Twaalf jaar cel voor dader doodschieten Siki Martina
ROTTERDAM (ANP) - Ruchelo C. (33) is door de rechtbank in Rotterdam veroordeeld tot een celstraf van twaalf jaar voor het doodschieten van Siki Martina. C.'s kompaan Christopher L. (32), tegen wie zestien jaar cel was geëist als medepleger, werd vrijgesproken voor het medeplegen van de doodslag op Siki. Hij krijgt wel zes jaar cel voor poging tot doodslag en wapenbezit.
De rechtbank beschouwt C. als degene die het dodelijke schot heeft afgevuurd. De straf van twaalf jaar voor C. komt overeen met de eis van het Openbaar Ministerie.
De schietpartij gebeurde op 10 juli vorig jaar op een parkeerdek bij metrostation Coolhaven in Rotterdam-West. De 31-jarige dj en muziekproducer werd neergeschoten in een vuurgevecht bij een misgelopen wapendeal in het bijzijn van zijn neef Marvin M. De rechtbank ging grotendeels mee in de getuigenis van Siki's neef. Marvin M. (35) kreeg 3,5 jaar cel voor poging tot doodslag omdat hij terugschoot op L. en C. Dat is beduidend lager dan de eis van zes jaar van het OM.
Ripdeal
De verdachten verklaarden tegenstrijdig over wie het fatale schot loste. Het OM denkt dat er met drie vuurwapens over en weer is geschoten. Er zijn dertig kogelpatronen met verschillende kalibers teruggevonden. Het fatale schot kwam volgens forensisch onderzoekers van zeer dichtbij, minder dan een halve meter afstand, uit het wapen van Ruchelo C. en werd afgevuurd in de auto van waarin de betrokkenen zaten
Tegen L. was de hoogste celstraf geëist, omdat hij ook schuldig wordt geacht aan een poging tot doodslag op de neef van Martina. Volgens het OM wilden ze Siki en Marvin te beroven van 3200 euro, het aankoopbedrag voor een vuurwapen dat L. te koop aanbood. Het zou gaan om een ripdeal, die uitliep op een vuurgevecht.
Wurggreep
Tijdens de rechtszaak ontstond grote commotie toen Marvin werd opgeroepen als getuige en L. in een wurggreep nam. De parketpolitie greep in en wist de rust te herstellen. Marvin werd geboeid afgevoerd.
Het is nog niet duidelijk of een of meerdere partijen in beroep gaan tegen de uitspraak. Marvin was als enige verdachte aanwezig bij de uitspraak. Bij het verlaten van de rechtszaal zei hij "voor honderd procent" achter zijn daad te staan.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - Omdat het door ijzel plaatselijk glad kan worden, heeft het KNMI vanaf het einde van de donderdagavond code geel uitgeroepen voor de provincies Noord-Holland, Flevoland, Gelderland en Overijssel. Dat duurt tot in de zeer vroege vrijdagochtend.
15 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - Een van de drie verdachten die terechtstaan voor een explosie bij een woning in het Brabantse Nieuwkuijk, ontkent alle betrokkenheid. De vermeende opdrachtgever Othman H. (32) uit Den Bosch verklaarde donderdag in de rechtbank in Den Bosch niets met de explosie te maken te hebben.
16 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Door intensiever toezicht van overheden lijken drugscriminelen aan risicospreiding te doen, concludeert de douane donderdag bij de presentatie van de jaarcijfers op Schiphol. Zo proberen zij drugs via verschillende havens vanuit landen in Zuid-Amerika Europa binnen te krijgen en worden de verdovende middelen ook op verschillende manieren verstopt.
18 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Smartwatches kunnen helpen bij het opsporen van hartritmestoornissen. Dit wijst onderzoek van het Amsterdam UMC onder 437 patiënten uit, in samenwerking met Cardiologie Centra Nederland. Bij degenen die een smartwatch droegen, werden vier keer vaker hartritmestoornissen ontdekt dan bij mensen die het slimme horloge niet droegen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal lekkages van gevaarlijke stoffen uit goederentreinen is fors toegenomen. In 2023 trof de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) 26 lekkages aan, in 2024 waren dat er 52 en in 2025 zag de ILT meer dan 400 lekkages.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie verdenkt een 29-jarige medewerkster van een woonzorginstelling in Wierden van poging tot moord. Ze zou drie bewoners met opzet insuline hebben gegeven terwijl daar geen medische noodzaak voor was. Volgens het OM zijn de bloedsuikerwaarden bij de bewoners daardoor mogelijk gedaald naar (levens)gevaarlijke waarden.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Overheden, bedrijven en burgers in Nederland zijn onvoldoende voorbereid op onveilige situaties die kunnen ontstaan door extreme regenval. Dat concludeert de Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) na onderzoek. Volgens de raad kan hevige regen onder meer de veiligheid van de woon- en leefomgeving aantasten. In sommige gevallen kan de regenval leiden tot maatschappelijke ontwrichting, als bijvoorbeeld de stroom uitvalt en ziekenhuizen onbereikbaar worden.
6 uur geleden