Twaalf jaar cel geëist tegen man die vrouwen op straat neerstak
DEN BOSCH (ANP) - Tegen een 50-jarige man uit Eindhoven is woensdag twaalf jaar cel geëist omdat hij begin vorig jaar in Eindhoven uit het niets twee vrouwen op straat op klaarlichte dag zou hebben neergestoken. Shire A. bleef er in de rechtbank in Den Bosch bij dat hij niks met de steekpartijen te maken heeft.
De verdachte werd op 9 maart vorig jaar opgepakt nadat een dag eerder een 33-jarige hardloopster in Eindhoven in haar rug was gestoken door een onbekende. Ze raakte levensgevaarlijk gewond. Op camerabeelden in de buurt zag de politie kort voor en na het incident een man uit de omgeving die al vaker was opgepakt voor strafbare feiten.
Het neersteken van de vrouw was niet in beeld te zien, maar bij de aanhouding van de verdachte vond de politie bloed van het slachtoffer op zijn broek. Ook liet hij zich meteen na het incident een ander kapsel aanmeten. In zijn huis zijn meerdere stanleymessen gevonden. Hij zei altijd zo'n mes bij zich te hebben in zijn fietstas omdat dat handig was voor het werk. De man werkt echter sinds 2019 niet meer.
Bewegingsexpert
Na zijn arrestatie werd onderzocht of de verdachte ook betrokken was bij twee vergelijkbare steekincidenten in Eindhoven in januari 2021. Rondom de steekpartij op 7 januari, waarbij een wandelaarster uit het niets werd gestoken, is ook een man met het signalement van de verdachte met een vergelijkbare fiets gezien.
Een bewegingsexpert heeft de beelden van de fietsers vergeleken en geconstateerd dat het zo goed als zeker om dezelfde man gaat. Voor het derde steekincident op 20 januari is onvoldoende bewijs gevonden om dezelfde verdachte daaraan te koppelen.
Psychische stoornis
Een van de slachtoffers verklaarde woensdag dat ze vooral hoopt dat de man hulp krijgt als hij een psychische stoornis heeft. Ze riep de maatschappij en de politiek op iets te doen aan het probleem van verwarde mensen op straat. "Ik ben door het oog van de naald gekropen."
De verdachte weigerde mee te werken aan een onderzoek naar zijn geestesgesteldheid. Hij heeft geen boodschap aan de verklaringen van de slachtoffers, die nog steeds niet zonder angst de straat op durven. "Omdat ik dit niet gedaan heb."
De strafeis valt volgens de officier van justitie relatief hoog uit omdat nu niet duidelijk is of de man een stoornis heeft die in een tbs-kliniek mogelijk te behandelen is.
De rechtbank in Den Bosch doet op 23 februari uitspraak.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Nederland is vlak na de Russische inval in Oekraïne veel te voorzichtig geweest met militaire steun. "Waren we eerder over onze taboes heen gestapt, dan had Oekraïne er militair beter voor gestaan." Dat zegt demissionair minister van Buitenlandse Zaken David van Weel in een interview met De Telegraaf.
20 minuten geledenALMERE (ANP) - De Nederlandse hulporganisatie Dorcas deelt noodpakketten uit in Oekraïne om de mensen daar bij te staan in de extreme kou, terwijl ze zijn afgesloten van elektriciteit en verwarming. Miljoenen mensen zijn getroffen door de Russische aanvallen op energievoorzieningen en dus is er "een levensbedreigende situatie ontstaan", aldus Dorcas.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Korpschef Janny Knol bevestigt in een bericht op LinkedIn dat een Utrechtse agent en zijn familie tijdelijk ergens anders wonen wegens bedreigingen. Vorige week verschenen beelden op sociale media van het gebruik van geweld door de agent bij de aanhouding van twee vrouwen bij winkelcentrum Hoog Catharijne in Utrecht. Het geweld wordt getoetst door een commissie. Knol schrijft dat de uitkomsten daarvan spoedig bekend worden.
9 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Slachtoffers in de zedenzaak tegen Mark S. (32) uit Borculo, die onder meer terechtstaat voor grootschalige sextortion, hebben donderdag in de rechtbank benadrukt hoeveel impact de seksuele afpersing op hun leven heeft gehad.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft drie mannen van 27, 21 en 18 jaar veroordeeld tot taak- en celstraffen voor hun aandeel in de rellen bij het anti-immigratieprotest op het Malieveld op 20 september 2025. Twee van de verdachten moeten daarnaast smartengeld betalen aan dertien politieagenten.
9 uur geledenZWOLLE (ANP) - De twee verdachten in de strafzaak over de website Funcaps blijven in de cel. Dat heeft de rechtbank in Zwolle donderdag bepaald aan het einde van een tweede inleidende zitting tegen verdachten Jord van W. (31) en Stefan P. (30). Zij worden verdacht van de verkoop van illegale medicijnen. Het Openbaar Ministerie onderzoekt 58 sterfgevallen die mogelijk een link hebben met middelen die zijn verkocht via de website.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Contactorgaan Moslims en Overheid (CMO) deelt ook dit jaar weer 'ramadanpakketten' uit aan gedetineerden. Tijdens de vastenmaand, die over ongeveer twee weken begint, ontvangen zo'n 7000 mensen in gevangenissen door het hele land een pakket. Vorig jaar waren dat er 5500.
11 uur geleden