Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tussentijdse zitting groep verdachten in proces Caloh Wagoh

Tussentijdse zitting groep verdachten in proces Caloh Wagoh

SCHIPHOL (ANP) - In het grote liquidatieproces rond motorclub Caloh Wagoh bespreekt de rechtbank Midden-Nederland vrijdag op een tussentijdse zitting de zaken tegen een groep van acht verdachten, onder wie Delano R., alias 'Keylow’ (50). Hij zou de leider van de vermoedelijke moordbende zijn geweest.

Op 6 mei wijdde de rechtbank een zittingsdag aan een groep van zes verdachten in de zaak. Vanwege de coronamaatregelen houdt de rechtbank twee zittingen, om niet al te veel mensen in het gerechtsgebouw en de zittingszaal te hebben. Het proces vindt plaats in de extra beveiligde zaal van het Justitieel Complex Schiphol.

Het omvangrijke onderzoek, Eris genaamd, omvat elf moordopdrachten, waarvan er vijf zijn uitgevoerd. Caloh Wagoh leverde volgens het OM 'moord op bestelling'. Justitie put bewijs uit verklaringen van kroongetuige Tony de G. (35) en uit een onafzienbare reeks geheime berichten tussen de verdachten en andere handlangers, waarin openlijk over huurmoorden wordt gesproken. Een groot deel daarvan werd aangetroffen bij Delano R., die de communicatie had bewaard. R. is mede-oprichter van Caloh Wagoh.

De in december in Dubai opgepakte Ridouan Taghi zou de belangrijkste 'klant' van de bende zijn geweest. Het OM heeft nog niet besloten of het hem in Eris gaat vervolgen. Taghi wordt al vervolgd in een ander, zeer omvangrijk liquidatieproces, Marengo geheten. Ook dat draait om een reeks criminele afrekeningen. In Marengo vinden zittingen plaats op 18 en 19 mei.

Het onderzoek is nog in volle gang. Vorige week dinsdag werd een verdachte aangehouden, die betrokken zou zijn bij de moord op de Belgische zakenman Stefaan Bogaerts (55) in 2017. De zaak is onderdeel van het grote geheel.

De coronamaatregelen leiden tot vertraging in het Erisonderzoek, zei het OM vorige week. Verhoren van verdachten en getuigen zijn uitgesteld. Hoe ernstig de vertraging uiteindelijk zal zijn, is volgens justitie op dit moment niet te voorspellen. Vooralsnog staat de inhoudelijke behandeling van de zaak gepland voor volgend jaar.

Meer uit Binnenland

Neergestoken man aangetroffen na melding vechtpartij Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Op het Stratumseind in de binnenstad van Eindhoven is een man met meerdere steekwonden aangetroffen. Dat meldt de politie op X. De politie vond de man na een melding van een vechtpartij aan de Kanaaldijk-Zuid.

3 uur geleden
ANWB: andere keuzes meivakantie door onrust in de wereld

DEN HAAG (ANP) - Net als reisorganisaties eerder dit jaar, merkt ook de ANWB op dat Nederlanders hun vakantieplannen aanpassen door "onrust in de wereld". ANWB baseert zich op de resultaten van de vakantiemonitor, waarin Nederlanders is gevraagd naar hun plannen voor de april- en meivakantie. Vooral Europese bestemmingen zijn populair: 94 procent van de vakantiegangers blijven op het eigen continent. Verre reizen, met name naar Amerika, verliezen hun aantrekkingskracht.

4 uur geleden
NFI: cannabis en amfetamine meest aangetroffen drugs in verkeer

DEN HAAG (ANP) - Cannabis en amfetamine zijn de meest aangetroffen drugs in het verkeer, blijkt uit onderzoek van het Nederlands Forensisch Instituut (NFI). Een chemicus en een toxicoloog van het NFI onderzochten ruim 64.000 door de politie ingestuurde bloedmonsters. Uit de analyse van de monsters die positief testten op verdovende middelen blijkt dat THC (cannabis) de meest voorkomende drug is (71 procent), gevolgd door amfetamines zoals speed en xtc (30 procent), cocaïne (15 procent) en GHB (6,8 procent).

4 uur geleden
PVV in Rucphen in gesprek over deelname college van B&W

RUCPHEN (ANP) - De PVV gaat mogelijk ook in de Brabantse gemeente Rucphen meebesturen. De partij zegt in gesprek te zijn over deelname aan een nieuw college van burgemeester en wethouders en dat "als een belangrijke stap én als waardering voor onze inspanningen" te beschouwen.

7 uur geleden
Revalidatiecentra bevestigen hack, ook tbs-kliniek getroffen

DEN HAAG (ANP) - Meerdere revalidatiecentra laten donderdag weten getroffen te zijn door de hack bij softwareleverancier ChipSoft. Ook de Van der Hoeven Kliniek, een centrum voor klinische forensische psychiatrie, geeft aan dat er patiëntgegevens zijn gestolen. "We staan continu in contact met ChipSoft. Zodra er meer informatie is, horen we dit direct van hen", aldus de tbs-kliniek.

7 uur geleden
Zo'n 100 mensen lopen mars in Utrecht voor slachtoffers Libanon

UTRECHT (ANP) - Zo'n honderd mensen lopen donderdagavond een mars van Utrecht Centraal naar het Domplein voor de slachtoffers van de Israëlische aanvallen op Libanon. Op het Domplein wordt een wake gehouden.

13 uur geleden
Ook medische patiëntgegevens gestolen bij hack ChipSoft

AMSTERDAM (ANP) - Hackers hebben bij de aanval op ChipSoft, een belangrijk softwarebedrijf voor de zorg, patiëntgegevens gestolen, waaronder medische gegevens. Dat laat het bedrijf donderdag weten.

13 uur geleden