
Twee afgelaste duels mogelijk al komende week ingehaald
ZEIST (ANP) - De competitiewedstrijden Sparta Rotterdam - ADO Den Haag en FC Emmen - FC Twente worden mogelijk al komende week ingehaald. Deze duels stonden net als FC Utrecht - Ajax en AZ - Feyenoord voor zondag op het programma, maar zijn afgelast vanwege de naderende storm Ciara. "Het is een mogelijkheid om Sparta - ADO en Emmen - Twente midweeks al te spelen, maar we zijn daarbij wel afhankelijk van de politie en de autoriteiten", zegt Jan Bluyssen, manager competitiezaken bij de KNVB.
Komende week staan de kwartfinales van het bekertoernooi op het programma. AZ ontvangt woensdag NAC Breda en Ajax speelt uit tegen Vitesse. Een dag later komen FC Utrecht (uit tegen Go Ahead Eagles) en Feyenoord (tegen sc Heerenveen) in actie. Het wordt voor de KNVB een flinke uitdaging om een nieuwe datum te vinden voor de competitieduels Utrecht - Ajax en AZ - Feyenoord, omdat de clubs uit Amsterdam en Alkmaar ook nog actief zijn in de Europa League.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Het aantal grootschalige incidenten in het Nederlandse betaald voetbal is in het afgelopen seizoen afgenomen. Ook lag het aantal stadionverboden tijdens het seizoen 2024/2025 lager dan een jaar eerder. Dat blijkt uit cijfers van de jaarlijkse Veiligheidsmonitor van de KNVB.
4 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft een belangrijk punt gepakt op weg naar het WK voetbal van 2026. Het elftal van bondscoach Dick Advocaat speelde op woensdagochtend (Nederlandse tijd) in Willemstad met 1-1 gelijk tegen Trinidad en Tobago. Curaçao heeft kwalificatie in Groep B nog in eigen hand.
10 uur geledenRIGA (ANP) - Engeland heeft zich geplaatst voor het WK voetbal van komende zomer. Het elftal van bondscoach Thomas Tuchel kan na een zege van 5-0 bij Letland de eerste plaats in groep K niet meer ontgaan.
15 uur geledenDOHA (ANP) - Qatar doet volgend jaar zomer mee aan het wereldkampioenschap voetbal. Het elftal van bondscoach Julen Lopetegui moest winnen van de Verenigde Arabische Emiraten en slaagde daarin: 2-1.
16 uur geledenMBOMBELA (ANP/RTR) - Zuid-Afrika heeft zich geplaatst voor het wereldkampioenschap voetbal. Het elftal van bondscoach Hugo Broos versloeg Rwanda met 3-0 en zag concurrent Benin met 4-0 verliezen bij Nigeria. Zuid-Afrika eindigde daardoor als eerste in groep C, met een punt voorsprong op Nigeria en Benin.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer John Heitinga hoopt zaterdag in de thuiswedstrijd tegen AZ weer over Ko Itakura te kunnen beschikken. De Japanse verdediger raakte geblesseerd op een training en miste daardoor het vorige competitieduel met Sparta Rotterdam (3-3).
18 uur geledenZEIST (ANP) - Daniëlle van de Donk (34) is niet opgenomen in de eerste selectie van de nieuwe bondscoach Arjan Veurink. Dat heeft de KNVB bekendgemaakt. Het Nederlands elftal speelt eind oktober twee oefenwedstrijden tegen Polen en Canada.
20 uur geleden