Twaalf jaar cel geëist tegen man die vrouwen op straat neerstak
DEN BOSCH (ANP) - Tegen een 50-jarige man uit Eindhoven is woensdag twaalf jaar cel geëist omdat hij begin vorig jaar in Eindhoven uit het niets twee vrouwen op straat op klaarlichte dag zou hebben neergestoken. Shire A. bleef er in de rechtbank in Den Bosch bij dat hij niks met de steekpartijen te maken heeft.
De verdachte werd op 9 maart vorig jaar opgepakt nadat een dag eerder een 33-jarige hardloopster in Eindhoven in haar rug was gestoken door een onbekende. Ze raakte levensgevaarlijk gewond. Op camerabeelden in de buurt zag de politie kort voor en na het incident een man uit de omgeving die al vaker was opgepakt voor strafbare feiten.
Het neersteken van de vrouw was niet in beeld te zien, maar bij de aanhouding van de verdachte vond de politie bloed van het slachtoffer op zijn broek. Ook liet hij zich meteen na het incident een ander kapsel aanmeten. In zijn huis zijn meerdere stanleymessen gevonden. Hij zei altijd zo'n mes bij zich te hebben in zijn fietstas omdat dat handig was voor het werk. De man werkt echter sinds 2019 niet meer.
Bewegingsexpert
Na zijn arrestatie werd onderzocht of de verdachte ook betrokken was bij twee vergelijkbare steekincidenten in Eindhoven in januari 2021. Rondom de steekpartij op 7 januari, waarbij een wandelaarster uit het niets werd gestoken, is ook een man met het signalement van de verdachte met een vergelijkbare fiets gezien.
Een bewegingsexpert heeft de beelden van de fietsers vergeleken en geconstateerd dat het zo goed als zeker om dezelfde man gaat. Voor het derde steekincident op 20 januari is onvoldoende bewijs gevonden om dezelfde verdachte daaraan te koppelen.
Psychische stoornis
Een van de slachtoffers verklaarde woensdag dat ze vooral hoopt dat de man hulp krijgt als hij een psychische stoornis heeft. Ze riep de maatschappij en de politiek op iets te doen aan het probleem van verwarde mensen op straat. "Ik ben door het oog van de naald gekropen."
De verdachte weigerde mee te werken aan een onderzoek naar zijn geestesgesteldheid. Hij heeft geen boodschap aan de verklaringen van de slachtoffers, die nog steeds niet zonder angst de straat op durven. "Omdat ik dit niet gedaan heb."
De strafeis valt volgens de officier van justitie relatief hoog uit omdat nu niet duidelijk is of de man een stoornis heeft die in een tbs-kliniek mogelijk te behandelen is.
De rechtbank in Den Bosch doet op 23 februari uitspraak.
Meer uit Binnenland
HEERLEN (ANP) - De bestuurder die donderdagavond tegen de gevel van het Zuyderland-ziekenhuis in Heerlen is gereden, is aan zijn verwondingen overleden. De politie meldt na onderzoek dat het ging om een noodlottig ongeval.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Verschillende ondernemers die getroffen zijn door de explosie in de Visscherssteeg in het centrum van Utrecht donderdagmiddag, laten op social media van zich horen. Door de kracht van de ontploffing zijn bij veel panden in de omgeving van de steeg ruiten uit de sponning en pannen van het dak geblazen. De schade is groot.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma begrijpt dat er onder de getroffen omwonenden van de explosie in Utrecht veel zorgen zijn over hun huisdieren. De gemeente probeert in kaart te brengen waar dieren thuis waren op het moment van de explosie, laat ze weten tijdens een persmoment.
2 uur geledenHEERLEN (ANP) - Een personenauto is donderdagavond rond 20.30 uur tegen de gevel van het Zuyderland-ziekenhuis in Heerlen gereden. De bestuurder is daarbij gewond geraakt en wordt nu in het ziekenhuis behandeld. De politie onderzoekt wat er aan de aanrijding voorafging. Over andere gewonden meldt de politie vooralsnog niets.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Donderdagmiddag is er een gaslek geweest in de omgeving van de Visscherssteeg in Utrecht, waar die middag een explosie was. Dat zei burgemeester Sharon Dijksma in een korte toelichting op de gebeurtenissen in de binnenstad. Onduidelijk is of de gaslekkage de oorzaak was van de explosie. "Er is gas geroken", zei ze. "Maar je weet niet waardoor de explosie plaatsvindt."
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De brandweer in Utrecht heeft de brand in het centrum van de stad onder controle. Dat heeft de veiligheidsregio in de loop van de avond gemeld. Een woordvoerder laat weten dat nu de zoektocht kan beginnen naar mensen die eventueel nog onder het puin liggen.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tot nu toe zijn vier mensen gewond geraakt bij de explosie en brand in het centrum van Utrecht. Niemand raakte zwaargewond, meldde burgemeester Sharon Dijksma donderdagavond tijdens een persmoment.
3 uur geleden