Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Twaalfde Touretappe kans voor sprinters of sterke vluchters

Twaalfde Touretappe kans voor sprinters of sterke vluchters

AURILLAC (ANP) - Na de lastige etappe door het Centraal Massief, krijgen de sprinters weer een kans in de twaalfde etappe van de Tour de France. De rit gaat vanaf 12.35 uur over 203,6 kilometer in zuidwestelijke richting van Aurillac naar Villeneuve-sur-Lot, waar rond 17.30 uur de finish wordt verwacht. Aanvallers zullen echter ook mogelijkheden zien.

Het parcours van de etappe is zeker niet vlak. Het gaat immers op en af door de regio's Cantal en Lot. Maar met drie beklimmingen van de vierde categorie is het niet te lastig voor de sprinters, al grepen die de twee keer dat de Tour finishte in Villeneuve-sur-Lot wel naast de zege. In 2000 kwam Erik Dekker na een solo van 30 kilometer aan in de finishplaats. Het was zijn eerste van drie etappezeges in die Tour.

Tadej Pogacar start opnieuw in de gele trui. De Sloveen heeft zijn voorsprong op de Belg Remco Evenepoel uitgebreid tot 1.06 minuut. Evenepoel draagt zelf de witte trui van het jongerenklassement. De Noor Jonas Abrahamsen verloor de leiding in het bergklassement aan Pogacar, maar hij draagt de bolletjestrui nog wel. Biniam Girmay uit Eritrea vertrekt in de groene trui van het puntenklassement.

Meer uit Sport

Alcaraz naar kwartfinale in Melbourne door winst op Paul

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft de kwartfinale van de Australian Open in Melbourne bereikt. In de vierde ronde versloeg de als eerste geplaatste Spanjaard de Amerikaan Tommy Paul: 7-6 (6) 6-4 7-5.

38 minuten geleden
Tennisster Gauff naar kwartfinale van Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Coco Gauff staat in de kwartfinale van de Australian Open. De 21-jarige Amerikaanse versloeg Karolina Muchova uit Tsjechiƫ op de Margaret Court Arena: 6-1 3-6 6-3.

2 uur geleden
Van de Zandschulp en Griekspoor geven op in dubbelspel

MELBOURNE (ANP) - Botic van de Zandschulp en Tallon Griekspoor zijn ook uitgeschakeld in het dubbelspel van de Australian Open. Ze gaven bij een achterstand van 5-0 in de eerste set op in hun achtste finale tegen de Amerikaan Christian Harrison en Brit Neal Skupski.

2 uur geleden
Wielrenner Vine botst met kangoeroe maar wint Tour Down Under

STIRLING (ANP) - Zelfs een botsing met een kangoeroe kon Jay Vine niet van de eindzege van de Tour Down Under houden. De 30-jarige wielrenner van UAE Team Emirates - XRG kwam in de slotetappe ten val, maar finishte keurig in het peloton.

2 uur geleden
Wielrenner Brennan wint laatste etappe Tour Down Under

STIRLING (ANP) - Matthew Brennan heeft de vijfde en laatste etappe van de Tour Down Under gewonnen. Het Britse talent van Visma-Lease a Bike was na ruim 169 kilometer de snelste in een massasprint in het Australische Stirling.

3 uur geleden
Tennisster Sabalenka naar kwartfinale Australian Open

MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van de Australian Open weten te bereiken. De als eerste geplaatste speelster uit Belarus versloeg in de vierde ronde van het toernooi de Canadese Victoria Mboko met 6-1 7-6 (1).

7 uur geleden
NBA-duel in Minneapolis uitgesteld vanwege veiligheid

MINNEAPOLIS (ANP) - De basketbalwedstrijd in de Amerikaanse competitie NBA tussen Minnesota Timberwolves en Golden State Warriors is uitgesteld vanwege de veiligheidssituatie in Minneapolis. Eerder op de dag werd in Minneapolis een man doodgeschoten door een agent van de US Border Patrol, de Amerikaanse grenspolitie.

12 uur geleden