Twee 18-jarige verdachten vast voor woningoverval Drachten
DRACHTEN (ANP) - De politie in Friesland heeft dinsdag twee 18-jarige verdachten opgepakt op verdenking van een woningoverval in Drachten waarbij ze een 93-jarige vrouw mishandelden. Het programma Opsporing Verzocht besteedde vorige week aandacht aan de zaak.
De aanhouding van de twee verdachten uit Drachten en Achtkarspelen volgt op de recente vondst van een geldkistje dat de woningovervallers meenamen. Het kistje met daarin persoonlijke papieren van de vrouw werd vrijdag gevonden door een jongen die aan het zwemmen was.
Het slachtoffer werd 21 oktober 2019 in haar woning in Drachten overvallen. De politie had in Drachten eerder al een 18-jarige verdachte opgepakt en meldt dinsdag nog op zoek te zijn naar een vierde handlanger.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat waarschuwt weggebruikers dat de weersomstandigheden op veel plekken voor gevaarlijke situaties kunnen zorgen de komende dagen. Ook al wordt er gestrooid.
17 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Dick Schoof heeft de Zwitserse bondspresident Guy Parmelin gecondoleerd na de brand in een bar waarbij ongeveer veertig doden zijn gevallen.
33 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - Nederlandse brandwondencentra staan klaar om slachtoffers van de ramp in het Zwitserse skioord Crans-Montana op te vangen. Ze staan met elkaar in contact en wachten of hun inzet nodig is.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het kerkgenootschap Liberty Church is "zeer bedroefd" over de verwoestende brand in de Vondelkerk in Amsterdam. De kerkgemeenschap had de kerk sinds 2017 in gebruik en hield er iedere zondagochtend twee diensten.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De verdachte van betrokkenheid bij de dood van een jongen door vuurwerk tijdens de jaarwisseling in Nijmegen is donderdagmiddag door de politie vrijgelaten. Hij dient zich wel beschikbaar te houden voor het verdere onderzoek, meldt de politie.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Dierenbescherming heeft rond oud en nieuw ruim 300 meldingen ontvangen van vermiste huisdieren, gewonde dieren en andere incidenten. 34 meldingen werden gedaan tijdens nieuwjaarsnacht. Dat is een lichte stijging ten opzichte van vorig jaar. In totaal rukte de Dierenambulance meer dan 150 keer uit, meldt de organisatie.
3 uur geledenBAARN (ANP) - De politievakbond ACP roept de nationale politie op tot gerichte opsporing van zwaar illegaal vuurwerk. "Vroegtijdige aanpak van handel, opslag en distributie kan de risico's aanzienlijk verkleinen en bijdragen aan veiligere jaarwisselingen", stelt de ACP.
3 uur geleden