Twee aanhoudingen bij plek explosie Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Twee mannen zijn woensdagavond aangehouden op de plek in Rotterdam waar maandag een explosie was, laat een politiewoordvoerder aan het ANP weten. Ze probeerden langs of over de hekken te klimmen waarmee het gebied is afgezet.
Een deel van de omstanders ging de confrontatie aan met de ME en de politie uit onvrede over de ontmantelingswerkzaamheden. "We hebben gesprekken gevoerd met de familie en ze uitgelegd dat we dezelfde prioriteit hebben, namelijk het terugvinden van de slachtoffers. Een groot deel begreep dat, maar sommigen niet toen de werkzaamheden werden hervat", aldus de woordvoerder die zegt dat er "alle begrip is voor de emoties" die leven bij de familie.
Eerder woensdagavond werd het werk stilgelegd op de plek aan de Schammenkamp om onrust en rumoer. Na een gesprek met de familie werd dat hervat, maar liep het toch even uit de hand en moest de politie rond 23.15 uur ingrijpen. Inmiddels is de rust wedergekeerd. De politiewoordvoerder verwacht dat de werkzaamheden, die het gebied veilig genoeg moeten maken om te betreden, nog de hele nacht duren.
In het gebouw brak maandag brand uit na een explosie. Er worden nog twee mensen vermist. Een derde vermiste werd eerder woensdag geborgen nadat familieleden het lichaam hadden ontdekt.
Meer uit Binnenland
HELMOND (ANP) - Twee bewoners zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag gewond geraakt bij een steekincident in een woning aan het Soesterbergplein in Helmond. Dat meldt de politie op X.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De harde kern van Eredivisieclub ADO Den Haag heeft op Instagram aangekondigd zaterdag de stad te zullen "beschermen" tegen eventueel geweld door de aangekondigde jongerendemonstratie op het Malieveld. Het is onduidelijk wie de initiatiefnemers van het protest zijn.
4 uur geledenLAUWERSOOG (ANP) - Het Werelderfgoedcentrum Waddenzee (WEC) stelt zijn faillissementsaanvraag voorlopig uit. Dat heeft het bestuur van het WEC vrijdagavond bekendgemaakt. Door "overweldigende steun vanuit de samenleving" kan het zeehondencentrum voorlopig doordraaien en rustig zoeken naar "nieuwe mogelijkheden voor de toekomst". De afgelopen drie weken werd 1,3 miljoen euro ingezameld.
5 uur geledenSINT-MICHIELSGESTEL (ANP) - De politie heeft een 57-jarige man uit Helmond aangehouden die ervan wordt verdacht op de vroege avond van 30 mei 1994 een tienermeisje in de Brabantse gemeente Sint-Michielsgestel te hebben verkracht. Daarmee is er een doorbraak in een coldcaseonderzoek.
7 uur geledenVUGHT (ANP) - Het stationsgebouw van Vught is verplaatst naar de nieuwe bestemming, 13,6 meter verder naar het oosten dan waar het gebouw en de kelder oorspronkelijk stonden. Het gebouw is over stalen sporen verschoven, om plaats te maken voor de perrons van het vernieuwde, deels verdiepte station. Dat moet in 2030 klaar zijn.
8 uur geledenDUIVEN (ANP) - Een bezoekster van de kerstshow Santafia van de Intratuin in het Gelderse Duiven, die donderdagmiddag gewond raakte na een val bij de roltrap, is vrijdag overleden. Dat laat de politie weten. De politie gaat na onderzoek uit van een noodlottig ongeval.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 36-jarige politiemedewerker in Den Haag is deze week aangehouden. De man wordt ervan verdacht ongeoorloofd het politiesysteem te hebben geraadpleegd. Hij zou de politie-informatie hebben verkocht aan anderen.
8 uur geleden