tegen de mobiele eenheid. Die dag raakten veertien agenten gewond.
7 uur geledenALMERE (ANP) - De provincie Flevoland mag edelherten in de Oostvaardersplassen voorlopig laten afschieten, maar de Raad van State stelt daar wel een voorwaarde aan. Staatsbosbeheer, de eigenaar en beheerder van het natuurgebied, moet de genetische diversiteit van de roedel goed in de gaten houden en indien nodig mannelijke herten bijplaatsen. Dat heeft de bestuursrechter besloten in een kort geding dat was aangespannen door de Stichting Aanpak Misstanden Natuurbeheer (Stamina).
8 uur geledenASSEN (ANP) - Voor de tweede keer in korte tijd is een ruit van de As-Soennah Moskee in aanbouw in Assen ingegooid. Dat bevestigt voorzitter Mohamed El Mourabit na berichtgeving van RTV Drenthe. Hij weet niet wie erachter zit. "Laten we hopen dat het niet erger wordt dan het kapot maken van een raam."
10 uur geledenLEIDSCHENDAM (ANP) - Bij een brand in een woning in Leidschendam is in de nacht van maandag op dinsdag een dode gevonden, meldt de politie. De brand woedde op de derde verdieping van een flat aan de Gravin Juliana van Stolberglaan.
13 uur geledenBREDA (ANP) - Het is "waanzin" dat de veiligheid rond Marengo-kroongetuige Nabil B. "nog steeds niet" goed geregeld is. Dat zegt zijn advocaat Peter Schouten in reactie op berichtgeving van Het Parool. De krant schrijft dat er grote zorgen zijn in de familie van B. nu hij binnenkort vrijkomt. Er is vrees dat vanuit de onderwereld via die naasten pogingen zullen worden ondernomen om B.'s verblijfplaats te achterhalen, hoewel zij niet zullen weten waar hij is.
14 uur geleden