Twee aanhoudingen Eindhoven rond EK-wedstrijd Oranje
EINDHOVEN (ANP) - Rond de EK-wedstrijd van Oranje tegen Turkije, die in Berlijn werd gespeeld, is het in Eindhoven zaterdagavond tot ongeregeldheden gekomen. Twee mensen zijn aangehouden.
Volgens de politie ging het mis "tussen twee groepen" op de Woenselse Markt. Over welke twee groepen het ging, kan een woordvoerster niet zeggen. De groepen gooiden over en weer met meubilair en flessen. De politie voerde charges uit om de rust te herstellen.
Een man van 25 uit Valkenswaard werd aangehouden omdat hij met Syrische vlaggen zwaaide. Dat geldt als provocerend en tegen de plaatselijke verordeningen. Een 18-jarige Eindhovenaar is aangehouden voor belediging van de politie.
Den Bosch
Ook werd van iemand die "onveilig en agressief rijgedrag" vertoonde het rijbewijs ingevorderd.
In Den Bosch was het ook kort onrustig. De politie heeft daar even in linie gestaan om twee groepen gescheiden te houden, maar ze hoefde geen charges uit te voeren. Daarna keerde de rust weer terug.
Meer uit Binnenland
BRUSSEL (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiƫn) noemt het belangrijk dat de handelsdeal tussen de Verenigde Staten en de EU wordt uitgevoerd. Hij reageert daarmee op de 25 procent importheffing op auto's die de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag aankondigde.
2 uur geledenGILZE-RIJEN (ANP) - Een deel van de luchtmachtbasis op vliegveld Gilze-Rijen is ontruimd en de hoofdingang is afgesloten vanwege een bedreiging, meldt de Koninklijke Marechaussee.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nationaal Monument op de Dam is weer schoon nadat het maandag vroeg in de ochtend werd beklad, ziet een ANP-verslaggever. Het monument ter nagedachtenis aan de Tweede Wereldoorlog werd met een grote hoeveelheid rode substantie, waarschijnlijk verf, besmeurd. Ook werd er 'genocide' op geschreven.
4 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Na de natuurbranden van vorige week stelt de provincie Noord-Brabant dat Defensie de droogteprotocollen met urgentie moet herzien. "Wij begrijpen dat Defensie moet oefenen, ook in het licht van de geopolitieke spanningen en ontwikkelingen. Maar risico's op onbeheersbare natuurbranden moeten voorkomen worden."
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De twee Nederlanders die zijn overleden op het cruiseschip MV Hondius zijn een man en een vrouw van 69 jaar uit het Friese Haulerwijk. Dat laat de familie van het echtpaar via Namens de Familie weten. De man overleed op 11 april en de vrouw op 26 april.
4 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI kondigt maandagmiddag code geel aan in vijf provincies. Het gaat om Overijssel, Gelderland, Utrecht, Noord-Brabant en Limburg. "De eerst komende uren zijn er nog geen waarschuwingen van kracht. Later vanmiddag en vanavond vallen er in het zuiden, midden en oosten van het land buien, met plaatselijk onweer en veel regen," aldus het KNMI. Buitenactiviteiten zoals de dodenherdenking en het wegverkeer kunnen hier hinder van ondervinden.
4 uur geledenPRAIA (ANP) - Een van de twee zieke bemanningsleden aan boord van het Nederlandse cruiseschip Hondius is een Nederlander, meldt Oceanwide Expeditions via een communicatiebureau. Of de zieke het hantavirus heeft, is niet bekend.
4 uur geleden