Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Twaalf Nederlandse darters in deelnemersveld WK

Twaalf Nederlandse darters in deelnemersveld WK

LONDEN (ANP) - Twaalf Nederlandse darters gaan vanaf komende maand in Londen op jacht naar de wereldtitel. De organiserende PDC maakte maandag het bijna complete deelnemersveld van het WK bekend. De laatste drie van de 96 beschikbare startbewijzen worden maandag voorafgaand aan de loting verdeeld bij een kwalificatietoernooi in Barnsley.

De top 32 van de zogeheten Order of Merit (gebaseerd op de inkomsten van de darters) plaatste zich automatisch voor het WK. Gerwyn Price uit Wales voert die ranglijst aan, gevolgd door de Schotse titelverdediger Peter Wright en Michael van Gerwen. De Brabander, drievoudig wereldkampioen, won zondagavond voor de zevende keer in tien jaar de Players Championship Finals.

Danny Noppert, Dirk van Duijvenbode, Vincent van der Voort en Raymond van Barneveld zijn op basis van de Order of Merit ook rechtstreeks voor het WK geplaatst. Via de ProTour kwalificeerden Jermaine Wattimena, Danny Jansen, Geert Nentjes, Niels Zonneveld en Martijn Kleermaker zich. Jimmy Hendriks en Danny van Trijp wisten via internationale kwalificatietoernooien een WK-ticket te bemachtigen.

De 52-jarige Wright veroverde begin dit jaar voor de tweede keer de wereldtitel. Het WK begint op 15 december, de finale is op dinsdag 3 januari.

Meer uit Sport

Van de Zandschulp naar halve finale tennistoernooi Boekarest

BOEKAREST (ANP) - Botic van de Zandschulp is halvefinalist op het tennistoernooi van Boekarest. In de kwartfinale was de nummer 62 van de wereld vrijdag in twee sets te sterk voor Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina: 6-3 6-3.

7 uur geleden
Darter Van Veen verliest vierde Premier League-finale

MANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.

22 uur geleden
Hockeysters Den Bosch met uitblinker Matla naar halve finale EHL

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.

1 dag geleden
Voormalig coach van Nadal nieuwe trainer van tennisster Swiatek

DEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.

1 dag geleden
Laatste Dutch GP op zaterdag en zondag uitverkocht

ZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.

1 dag geleden
Woods niet meer beschikbaar als captain voor Ryder Cup 2027

MARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.

1 dag geleden
Minder geld NOC*NSF voor skisport, meer naar bobslee en curling

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.

2 dagen geleden