Twaalf positieve tests bij openingsrace Formule 1 in Bahrein
SAKHIR (ANP) - Voorafgaand aan de openingsrace van het seizoen in de Formule 1 hebben twaalf betrokkenen positief getest op het coronavirus. Dat onthulden de internationale autosportfederatie FIA en de organisatie van de F1 twee dagen na de race in Bahrein. Van de 8150 tests die tussen 22 en 28 maart zijn uitgevoerd bij de coureurs, de teams en al het personeel op de baan, leverden er twaalf een positieve uitslag op.
De FIA en de Formule 1 maken sinds vorig jaar na iedere GP bekend hoeveel coronatests zijn uitgevoerd en hoeveel positieve uitslagen dat opleverde. Geen van de coureurs bleek in Bahrein positief. De Formule 1-teams verbleven enkele weken in de Golfstaat, waar eerder in de maand ook drie testdagen werden gehouden.
Bahrein bood diverse coronavaccins aan aan alle coureurs en teams. Voor zo ver bekend, maakten alleen de renstal AlphaTauri en de coureurs Carlos Sainz (Ferrari) en Sergio Pérez (Red Bull) daar gebruik van.
Max Verstappen, woonachtig in Monaco, had zich voor vertrek naar Bahrein al laten vaccineren. De Nederlander eindigde zondag op het circuit van Sakhir als tweede, na een intens gevecht met wereldkampioen Lewis Hamilton om de winst. Op 18 april is de tweede grand prix van het seizoen, in Italië.
Meer uit Sport
WELLINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Nieuw-Zeelandse bokser Joseph Parker (33) kan niet verklaren waarom hij bij een dopingcontrole positief heeft getest. De voormalige wereldkampioen bij de zwaargewichten werd betrapt bij een controle voor zijn verloren partij op 25 oktober tegen de Brit Fabio Wardley. De promotor van die partij bevestigde het nieuws zonder te zeggen om welke substantie het gaat. Volgens de Britse tabloid The Sun gaat het om cocaïne.
2 uur geledenADELAIDE (ANP) - Katja Stam en Raïsa Schoon hebben zaterdag hun eerste groepswedstrijd op de wereldkampioenschappen beachvolleybal gewonnen. Het duo, dat dankzij een wildcard aan het toernooi in het Australische Adelaide mag deelnemen, versloeg de Françaises Clémence Vieira en Aline Chamereau in twee sets: 21-14 21-15.
3 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Jenning de Boo heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City de zege op de 1000 meter moeten laten aan Jordan Stolz. De Amerikaan bleef met 1.05,66 vlak boven zijn eigen wereldrecord van 1.05,37. De Boo werd derde met 1.06,34 en was ook nog langzamer dan de Pool Damian Zurek, die een persoonlijk record van 1.06,02 reed.
9 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City de zege gegrepen op de 1000 meter. Leerdam versloeg in haar rit landgenote Femke Kok met een tijd van 1.12,35. Kok werd tweede met 1.12,43. Béatrice Lamarche uit Canada werd met 1.12,77 derde.
9 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - De Nederlandse schaatsers zijn niet in de buurt van het podium gekomen bij de wereldbekerwedstrijd op de 5000 meter in Salt Lake City. Chris Huizinga was op de vijfde plaats de beste Nederlander. De zege ging naar Timothy Loubineaud. De 29-jarige Fransman verbeterde met 6.00,23 het wereldrecord van olympisch kampioen Nils van der Poel (6.01,56), nadat de 19-jarige Tsjech Metodej Jilek daar met 6.02,78 net boven was gebleven. De Noor Sander Eitrem werd met 6.03,38 derde.
10 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Joy Beune is het wereldbekerseizoen begonnen met een zege op de 3000 meter. De regerend wereldkampioene kwam in Salt Lake City tot een persoonlijk record van 3.53,69 en was daarmee sneller dan Valérie Maltais (3.56,52) uit Canada en Ragne Wiklund (3.57,19) uit Noorwegen.
12 uur geledenBENGALURU (ANP) - Suzan Lamens heeft de tweede partij in de Billie Jean King Cup tussen Nederland en Slovenië verloren. De nummer 1 van Nederland ging in drie sets ten onder tegen Kaja Juvan: 6-7(5) 6-4 3-6. Hoewel het team van captain Elise Tamaëla wel het dubbelspel van het eerste groepsduel won, is Oranje zo goed als uitgeschakeld. Nederland speelt zondag de tweede en laatste groepswedstrijd tegen India.
19 uur geleden