Twaalf doden bij bloedbad in Mexicaans café
IRAPUATO (ANP) - Schutters hebben in de Mexicaanse plaats Irapuato het vuur geopend op een groep bezoekers van een café en twaalf mensen doodgeschoten. Drie mensen raakten gewond. De schietpartij veroorzaakte grote ontzetting en paniek in en rond het café. De politie heeft nog geen aanwijzingen over de motieven van de daders meldden plaatselijke media. Er werd een grote zoekactie op touw gezet in omliggende wijken, maar er zijn voor zover bekend geen arrestaties verricht.
De stad, 250 kilometer ten noordwesten van Mexico-Stad, lijdt al geruime tijd onder een golf van geweld, die ook de hele deelstaat Guanajuato treft. Eerder deze maand besloot daarom burgemeester Lorena Alfaro van Irapuato dat de horeca in de stad over het algemeen niet langer open mag blijven dan middernacht. Ze heeft ook gezegd dat mensen niet meer na 02.00 uur buiten kunnen zijn.
Guanajuato behoort tot de deelstaten die het zwaarst lijden onder het geweld van criminele drugsbendes. Afgelopen maand werden er in twee dagen tijd 38 moorden gepleegd, zoals bijvoorbeeld tijdens eens schietpartij in een café-biljart ten zuidoosten van Irapuato. De daders waren vermoedelijk leden van een drugskartel die er tien mensen om het leven brachten. Er werden dit jaar veertig politiemensen vermoord in Guanajuato.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De spectaculaire roof van Franse kroonjuwelen uit het Parijse museum het Louvre vorige maand was het werk van kleine criminelen en niet van zwaargewichten uit de georganiseerde misdaad. De Parijse openbaar aanklager Laure Beccuau heeft dit tijdens het onderzoek naar de diefstal gezegd.
30 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Fors minder mensen vragen asiel aan in Duitsland volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken. In de eerste tien maanden van 2024 werden er bijna 200.000 asielaanvragen ingediend en in de eerste tien maanden van dit jaar 97.277. Binnenlandminister Alexander Dobrindt prijst daarom het beleid van de regering en zei tegen de krant Bild dat het lukt om de aantrekkingskracht en "de magneetwerking" van Duitsland ten aanzien van asielzoekers af te remmen.
1 uur geledenHUNTINGDON (ANP) - In het onderzoek naar de mesaanval in een Engelse trein zijn geen aanwijzingen gevonden voor terrorisme. De Britse transportpolitie maakte dat bekend tijdens een persconferentie. De woordvoerder vertelde ook dat twee van de elf gewonden nog in levensgevaar verkeren.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse defensieminister John Healey zegt dat de mesaanval in een trein op zaterdag "een op zichzelf staande aanval" lijkt te zijn. Door het geweld belandden tien mensen in het ziekenhuis, onder wie negen in levensgevaarlijke toestand.
5 uur geledenPEER (ANP/BELGA) - In België zijn opnieuw meldingen binnengekomen over drones boven de militaire vliegbasis van Kleine-Brogel. Defensieminister Theo Francken heeft dat bevestigd, een dag nadat hij een vergelijkbaar incident op dezelfde locatie meldde.
6 uur geledenHANOI (ANP/RTR) - Het dodental door de zware overstromingen in centraal Vietnam is gestegen naar 35, melden rampenbestrijdingsfunctionarissen zondag. Vijf mensen worden nog vermist. De overstromingen zijn het gevolg van een recordhoeveelheid regen. In de Centraal-Vietnamese stad Hué viel afgelopen week op een gegeven moment zelfs 1,7 meter regen binnen 24 uur.
8 uur geledenPROVIDENCE (ANP/RTR) - Een federale rechter in de Amerikaanse staat Rhode Island heeft de regering van president Donald Trump opdracht gegeven om maandag met een plan te komen waarin staat hoe zij op die dag de voedselhulp aan arme Amerikanen zal uitkeren. Eventueel mogen de betalingen deels tot woensdag duren. De rechter erkende in zijn vonnis dat het uitblijven van tijdige voedselhulpbetalingen "onomkeerbare schade" veroorzaakt.
12 uur geleden