Twaalf doden bij bloedbad in Mexicaans café
IRAPUATO (ANP) - Schutters hebben in de Mexicaanse plaats Irapuato het vuur geopend op een groep bezoekers van een café en twaalf mensen doodgeschoten. Drie mensen raakten gewond. De schietpartij veroorzaakte grote ontzetting en paniek in en rond het café. De politie heeft nog geen aanwijzingen over de motieven van de daders meldden plaatselijke media. Er werd een grote zoekactie op touw gezet in omliggende wijken, maar er zijn voor zover bekend geen arrestaties verricht.
De stad, 250 kilometer ten noordwesten van Mexico-Stad, lijdt al geruime tijd onder een golf van geweld, die ook de hele deelstaat Guanajuato treft. Eerder deze maand besloot daarom burgemeester Lorena Alfaro van Irapuato dat de horeca in de stad over het algemeen niet langer open mag blijven dan middernacht. Ze heeft ook gezegd dat mensen niet meer na 02.00 uur buiten kunnen zijn.
Guanajuato behoort tot de deelstaten die het zwaarst lijden onder het geweld van criminele drugsbendes. Afgelopen maand werden er in twee dagen tijd 38 moorden gepleegd, zoals bijvoorbeeld tijdens eens schietpartij in een café-biljart ten zuidoosten van Irapuato. De daders waren vermoedelijk leden van een drugskartel die er tien mensen om het leven brachten. Er werden dit jaar veertig politiemensen vermoord in Guanajuato.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is bereid om met zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron te praten "als er wederzijdse politieke wil is". Dat meldt een woordvoerder van het Kremlin volgens het Russische staatspersbureau RIA.
30 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Een mislukte raketlancering van SpaceX afgelopen januari bracht meerdere passagiersvliegtuigen in gevaar, meldt The Wall Street Journal. De onbemande raket explodeerde tijdens een testvlucht.
43 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - Israël keurt de oprichting van negentien nieuwe nederzettingen van Israëlische kolonisten op de Westelijke Jordaanoever goed. Hiermee komt het aantal goedgekeurde nederzettingen van de afgelopen drie jaar uit op 69. Volgens het Internationaal Gerechtshof zijn deze illegaal.
1 uur geledenTAIPEI (ANP/AFP) - De politie in Taiwan sluit terrorisme uit na een steekpartij in het centrum van hoofdstad Taipei vrijdag. Drie mensen kwamen daarbij om het leven, elf anderen raakten gewond.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het Kremlin ontkent dat er voorbereidingen gaande zijn voor een driehoeksoverleg tussen de Verenigde Staten, Oekraïne en Rusland. "Op dit moment heeft niemand dit initiatief serieus besproken en voor zover ik weet worden er geen gesprekken voorbereid", aldus topadviseur Joeri Oesjakov.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/AFP) - San Francisco is getroffen door een grote stroomstoring. Op het hoogtepunt van de storing kwamen 130.000 inwoners zonder stroom te zitten, meldt het grootste energiebedrijf van de stad. Inmiddels is de stroom voor ongeveer 90.000 mensen weer hersteld. Burgemeester Daniel Lurie riep inwoners op thuis te blijven en indien mogelijk wegen te vermijden.
2 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR/AFP) - In Australië is een minuut stilte gehouden voor de slachtoffers van de dodelijke aanslag op Bondi Beach van precies een week geleden. Deze was om 18.47 lokale tijd, het tijdstip waarop de schutters de eerste schoten losten.
3 uur geleden