Twee activisten van schip Madleen in eenzame opsluiting, zegt ngo
JERUZALEM (ANP/AFP) - Twee activisten die aan boord waren van het actieschip Madleen dat naar Gaza wilde varen, zijn in eenzame opsluiting geplaatst. De Arabisch-Israëlische mensenrechtenorganisatie Adalah, die de meeste opvarenden bijstaat, heeft dat woensdag gemeld. Het gaat om de Braziliaan Thiago Avila en de Franse Europarlementariër Rima Hassan. Zij zouden volgens Adalah naar aparte detentiecentra zijn gebracht.
Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken laat in reactie op het bericht aan persbureau AFP weten de berichtgeving te onderzoeken.
Onder de opvarenden was de Zweedse activist Greta Thunberg. Zij is terug naar Zweden gestuurd. Volgens de Franse minister van Buitenlandse Zaken worden de vier Franse opvarenden donderdag en vrijdag uitgezet.
Vastgehouden journalist
Israël gaf de twaalf activisten eerder de kans om het land onmiddellijk te verlaten of een uitzettingsprocedure in te gaan. Onder de acht die niet akkoord gingen, waren waarschijnlijk Hassan en de Nederlander Marco van Rennes.
Mediaorganisatie Reporters Sans Frontières (RSF) veroordeelde woensdag het vasthouden van medeopvarende Yanis Mhamdi, een Franse journalist voor het internetplatform Blast. De journalistenorganisatie pleit voor de onmiddellijke en onvoorwaardelijke vrijlating van Mhamdi, staat in een verklaring.
Ondertekening documenten
Mhamdi zou van de Israëlische autoriteiten documenten moeten ondertekenen alvorens vrijgelaten te worden. Volgens Mhamdi's werkgever Blast zou hun medewerker ondertekening hebben geweigerd, waardoor hij nog altijd wordt vastgehouden.
Meer uit Buitenland
VATICAANSTAD (ANP/AFP) - De reis van paus Leo volgende maand naar Zuid-Amerika gaat door zoals gepland. Het Vaticaan heeft dat maandag bekendgemaakt, bijna twee weken nadat de religieuze leider werd geopereerd vanwege longkanker.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft opgeroepen tot regionale eenheid tijdens een ontmoeting in Teheran met vertegenwoordigers van Saudi-Arabië, Turkije en Pakistan. De laatste drie landen tekenden recent het defensiepact van Mekka, waarin ze afspraken elkaar te hulp te schieten als een van hen wordt aangevallen.
2 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado is bereid om de interim-president van het land te ontmoeten, laat haar woordvoerder weten. Machado is zondag weer aangekomen in Venezuela, nadat ze bijna een jaar geleden in het geheim naar Oslo was gereisd om de Nobelprijs voor de Vrede in ontvangst te kunnen nemen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL verwacht dat steeds meer mensen hun pakket zelf ophalen bij bijvoorbeeld een pakketautomaat of pakketpunt, in plaats van het thuis te laten bezorgen. Naar verwachting stijgt dit van 13 procent van alle pakketten nu naar ongeveer 40 procent in 2031. PostNL gaat hiervoor ongeveer 50 miljoen euro extra investeren in 2027 en 2028, bovenop de investeringen die al waren voorzien voor de ontwikkeling van 'out-of-home' bezorging.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne zegt al bijna een maand te wachten op Amerikaanse toestemming voor de levering van cruciale luchtverdedigingsraketten. Oekraïne gaat dat opnieuw bij de Amerikanen aankaarten, zegt president Volodymyr Zelensky.
3 uur geledenCAÏRO (ANP/RTR/AFP) - Egypte kan Saudi-Arabië helpen verdedigen tegen aanvallen van de Houthi's in Jemen. Het Egyptische parlement heeft toestemming gegeven voor het sturen van militaire steun, melden parlementariërs en lokale media.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse overheid komt met "krachtige maatregelen" als reactie op de protesten in het land, belooft president Emmanuel Macron. Hij zegt de regering te hebben gevraagd "tegemoet te komen aan de legitieme eisen" van demonstranten.
3 uur geleden