Twaalfde Touretappe kans voor sprinters of sterke vluchters
AURILLAC (ANP) - Na de lastige etappe door het Centraal Massief, krijgen de sprinters weer een kans in de twaalfde etappe van de Tour de France. De rit gaat vanaf 12.35 uur over 203,6 kilometer in zuidwestelijke richting van Aurillac naar Villeneuve-sur-Lot, waar rond 17.30 uur de finish wordt verwacht. Aanvallers zullen echter ook mogelijkheden zien.
Het parcours van de etappe is zeker niet vlak. Het gaat immers op en af door de regio's Cantal en Lot. Maar met drie beklimmingen van de vierde categorie is het niet te lastig voor de sprinters, al grepen die de twee keer dat de Tour finishte in Villeneuve-sur-Lot wel naast de zege. In 2000 kwam Erik Dekker na een solo van 30 kilometer aan in de finishplaats. Het was zijn eerste van drie etappezeges in die Tour.
Tadej Pogacar start opnieuw in de gele trui. De Sloveen heeft zijn voorsprong op de Belg Remco Evenepoel uitgebreid tot 1.06 minuut. Evenepoel draagt zelf de witte trui van het jongerenklassement. De Noor Jonas Abrahamsen verloor de leiding in het bergklassement aan Pogacar, maar hij draagt de bolletjestrui nog wel. Biniam Girmay uit Eritrea vertrekt in de groene trui van het puntenklassement.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.
2 uur geledenPAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.
3 uur geledenDUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.
19 uur geledenARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.
21 uur geledenUTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.
21 uur geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.
1 dag geleden