Twaalf Nederlandse darters in deelnemersveld WK
LONDEN (ANP) - Twaalf Nederlandse darters gaan vanaf komende maand in Londen op jacht naar de wereldtitel. De organiserende PDC maakte maandag het bijna complete deelnemersveld van het WK bekend. De laatste drie van de 96 beschikbare startbewijzen worden maandag voorafgaand aan de loting verdeeld bij een kwalificatietoernooi in Barnsley.
De top 32 van de zogeheten Order of Merit (gebaseerd op de inkomsten van de darters) plaatste zich automatisch voor het WK. Gerwyn Price uit Wales voert die ranglijst aan, gevolgd door de Schotse titelverdediger Peter Wright en Michael van Gerwen. De Brabander, drievoudig wereldkampioen, won zondagavond voor de zevende keer in tien jaar de Players Championship Finals.
Danny Noppert, Dirk van Duijvenbode, Vincent van der Voort en Raymond van Barneveld zijn op basis van de Order of Merit ook rechtstreeks voor het WK geplaatst. Via de ProTour kwalificeerden Jermaine Wattimena, Danny Jansen, Geert Nentjes, Niels Zonneveld en Martijn Kleermaker zich. Jimmy Hendriks en Danny van Trijp wisten via internationale kwalificatietoernooien een WK-ticket te bemachtigen.
De 52-jarige Wright veroverde begin dit jaar voor de tweede keer de wereldtitel. Het WK begint op 15 december, de finale is op dinsdag 3 januari.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Naast de al gekwalificeerde tweemansbob mag ook de viermansbob van stuurman Dave Wesselink van start bij de Olympische Spelen in Milaan. De Bob- en Sleebond Nederland (BSBN) meldde maandag dat de voordracht van het team is goedgekeurd door NOC*NSF.
44 minuten geledenPAPENDAL (ANP) - Freestyle-snowboardster Romy van Vreden heeft aan de kwalificatie-eisen voldaan voor de Olympische Spelen in Milaan van volgende maand. Dat hebben NOC*NSF en de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) bevestigd aan het ANP.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 24-voudig grandslamwinnaar uit Servië was in drie sets te sterk voor de Spanjaard Pedro Martínez: 6-3 6-2 6-2.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek is haar jacht op de 'career grand slam' begonnen met een moeizame zege op Yue Yuan. De mondiale nummer 2 uit Polen won met 7-6 (5) 6-3 van de Chinese qualifier.
6 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Canadese tennisser Félix Auger-Aliassime is als eerste speler uit de mondiale top 10 uitgeschakeld op de Australian Open. De nummer 8 van de wereldranglijst moest in zijn partij tegen de Portugees Nuno Borges opgeven met kramp. De stand was 2-1 in sets in het voordeel van Borges (3-6 6-4 6-4 0-0).
7 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Jesper de Jong is in de eerste ronde van de Australian Open uitgeschakeld. De 25-jarige Nederlander verloor in drie sets (7-5 6-2 7-6 (2)) van de Rus Daniil Medvedev.
13 uur geledenTILBURG (ANP) - Sjinkie Knegt heeft zondag bij zijn afscheid als shorttracker van de KNSB de gouden speld ontvangen. De bond eert daarmee schaatsers die een bijzondere prestatie hebben geleverd.
1 dag geleden