
Tussenstand verkiezingen VS: Biden bouwt voorsprong Georgia uit
ATLANTA (ANP) - Joe Biden breidt zijn voorsprong op de Amerikaanse president Donald Trump uit in de staat Georgia. De Democraat heeft nu een voorsprong van 7248 stemmen op zijn tegenstrever. Hoeveel stemmen er nog moeten worden geteld in de zuidelijke staat is niet precies bekend. Nieuwszenders hebben nog geen winnaar uitgeroepen in Georgia waar 16 kiesmannen te verdienen zijn voor de strijd om het presidentschap.
Biden staat volgens veel Amerikaanse media op 253 kiesmannen en heeft er 270 of meer nodig om de nieuwe president van de Verenigde Staten te worden. Enkele media waaronder Fox News stellen dat de Democraat al 264 kiesmannen achter zich heeft. In dat geval zou winst in Georgia genoeg zijn om Trump uit het Witte Huis te verdrijven.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/RTR) - Iran heeft sinds vrijdag ongeveer 350 ballistische raketten afgevuurd op Israël. Dat bericht nieuwssite Times of Israel, die zich baseert op cijfers van de Israëlische krijgsmacht. De meeste raketten zouden zijn onderschept voordat ze hun doel bereikten.
48 minuten geledenMINNEAPOLIS (ANP/RTR/AFP) - In de Amerikaanse staat Minnesota heerst voorzichtige opluchting na de arrestatie van een man die een politica zou hebben doodgeschoten en ook anderen zou hebben geprobeerd om te brengen. De 57-jarige Vance Boelter was dagenlang zoek en had een flink aantal wapens, meldt de politie.
1 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - Een Boeing 787-8 Dreamliner van Air India, onderweg naar New Delhi, is maandag uit voorzorg teruggekeerd naar de luchthaven van Hongkong. De piloot van de Indiase luchtvaartmaatschappij vermoedde een technisch probleem, meldde een bron aan persbureau Reuters.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Het Iraanse parlement is een voorstel aan het voorbereiden om het Non-proliferatieverdrag (NPV) te verlaten. Dat zei een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken, die ook beklemtoonde dat zijn land nog steeds tegen de ontwikkeling van massavernietigingswapens is. Het verdrag is bedoeld om verspreiding van kernwapens tegen te gaan.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Amerikaanse ambassadeur in Israël heeft melding gemaakt van enige schade aan een ambassadepand in Tel Aviv na Iraanse raketaanvallen in de omgeving. Medewerkers bleven ongedeerd, schrijft diplomaat Mike Huckabee in een bericht op X.
2 uur geledenDAMASCUS (ANP) - De verdwenen Amerikaanse journalist Austin Tice zou dood zijn. De freelancer verdween in 2012 in Syrië en is volgens een voormalige Syrische generaal geëxecuteerd in opdracht van toenmalig leider Bashar al-Assad, zeggen ingewijden tegen internationale media als de BBC en The New York Times.
2 uur geledenDUBAI (ANP/RTR/AFP) - Iran heeft een Israëliër opgehangen die het van spionage voor Israël betichtte, melden staatsmedia. Esmail Fekri zat sinds 2023 vast.
3 uur geleden