Twee aanhoudingen bij plek explosie Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Twee mannen zijn woensdagavond aangehouden op de plek in Rotterdam waar maandag een explosie was, laat een politiewoordvoerder aan het ANP weten. Ze probeerden langs of over de hekken te klimmen waarmee het gebied is afgezet.
Een deel van de omstanders ging de confrontatie aan met de ME en de politie uit onvrede over de ontmantelingswerkzaamheden. "We hebben gesprekken gevoerd met de familie en ze uitgelegd dat we dezelfde prioriteit hebben, namelijk het terugvinden van de slachtoffers. Een groot deel begreep dat, maar sommigen niet toen de werkzaamheden werden hervat", aldus de woordvoerder die zegt dat er "alle begrip is voor de emoties" die leven bij de familie.
Eerder woensdagavond werd het werk stilgelegd op de plek aan de Schammenkamp om onrust en rumoer. Na een gesprek met de familie werd dat hervat, maar liep het toch even uit de hand en moest de politie rond 23.15 uur ingrijpen. Inmiddels is de rust wedergekeerd. De politiewoordvoerder verwacht dat de werkzaamheden, die het gebied veilig genoeg moeten maken om te betreden, nog de hele nacht duren.
In het gebouw brak maandag brand uit na een explosie. Er worden nog twee mensen vermist. Een derde vermiste werd eerder woensdag geborgen nadat familieleden het lichaam hadden ontdekt.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het hoofdkantoor van Topsport Amsterdam, de organisatie die olympische en nationale topsporters ondersteunt, moet op zoek naar een nieuwe kantoorruimte. De brand van donderdagnacht in de kruipruimte van het Olympisch Stadion heeft zoveel schade achtergelaten dat het kantoor onbruikbaar is, laat de organisatie in een statement weten. De oorzaak van de brand wordt nog onderzocht.
7 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de eerste landelijke campagne om vuurwerk in te leveren hebben mensen ongeveer 7650 kilo vuurwerk weggebracht. Het ministerie van Justitie en Veiligheid heeft dat bekendgemaakt, na het sluiten van het 35e en laatste inleverpunt vrijdag in Hoorn.
8 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft vrijdag op Huis ten Bosch een ontmoeting gehad met rechter Tomoko Akane, de voorzitter van het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag. Wat de koning en Akane tijdens de ontvangst hebben besproken, is niet bekendgemaakt.
29 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de komende jaren de positie van mantelzorgers verder verbeteren. Maar in de vrijdag gepresenteerde Mantelzorgagenda blijven concrete maatregelen uit.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - Twintig asielzoekers hebben in de nacht van donderdag op vrijdag in de regen in het gras buiten het aanmeldcentrum in Ter Apel geslapen, omdat binnen geen plek voor ze was. Het Rode Kruis en VluchtelingenWerk Nederland noemen dat "een direct gevolg van het gebrek aan opvangplekken" en zeggen dat de opvang "door een humane ondergrens zakt".
2 uur geledenGENT (ANP) - "Er is nooit sprake geweest van ontvoering." Dat zei de 29-jarige Romy W. vrijdag tijdens haar verhoor in een bomvolle rechtszaal van het hof van assisen in Gent, op de tweede dag van het proces rond de gewelddadige dood van de Belgische kleuter Dean. De Nederlandse W. staat terecht samen met haar Belgische ex-vriend Dave De K. (39). Hij heeft bekend dat hij het jongetje in zijn auto heeft doodgeslagen, in januari 2022.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Als Willem Wilbrink (99) inderdaad het verhaal over zijn tijd in concentratiekamp Dachau heeft verzonnen of aangedikt, zoals diverse historici vrijdag melden, zou dat voor Nederland "vrij uniek" zijn. Dat meldt NIOD Instituut voor Oorlogs-, Holocaust- en Genocidestudies. "Na de oorlog zullen er vast meer verhalen zijn aangedikt en mooier zijn gemaakt. Maar als je ziet hoelang hij dit volhoudt en hoe hij de media heeft opgezocht, is dat vrij uniek", aldus een woordvoerder.
2 uur geleden