Twaalf Australische media beboet om publicaties kardinaal Pell
CANBERRA (ANP) - Twaalf Australische nieuwsmedia zijn door een rechtbank veroordeeld tot boetes omdat zij een publicatieverbod omtrent de kardinaal George Pell aan hun laars hadden gelapt. Pell werd in 2018 schuldig bevonden aan seksueel misbruik, maar het Australische hooggerechtshof sprak hem vorig jaar vrij.
De twaalf media, waarvan de meeste vallen onder Nine Entertainment en Rupert Murdochs News Corp, bekenden in februari al schuld aan het schenden van het publicatieverbod. De nieuwsmedia in kwestie zouden niet meer berichten over de rechtszaak en de veroordeling van de kardinaal nadat justitie had besloten alle aanklachten tegen achttien journalisten en redacteuren in te trekken.
De boetes bedragen in totaal 1,1 miljoen Australische dollar (700.000 euro). De hoogste boete is voor de krant The Age, die omgerekend 284.000 euro moet neertellen.
Kardinaal Pells veroordeling voor het seksueel misbruiken van twee koorknaapjes werd in april vorig jaar nietig verklaard nadat hij langer dan een jaar in de gevangenis had gezeten.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft voormalig procureur-generaal Pam Bondi benoemd tot lid van een adviescommissie van het Witte Huis die zich richt op kunstmatige intelligentie. Dat meldt de Amerikaanse nieuwssite Axios.
1 uur geledenAUSTIN (ANP) - De procureur-generaal van Texas, Ken Paxton, heeft dinsdag de zittende Amerikaanse senator John Cornyn verslagen in de Republikeinse voorverkiezing ('primary') in die staat. Paxton werd gesteund door president Donald Trump. De uitslag werd kort na sluiting van de stembussen in de meest westelijke districten van Texas bekendgemaakt.
1 uur geledenPYONGYANG (ANP) - Noord-Korea heeft onder toezicht van leider Kim Jong-un een combinatie van tactische ballistische raketten, artillerieraketten en precisiekruisraketten getest die ontworpen zijn voor "moderne oorlogsvoering" en "verbeterde gevechtstoepassing". Dat meldt staatspersbureau KCNA.
4 uur geledenBEIROET (ANP) - Libanon meldt dat Israëlische luchtaanvallen dinsdag in het zuiden van het land aan 31 mensen het leven hebben gekost. Israël gaf dinsdag aan de aanvallen te intensiveren, ondanks een wapenstilstand. Het land zegt dat de aanvallen gericht zijn tegen de Libanese beweging Hezbollah.
5 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Door Israëlische aanvallen in de Gazastrook zijn zeker zeven doden gevallen, melden lokale autoriteiten. Vijf van hen stierven bij een aanval in het oosten van het gebied.
8 uur geledenBEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft de grondoperaties in het zuiden van Libanon uitgebreid tot boven de zelf ingestelde 'gele lijn', schrijft de Israëlische krant Haaretz. De lijn is een onofficiële afbakening van "Israëlisch grondgebied" in Zuid-Libanon, die Israël afgelopen april aankondigde.
13 uur geledenTEHERAN (ANP) - De internettoegang in Iran is weer gedeeltelijk hersteld, meldt internetmonitor NetBlocks in een post op sociaal netwerk Mastodon. Maandag schreven de Iraanse staatsmedia dat president Masoud Pezeshkian had bevolen de internationale internettoegang te herstellen. Vicepresident Mohammad Reza Aref heeft bevestigd dat de eerste stappen hiervoor zijn gezet.
14 uur geleden