Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Twaalf Congresleden vragen Biden af te zien van kandidatuur

Twaalf Congresleden vragen Biden af te zien van kandidatuur

WASHINGTON (ANP/RTR) - Nog eens twaalf Democratische Congresleden hebben vrijdag opgeroepen dat president Joe Biden moet afzien van zijn deelname aan de presidentsverkiezingen. Dat melden Amerikaanse media. Niet sinds Bidens beroerde prestatie in een debat met zijn tegenkandidaat Donald Trump hebben zoveel partijgenoten zich op één dag tegen hem gekeerd.

Het gaat onder andere om de senatoren Sherrod Brown en Martin Heinrich. In totaal hebben nu 37 Democratische parlementariërs Biden opgeroepen zijn deelname aan de verkiezingen te staken. Binnen zijn partij rijzen steeds meer twijfels over de geschiktheid van de 81-jarige president. Onder meer oud-president Barack Obama zou zijn twijfels hebben geuit over Bidens kansen in november. Bronnen zeggen vrijdag aan persbureau Reuters dat sommige fondsenwervingsevenementen van Biden op pauze zijn gezet.

Biden, die in zijn vakantiehuis in Delaware herstelt van covid, blijft naar eigen zeggen kandidaat en gaat volgens zijn team volgende week weer op campagne. Volgens berichten in Amerikaanse media zou hij tegelijk de mogelijkheid overwegen dat vicepresident Kamala Harris zijn plaats inneemt.

Meer uit Buitenland

Artsen zonder Grenzen breidt noodhulp in Libanon uit

BEIROET (ANP) - Artsen zonder Grenzen (AzG) breidt de noodhulp in Libanon uit. Volgens de hulporganisatie zijn tienduizenden mensen in het land op de vlucht geslagen voor de Israëlische luchtaanvallen. Israël heeft bewoners in het zuiden van Libanon opgeroepen naar het noorden te trekken, omdat het land daar militaire (grond)operaties uitvoert tegen Hezbollah.

14 minuten geleden
Turkse bron: Iraanse raket was bedoeld voor Cyprus

ANKARA (ANP/AFP) - De Iraanse raket die woensdag op weg naar Turkije werd neergehaald, was volgens een Turkse bron niet bedoeld voor Turkije. "Wij denken dat hij was gericht op een basis in Grieks-Cyprus maar uit koers raakte", zegt een Turkse functionaris tegen persbureau AFP.

31 minuten geleden
Iran neemt naar eigen zeggen groepen Koerden in Irak onder vuur

TEHERAN/BAGDAD (ANP/DPA) - De Iraanse strijdkrachten hebben naar eigen zeggen met raketten posities van Koerdische milities in het noorden van Irak bestookt. Volgens Iran zou het gaan om "separatistische groepen". Het gaat vermoedelijk om kampementen niet ver van de Iraanse grens van Iraanse Koerden die tegenstander van het regime in Teheran zijn.

2 uur geleden
Hegseth: we zijn pas net begonnen in Iran, zullen nu doorstoten

WASHINGTON (ANP) - De VS zijn aan de winnende hand in de oorlog die het land samen met Israël begonnen is tegen Iran. Dat zei minister van Defensie Pete Hegseth in een gezamenlijke persconferentie met generaal Dan Caine.

2 uur geleden
Hegseth: leider Iraanse groep achter moordcomplot Trump is dood

WASHINGTON (ANP/RTR) - De leider van een Iraanse groep die de Amerikaanse president Donald Trump wilde vermoorden, is gedood. Dat zei de Amerikaanse minister van Defensie Peter Hegseth op een persconferentie. Hij zei niet om wie het ging.

2 uur geleden
VS zaten achter aanval op Iraans oorlogsschip bij Sri Lanka

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De VS zitten achter een aanval op een Iraanse oorlogsbodem dicht bij Sri Lanka. Dat heeft minister van Defensie Pete Hegseth gezegd tijdens een persconferentie. De aanval werd uitgevoerd door een onderzeeër. Volgens Sri Lanka zijn er minstens tachtig doden gevallen.

3 uur geleden
Costa meldt dat de EU volledig achter Spanje staat

BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de EU-leiders António Costa, heeft in een telefoongesprek met de Spaanse premier Pedro Sánchez laten weten dat de EU volledig achter Spanje staat. Dat schrijft Costa op X.

3 uur geleden