Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Twaalf jaar cel voor dader doodschieten Siki Martina

Twaalf jaar cel voor dader doodschieten Siki Martina

ROTTERDAM (ANP) - Ruchelo C. (33) is door de rechtbank in Rotterdam veroordeeld tot een celstraf van twaalf jaar voor het doodschieten van Siki Martina. C.'s kompaan Christopher L. (32), tegen wie zestien jaar cel was geëist als medepleger, werd vrijgesproken voor het medeplegen van de doodslag op Siki. Hij krijgt wel zes jaar cel voor poging tot doodslag en wapenbezit.

De rechtbank beschouwt C. als degene die het dodelijke schot heeft afgevuurd. De straf van twaalf jaar voor C. komt overeen met de eis van het Openbaar Ministerie.

De schietpartij gebeurde op 10 juli vorig jaar op een parkeerdek bij metrostation Coolhaven in Rotterdam-West. De 31-jarige dj en muziekproducer werd neergeschoten in een vuurgevecht bij een misgelopen wapendeal in het bijzijn van zijn neef Marvin M. De rechtbank ging grotendeels mee in de getuigenis van Siki's neef. Marvin M. (35) kreeg 3,5 jaar cel voor poging tot doodslag omdat hij terugschoot op L. en C. Dat is beduidend lager dan de eis van zes jaar van het OM.

Ripdeal

De verdachten verklaarden tegenstrijdig over wie het fatale schot loste. Het OM denkt dat er met drie vuurwapens over en weer is geschoten. Er zijn dertig kogelpatronen met verschillende kalibers teruggevonden. Het fatale schot kwam volgens forensisch onderzoekers van zeer dichtbij, minder dan een halve meter afstand, uit het wapen van Ruchelo C. en werd afgevuurd in de auto van waarin de betrokkenen zaten

Tegen L. was de hoogste celstraf geëist, omdat hij ook schuldig wordt geacht aan een poging tot doodslag op de neef van Martina. Volgens het OM wilden ze Siki en Marvin te beroven van 3200 euro, het aankoopbedrag voor een vuurwapen dat L. te koop aanbood. Het zou gaan om een ripdeal, die uitliep op een vuurgevecht.

Wurggreep

Tijdens de rechtszaak ontstond grote commotie toen Marvin werd opgeroepen als getuige en L. in een wurggreep nam. De parketpolitie greep in en wist de rust te herstellen. Marvin werd geboeid afgevoerd.

Het is nog niet duidelijk of een of meerdere partijen in beroep gaan tegen de uitspraak. Marvin was als enige verdachte aanwezig bij de uitspraak. Bij het verlaten van de rechtszaal zei hij "voor honderd procent" achter zijn daad te staan.

Meer uit Binnenland

Natuurijsbaan in Winterswijk geopend

WINTERSWIJK (ANP) - In Winterswijk is zaterdagochtend de natuurijsbaan om 08.15 uur geopend voor schaatsliefhebbers. De Winterswijkse IJsvereniging heeft de 400-meterbaan recent wit gemaakt en dat heeft bijgedragen aan de eerste opening van het seizoen.

2 uur geleden
Maanden na moord Lisa nog weinig concrete actie voor veiligheid

AMSTERDAM (ANP) - Ruim drie maanden na de moord op de 17-jarige Lisa uit Abcoude is er nog weinig te merken van extra maatregelen voor de veiligheid van vrouwen. Gemeenten hadden die toegezegd. Uit een rondgang van het ANP blijkt dat er nog weinig concrete dingen zijn gebeurd.

4 uur geleden
Renze Klamer stopt als presentator bij RTL Tonight

HILVERSUM (ANP) - Renze Klamer stopt als presentator van het programma RTL Tonight. Dat maakte de zender vrijdag bekend. Volgens RTL gaat het om een gezamenlijke beslissing.

16 uur geleden
Schademeldingen aardbeving Zeerijp naar 3346 bij finale update

ZEERIJP (ANP) - Het aantal schademeldingen bij het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) na de aardbeving bij Zeerijp is opgelopen naar 3346, meldt de organisatie vrijdag. Deze update over het aantal schademeldingen is de laatste in een reeks. De aardbeving met een kracht van 3.4 vond vorige week plaats in de nacht van donderdag op vrijdag.

19 uur geleden
Passagiers zijn uit trein bij Hilversum, drie mensen aangehouden

HILVERSUM (ANP) - De passagiers die in een trein zaten die vrijdagmiddag bij Hilversum werd stilgezet vanwege "een verdachte situatie", hebben het voertuig inmiddels verlaten. Dat meldt de politie. Er zijn drie mensen aangehouden.

19 uur geleden
Verdachte situatie in trein bij Hilversum, treinverkeer gestremd

HILVERSUM (ANP) - Er is een "verdachte situatie" in een trein op het traject Amersfoort-Amsterdam, meldt de politie. De trein staat momenteel stil voor station Hilversum, in de buurt van station Hilversum Sportpark, aldus een NS-woordvoerder. De politie meldt dat het treinverkeer in beide richtingen gestremd is.

20 uur geleden
Volkszanger René Karst (59) overleden

DEN HAAG (ANP) - Volkszanger René Karst is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn management via Instagram bekendgemaakt. Karst scoorde grote hits met nummers als Atje Voor De Sfeer en Liever Te Dik In De Kist.

1 dag geleden