Twaalf positieve tests bij openingsrace Formule 1 in Bahrein
SAKHIR (ANP) - Voorafgaand aan de openingsrace van het seizoen in de Formule 1 hebben twaalf betrokkenen positief getest op het coronavirus. Dat onthulden de internationale autosportfederatie FIA en de organisatie van de F1 twee dagen na de race in Bahrein. Van de 8150 tests die tussen 22 en 28 maart zijn uitgevoerd bij de coureurs, de teams en al het personeel op de baan, leverden er twaalf een positieve uitslag op.
De FIA en de Formule 1 maken sinds vorig jaar na iedere GP bekend hoeveel coronatests zijn uitgevoerd en hoeveel positieve uitslagen dat opleverde. Geen van de coureurs bleek in Bahrein positief. De Formule 1-teams verbleven enkele weken in de Golfstaat, waar eerder in de maand ook drie testdagen werden gehouden.
Bahrein bood diverse coronavaccins aan aan alle coureurs en teams. Voor zo ver bekend, maakten alleen de renstal AlphaTauri en de coureurs Carlos Sainz (Ferrari) en Sergio Pérez (Red Bull) daar gebruik van.
Max Verstappen, woonachtig in Monaco, had zich voor vertrek naar Bahrein al laten vaccineren. De Nederlander eindigde zondag op het circuit van Sakhir als tweede, na een intens gevecht met wereldkampioen Lewis Hamilton om de winst. Op 18 april is de tweede grand prix van het seizoen, in Italië.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Meike Veen heeft haar toekomst aan Team Essent verbonden. De 21-jarige schaatsster heeft haar contract bij de ploeg van Sven Kramer en Jac Orie met twee jaar verlengd.
14 minuten geledenMONTPELLIER (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is in de eerste ronde van het toernooi van Montpellier uitgeschakeld. De Nederlandse nummer 67 van de wereldranglijst verloor van Ugo Humbert: 6-3 6-4. De Fransman staat op de 38e positie van de mondiale tennisladder.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - De Noorse skiër Aleksander Aamodt Kilde heeft zich afgemeld voor de Winterspelen. Hij voelt zich na twee jaar blessureleed toch onvoldoende fit om voor medailles te kunnen strijden. De 33-jarige vriend van de Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin pakte vier jaar geleden een zilveren en bronzen medaille op de Olympische Spelen in Beijing.
2 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De Marokkaanse voetbalbond FRMF gaat in beroep tegen de straffen die Marokko zijn opgelegd door de Afrikaanse voetbalbond CAF naar aanleiding van ongeregeldheden in de finale van de Afrika Cup in januari.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Lindsey Vonn wil met een gescheurde kruisband aan de Winterspelen deelnemen. "Mijn knie is niet gezwollen en met behulp van een kniebrace heb ik er vertrouwen in dat het gaat lukken", meldde ze tijdens een persconferentie.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Het transport van de schaatsers van het olympisch dorp naar het Milano Speed Skating Stadium in het Ice Skating Park bij de Olympische Spelen in Milaan duurt lang. De route van de plek waar de olympische atleten verblijven naar de Fiera Milano in het westen van de stad duurt al snel een uur, zegt Remy de Wit, de technisch directeur van de schaatsbond KNSB.
4 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - Schaatsster Erin Jackson is komende vrijdag een van de twee vlaggendragers van de Amerikaanse ploeg, tijdens de openingsceremonie van de Olympische Winterspelen in Milaan en Cortina. Bobsleeër Frank Del Duca is de andere. De twee werden gekozen via een stemming onder de Amerikaanse sporters.
4 uur geleden