Twaalf Australische media beboet om publicaties kardinaal Pell
CANBERRA (ANP) - Twaalf Australische nieuwsmedia zijn door een rechtbank veroordeeld tot boetes omdat zij een publicatieverbod omtrent de kardinaal George Pell aan hun laars hadden gelapt. Pell werd in 2018 schuldig bevonden aan seksueel misbruik, maar het Australische hooggerechtshof sprak hem vorig jaar vrij.
De twaalf media, waarvan de meeste vallen onder Nine Entertainment en Rupert Murdochs News Corp, bekenden in februari al schuld aan het schenden van het publicatieverbod. De nieuwsmedia in kwestie zouden niet meer berichten over de rechtszaak en de veroordeling van de kardinaal nadat justitie had besloten alle aanklachten tegen achttien journalisten en redacteuren in te trekken.
De boetes bedragen in totaal 1,1 miljoen Australische dollar (700.000 euro). De hoogste boete is voor de krant The Age, die omgerekend 284.000 euro moet neertellen.
Kardinaal Pells veroordeling voor het seksueel misbruiken van twee koorknaapjes werd in april vorig jaar nietig verklaard nadat hij langer dan een jaar in de gevangenis had gezeten.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP) - In Venezuela zijn zondag 104 politieke gevangenen vrijgelaten. Eerder had de non-gouvernementele organisatie Foro Penal al melding gemaakt van zo'n 80 vrijgelaten gevangenen, met de hoop dat er meer zouden volgen.
1 uur geledenMANILLA (ANP) - Zeker zeven mensen zijn omgekomen toen een veerboot voor de kust van de zuid-Filipijnse provincie Basilan kapseisde. De kustwacht wist volgens lokale media 215 opvarenden te redden, maar 144 personen worden nog vermist.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse regering onderzoekt de actie van de grenspolitie waarbij een man werd doodgeschoten in Minneapolis, en zal met een conclusie komen. Dat laat president Donald Trump weten aan de Wall Street Journal.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël zal de grensovergang bij Rafah tussen de Gazastrook en Egypte pas weer openstellen als de zoektocht naar het lichaam van de laatste Israëlische gijzelaar is voltooid. Dat meldde het kantoor van premier Benjamin Netanyahu zondagavond laat.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Meer dan 1 miljoen huishoudens in de Verenigde Staten zitten zondag zonder stroom als gevolg van een zware winterstorm die de oostelijke en zuidelijke staten heeft lamgelegd met hevige sneeuwval en ijzel. Volgens de website PowerOutage waren de zwaarst getroffen staten Tennessee (330.000 klanten zonder stroom) en Mississippi en Louisiana (elk meer dan 100.000).
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-president Barack Obama heeft de dood van een tweede burger door federale agenten in Minneapolis scherp veroordeeld. In een samen met zijn vrouw Michelle afgegeven verklaring zei Obama dat de dodelijke incidenten een "wake-upcall" moeten zijn, omdat de fundamentele Amerikaanse waarden "steeds meer onder vuur liggen".
8 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het hoofd van de rechterlijke macht in Iran heeft duidelijk gemaakt dat er "zo snel mogelijk" processen volgen tegen de mensen die zijn opgepakt bij de recente protesten tegen het islamitische regime. Zij die schuldig worden bevonden, worden "zonder de minste genade" gestraft, zei hij tegen persbureau Mizan.
9 uur geleden