Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Twaalf activisten aangehouden bij actie Rotterdamse universiteit

Twaalf activisten aangehouden bij actie Rotterdamse universiteit

ROTTERDAM (ANP) - Twaalf demonstranten van OccupyEUR zijn dinsdagavond opgepakt tijdens een protestactie in de Erasmus Universiteit Rotterdam (EUR). Ze gaven geen gehoor aan een vordering het gebouw te verlaten, bevestigt een politiewoordvoerder berichtgeving van de regionale omroep Rijnmond.

De actievoerders protesteerden onder meer tegen de banden van de universiteit met de "fossiele industrie". De activisten vinden dat de EUR het voorbeeld van de VU in Amsterdam moet volgen. Die maakte onlangs bekend alleen nog samen te werken met bedrijven uit de fossiele brandstofsector als die kunnen aantonen dat ze zich houden aan het Klimaatakkoord van Parijs. Daarin spraken wereldleiders eind 2015 af zich te zullen inspannen om de opwarming van de aarde te beperken tot maximaal 2 graden en bij voorkeur 1,5 graad ten opzichte van voor de industrialisatie.

Het college van bestuur van de Rotterdamse universiteit zegt in een reactie dat de universiteit verantwoordelijkheid neemt op het gebied van duurzaamheid. Zo worden er onder meer gesprekken georganiseerd over de banden met de fossiele industrie. "Veel van de thema's waar OccupyEUR aandacht voor vraagt, staan hoog op onze agenda."

De actie in Rotterdam draait niet alleen om klimaatbeleid, maar ook om de arbeidsomstandigheden en de toegankelijkheid van de campus, die volgens de actiegroep beter moet voor mensen met een fysieke beperking. De EUR zegt in de reactie dat de toegankelijkheid voor deze studenten en medewerkers niet goed genoeg is. Daarvoor is een actieplan opgesteld, aldus het college.

Meer uit Binnenland

Politie zoekt drie verdachten voor bekladding Nationaal Monument

AMSTERDAM (ANP) - De politie verdenkt drie mensen ervan betrokken te zijn bij de bekladding van het Nationaal Monument op de Dam in Amsterdam. Rond 04.30 uur is het monument besmeurd met een rode substantie. Schoonmaakploegen zijn al uren bezig de bekladding te verwijderen. Later op de dag wordt op de Dam de Nationale Herdenking gehouden.

18 minuten geleden
RIVM: belangrijk te weten om welke variant hantavirus het gaat

DEN HAAG (ANP) - Het is volgens het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) belangrijk om te achterhalen welk hantavirus precies is aangetroffen bij de opvarende van het cruiseschip bij Kaapverdië. Er bestaat een kans dat het gaat om een zeldzame variant die van mens op mens overdraagbaar is, zegt Chantal Reusken, viroloog en onderzoeker bij het RIVM.

18 minuten geleden
RvS: iets meer uitleg bij wetsvoorstel verhoging eigen risico

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet moet een aantal dingen beter uitleggen in het wetsvoorstel voor het verhogen van het eigen risico. De Raad van State vindt het een goed wetsvoorstel en schrijft in het advies ook te begrijpen waarom het gebeurt, maar er is nog onduidelijkheid over hoe financiële ondersteuning wordt geregeld voor mensen die dat nodig hebben.

1 uur geleden
BuZa bekijkt optie medische evacuatie enkele personen cruiseschip

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken (BuZa) bekijkt de mogelijkheden om "enkele personen" medisch te evacueren van het cruiseschip MV Hondius. Dat meldt een woordvoerder.

1 uur geleden
Bijzonder verzetsmateriaal uit Tweede Wereldoorlog gevonden in KB

DEN HAAG (ANP) - In de KB nationale bibliotheek in Den Haag is "een bijzondere vondst van verzetsmateriaal uit de Tweede Wereldoorlog" gedaan, meldt de organisatie in een persbericht. Het gaat onder meer om vervalste persoonsbewijzen en ontheffingen, foto's van gebombardeerde steden en voedselkaarten voor concentratiekampen.

1 uur geleden
Iran dreigt Amerikaanse marine aan te vallen in Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse krijgsmacht waarschuwt de Amerikaanse marine aan te zullen vallen als deze de Straat van Hormuz binnenvaart, schrijven Iraanse staatsmedia. De Verenigde Staten kondigden zondagavond aan vanaf maandag schepen door de belangrijke zeestraat te begeleiden. Iran benadrukt dat veilige doorgang moet worden gecoördineerd met het land.

2 uur geleden
Seinstoring verholpen, treinverkeer langzaam weer op gang

UTRECHT (ANP) - ProRail verwacht dat het treinverkeer tussen Utrecht en Den Haag rond 09.00 uur weer wordt vrijgegeven. De seinstoring bij Moordrecht, waardoor er geen treinen konden rijden, is verholpen. Er was daar een kabel kapot gegaan.

2 uur geleden