Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Twaalf arrestaties na geweld in voetbaltopper Turkije

Twaalf arrestaties na geweld in voetbaltopper Turkije

TRABZON (ANP/DPA) - De politie in Turkije heeft twaalf supporters aangehouden na de veldbestorming bij de voetbaltopper tussen Trabzonspor en Fenerbahçe. Dat meldde minister Ali Yerlikaya van Binnenlandse Zaken op X. De bewindsman had kort na afloop van de wedstrijd al een onderzoek gestart naar het geweld op het veld.

Woedende fans van Trabzonspor, die hun ploeg zondagavond in de slotminuten met 3-2 zagen verliezen, stormden het veld op en vielen de feestvierende spelers van Fenerbahçe aan. Deze verdedigden zich door te schoppen en te slaan. De Belgische international Michy Batshuayi, die het winnende doelpunt voor Fenerbahçe maakte, gaf een fan van Trabzonspor een karatetrap en de Nigeriaanse international Bright Osayi-Samuel sloeg een supporter. Keeper Dominik Livakovic van Fenerbahçe kreeg een klap in zijn gezicht.

De Turkse voetbalfederatie (TFF) noemde de gebeurtenissen "onaanvaardbaar" en liet in een verklaring weten dat "de noodzakelijke strafrechtelijke sancties opgelegd zullen worden aan degenen die verantwoordelijk zijn voor deze incidenten". Ook voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA veroordeelde het gedrag van de supporters en eiste straffen voor de daders. "Onaanvaardbaar geweld waarvoor geen plaats is in onze sport", meldde hij op Instagram. "Alle spelers moeten met een veilig gevoel de sport kunnen beoefenen die wereldwijd zoveel mensen vreugde geeft."

Het is niet de eerste keer dit seizoen dat er sprake is van geweld in de Turkse Süper Lig. De hoogste competitie werd in december een week stilgelegd nadat een scheidsrechter was aangevallen tijdens een wedstrijd tussen Ankaragücü en Rizespor.

Meer uit Buitenland

VN-ambassadeur Iran: Iran wil Straat van Hormuz niet sluiten

NEW YORK (ANP/RTR) - Iran is niet van plan de Straat van Hormuz volledig te sluiten, maar het is wel Irans onvervreemdbare recht om de veiligheid op de zeestraat te garanderen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur voor de VN tegen journalisten. Amir Saeid Iravani voegde eraan toe dat "de huidige situatie in de regio, waaronder ook de Straat van Hormuz, niet het resultaat is van Irans rechtmatige zelfverdediging", verwijzend naar de gevechten met Israël en de Verenigde Staten.

3 uur geleden
Frankrijk: 6 militairen gewond geraakt bij droneaanval Noord-Irak

PARIJS (ANP/RTR) - Zes Franse militairen zijn gewond geraakt bij een droneaanval in het noorden van Irak. Dat meldt het Franse leger, dat eveneens meldt dat de gewonden zijn overgebracht naar een nabijgelegen medische post.

3 uur geleden
Poolse president spreekt veto uit over toegang EU-defensieplan

WARSCHAU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Poolse president Karol Nawrocki zegt zijn veto uit te spreken over wetgeving die zijn land toegang moet geven tot een EU-programma dat de Europese defensie-industrie moet versterken.

4 uur geleden
Schutter dood gevonden na incident synagoge Michigan

WEST BLOOMFIELD (ANP) - De man die met zijn auto op een synagoge in Michigan inreed, is overleden. Dat bevestigt sheriff Michael Bouchard aan CNN. De politie meldde dat er sprake was van een situatie met een actieve schutter. De verdachte zou na de botsing de Temple Israel-synagoge zijn binnengelopen, waarna er werd geschoten door de beveiliging.

5 uur geleden
NASA hoopt op begin april voor maanmissie Artemis II

WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - NASA zegt "op de goede weg" te zijn om de Artemis II-missie de ruimte in te sturen. Aanvankelijk stond een lancering van die maanmissie gepland voor februari, maar die moest worden uitgesteld door technische mankementen. De ruimtevaartorganisatie spreekt nu van op zijn vroegst 1 april. Wel waarschuwde NASA dat er "nog werk te doen is" voordat het zover is.

5 uur geleden
Israël meldt nieuwe aanvallen op Teheran

TEHERAN (ANP) - De Israëlische krijgsmacht zegt een nieuwe aanvalsgolf op de Iraanse hoofdstad Teheran uit te voeren. Op X schrijft de IDF dat de aanvallen gericht zijn op infrastructuur van het Iraanse regime.

6 uur geleden
Sheriff: vermoedelijk geen gewonden bij incident synagoge VS

WEST BLOOMFIELD (ANP) - Bij het schietincident bij een synagoge in de Amerikaanse staat Michigan zijn voor zover bekend geen gewonden gevallen. Dat meldt de county-sheriff aan CNN. "Op dit moment zijn er geen berichten dat iemand gewond is geraakt, op wellicht de schutter na."

7 uur geleden