Twee aanhoudingen Eindhoven rond EK-wedstrijd Oranje
EINDHOVEN (ANP) - Rond de EK-wedstrijd van Oranje tegen Turkije, die in Berlijn werd gespeeld, is het in Eindhoven zaterdagavond tot ongeregeldheden gekomen. Twee mensen zijn aangehouden.
Volgens de politie ging het mis "tussen twee groepen" op de Woenselse Markt. Over welke twee groepen het ging, kan een woordvoerster niet zeggen. De groepen gooiden over en weer met meubilair en flessen. De politie voerde charges uit om de rust te herstellen.
Een man van 25 uit Valkenswaard werd aangehouden omdat hij met Syrische vlaggen zwaaide. Dat geldt als provocerend en tegen de plaatselijke verordeningen. Een 18-jarige Eindhovenaar is aangehouden voor belediging van de politie.
Den Bosch
Ook werd van iemand die "onveilig en agressief rijgedrag" vertoonde het rijbewijs ingevorderd.
In Den Bosch was het ook kort onrustig. De politie heeft daar even in linie gestaan om twee groepen gescheiden te houden, maar ze hoefde geen charges uit te voeren. Daarna keerde de rust weer terug.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Nationaal Coördinator tegen Discriminatie en Racisme (NCDR) Rabin Baldewsingh gaat een plan ontwikkelen voor de nationale aanpak van moslimdiscriminatie. Dat zei hij donderdagavond tijdens een iftarbijeenkomst in Den Haag.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft Stefan V. (34) donderdag vrijgesproken van het vernielen van 32 graven en urnen op begraafplaats Westduin in Den Haag en van diefstal van een gedenksteen en een grafmonument in februari en maart vorig jaar. De rechtbank legde hem wel acht maanden cel op voor twee inbraken in vakantiewoningen.
5 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag tbs met dwangverpleging geëist tegen de 32-jarige Jesse R. voor het onthoofden van zijn moeder op 16 april vorig jaar in haar woning aan de Molenstraat in Hellevoetsluis. Volgens het OM is R. volledig ontoerekeningsvatbaar en moet de rechtbank hem ontslaan van rechtsvervolging.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ook de makers van chatbot Grok willen voorkomen dat de dienst wordt gebruikt om kindermisbruik te creëren. "Maar het volledig elimineren van elk misbruik is niet haalbaar, er zullen altijd gebruikers zijn die beveiligingsmaatregelen omzeilen", hebben de advocaten van het platform gezegd. Grok is eigendom van het bedrijf xAI van Elon Musk.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 63-jarige man die een celstraf uitzit voor geruchtmakende kunstroven zit weer gevangen, nadat hij in januari op de vlucht was geslagen. Hij ging ervandoor toen hij zelfstandig van de gevangenis in Nieuwegein naar een beperkt beveiligde afdeling van een andere gevangenis mocht.
8 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Nabestaanden van de 63-jarige vrouw die in april vorig jaar in haar woning in Hellevoetsluis is onthoofd door haar psychotische zoon Jesse R., hebben donderdag in de rechtbank indringende slachtofferverklaringen voorgedragen. Ze zijn nog geschokt en verbijsterd.
8 uur geledenDORDRECHT (ANP) - "Ik ben ziek. Dat is mijn moeder fataal geworden. Dat zal ik nooit meer kunnen herstellen. Dat doet heel veel pijn." Dat zei Jesse R. (32) bij aanvang van zijn strafproces in de rechtbank in Dordrecht. R. staat daar terecht voor de moord op zijn moeder (63) door onthoofding met een bijl op 16 april vorig jaar in haar woning in Hellevoetsluis.
10 uur geleden