Twee aanhoudingen voor mogelijk witwassen met bitcoins
AMSTERDAM (ANP) - De fiscale opsporingsdienst FIOD heeft twee mannen aangehouden op verdenking van het witwassen van geld met cryptovaluta. Het ging vooral om bitcoins, maar ook om andere digitale munteenheden. De aanhoudingen vonden plaats in twee verschillende onderzoeken, maakte het Openbaar Ministerie bekend.
In Noordwijk is een 45-jarige man opgepakt, omdat hij ervan wordt verdacht ruim 2 miljoen euro te hebben witgewassen. Met een cryptocreditcard deed hij grote aankopen die niet bij zijn inkomen en vermogen pasten. Ook nam hij met deze kaart grote contante bedragen op. De FIOD heeft onder meer 3 kilo goud in beslag genomen, evenals tientallen zogeheten wallets met ongeveer 260.000 euro aan cryptovaluta, creditcards, een auto, horloges en sieraden. Onderzocht wordt waar het geld vandaan kwam.
In het andere onderzoek gaat het om een 31-jarige man uit de provincie Groningen. Hij zou samen met twee anderen ongeveer 100.000 euro hebben witgewassen. Er is beslag gelegd op computers, smartphones en andere gegevensdragers. De verdachte werd opgespoord dankzij informatie uit een eerder onderzoek naar de crypto-mixservice Bestmixer.io.
Nederland werkt op het gebied van fiscale criminaliteit en witwassen sinds medio 2018 nauw samen met zusterdiensten in Australië, Canada, Groot-Brittannië en de Verenigde Staten. In het eerste onderzoek is gebruik gemaakt van Amerikaanse informatie, zei een woordvoerster.
Meer uit Binnenland
EPE (ANP) - De gemeente Epe heeft ook aan Fletcher Hotels een dwangsom van 17.250 euro per dag met een maximum van ruim 3,1 miljoen euro opgelegd, omdat er na de gestelde deadline van afgelopen zaterdag nog asielzoekers worden opgevangen in een vestiging van de hotelketen in Epe.
5 uur geledenHARDENBERG (ANP) - Opvangorgaan COA is er niet in geslaagd de asielopvanglocaties in Hardenberg (Overijssel) leeg te krijgen en zal na dinsdag daarom de eerste dwangsom moeten betalen die de gemeente heeft opgelegd. Dat laat een COA-woordvoerder weten. Aan het eind van de maandag zijn er nog 427 mensen in de opvang aan de Jachthuisweg en vijf in de noodlocatie Loozen.
6 uur geledenHAARLEM (ANP) - De jongens van 14 en 17 jaar die in de nacht van donderdag op vrijdag werden opgepakt in Heemstede worden verdacht van het voorbereiden van een explosie of brand te stichten met een terroristisch oogmerk. Dat meldt het Openbaar Ministerie Noord-Holland.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - NPO Radio 2-dj Ruud de Wild is de komende week niet te horen op NPO Radio 2. Dat heeft omroep PowNed maandag laten weten. "Naar verwachting zal hij volgende week maandag zijn werkzaamheden weer oppakken", aldus een verklaring van de omroep. Eddy Keur vervangt hem de komende dagen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 34-jarige Turkse man zonder vaste woon- of verblijfplaats die verdacht wordt van de moord op de 41-jarige Cemil Önal in Rijswijk is in Frankrijk gearresteerd. Het Openbaar Ministerie denkt dat hij de schutter is. De man werd in Frankrijk opgepakt voor verboden wapenbezit. Het OM had Frankrijk via een Europees aanhoudingsbevel verzocht de man aan te houden voor de zaak in Rijswijk.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het maximumaantal vluchten van en naar Schiphol is vooralsnog niet veranderd nadat de Raad van State regels daarover schrapte. De luchtvaartautoriteit van de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) valt terug op de gedoogsituatie die eerder ook gold, meldt een woordvoerder na vragen van het ANP.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft meer dan 150 tips ontvangen over de explosie bij een joodse school in Amsterdam. Vorige week toonde zij bewakingsbeelden van twee verdachten van de aanslag, die plaatsvond in de nacht van vrijdag 13 op zaterdag 14 maart.
7 uur geleden