Twaalf mensen opgepakt voor dodelijke winkelbrand in China
XINYU (ANP/AFP/DPA) - De Chinese politie heeft twaalf personen opgepakt voor hun rol bij de dodelijke winkelbrand in de stad Xinyu woensdag. Daarbij kwamen zeker 39 mensen om het leven.
Staatspersbureau Xinhua meldt op basis van bronnen bij de lokale autoriteiten dat de brand waarschijnlijk is veroorzaakt door "het illegaal gebruik van vuur" door bouwpersoneel in de kelder van de winkel. Volgens de burgemeester van Xinyu veroorzaakte dat zoveel rook, dat ook mensen op hogere verdiepingen geen uitweg meer vonden. Het ging daar onder meer om studenten die les hadden in een opleidingscentrum en gasten van een bovengelegen hotel.
President Xi Jinping heeft in een verklaring opgeroepen tot actie tegen dodelijke incidenten. De brand in Xinyu vond plaats vijf dagen na een brand op een school in de centrale provincie Henan. Daarbij kwamen dertien kinderen in een slaapzaal om het leven. In november stierven 26 mensen bij een brand in de provincie Shanxi en een maand eerder 31 bij een explosie in een barbecuerestaurant in de regio Ningxia.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft maandag laten weten dat journalisten niet langer mogen werken in het Pentagon. Er zal op het terrein een aparte werkplaats voor media worden ingericht en medewerkers van de pers zijn alleen nog "onder begeleiding van geautoriseerd personeel" welkom in het hoofdkwartier van Defensie.
2 uur geledenTEHERAN/TEL AVIV/RIYAD (ANP/AFP/RTR) - Meerdere landen in het Midden-Oosten melden in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw aanvallen. Zo meldde de Iraanse staatstelevisie dat er een "nieuwe reeks raketten is afgevuurd op Israël". Israël trof volgens Al Jazeera doelen in de Libanese hoofdstad Beiroet. Journalisten van The New York Times meldden zeker zeven explosies in de stad.
2 uur geledenBOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker 34 mensen overleden, laat gouverneur Jhon Gabriel Molina Acosta van Putumayo, de regio waar het toestel neerstortte, weten.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA onderzoekt of een luchtverkeersleider op het New Yorkse vliegveld LaGuardia mogelijk was afgeleid voor de crash met een toestel van Air Canada, schrijft The New York Times op basis van ingewijden. Door de botsing tussen de passagiersvlucht en een brandweerwagen kwamen de twee piloten om het leven. Zo'n veertig inzittenden raakten gewond.
6 uur geledenBOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker acht mensen overleden, zeggen regionale autoriteiten.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering van Donald Trump is twee nieuwe onderzoeken begonnen naar de universiteit Harvard. Het ministerie van Onderwijs gaat kijken of de gerenommeerde universiteit doet aan positieve discriminatie. Het bewust bevoordelen van achtergestelde of ondervertegenwoordigde groepen werd in 2023 door het Hooggerechtshof verboden.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Bahrein heeft een ontwerpresolutie opgesteld voor de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties waarmee landen gemachtigd zouden worden om "alle noodzakelijke middelen" in te zetten om het commerciële scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz te beveiligen. Dat blijkt uit een tekst die persbureau Reuters heeft ingezien.
10 uur geleden