Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Tussenpersoon moord journaliste Malta vast'

'Tussenpersoon moord journaliste Malta vast'

VALLETTA (ANP/RTR) - De autoriteiten op Malta hebben mogelijk een doorbraak geboekt in het onderzoek naar de moord op journaliste Daphne Caruana Galizia. Een bron binnen de politie bevestigt dat een man is opgepakt die een belangrijke rol zou hebben gespeeld bij het voorbereiden van de aanslag.

Het zou gaan om de tussenpersoon tussen het brein achter de aanslag op de journaliste en degenen die de moord daadwerkelijk uitvoerden. De krant The Times of Malta bericht dat de regering overweegt de verdachte amnestie aan te bieden in ruil voor zijn medewerking.

Onderzoeksjournaliste Galizia hield een blog bij over corruptie in de eilandenstaat. Een autobom maakte in 2017 een einde aan haar leven. Dat leidde tot geschokte reacties. De vermeende tussenpersoon zou volgens de krant zijn opgepakt toen de autoriteiten optraden tegen een groep die zich bezighield met witwassen.

Meer uit Buitenland

Meer dan 70 doden in Libanon sinds uitbreken nieuwe gevechten

BEIROET (ANP/AFP) - Sinds er opnieuw gevechten zijn uitgebroken tussen Israël en Hezbollah zijn in Libanon 72 mensen gedood en meer dan 83.000 ontheemd geraakt. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

1 uur geleden
Irak getroffen door totale stroomstoring

BAGDAD (ANP/AFP) - Heel Irak kampt volgens het ministerie van Elektriciteit met een stroomstoring. De oorzaak wordt nog onderzocht, verklaarde het ministerie woensdag. Delen van het land liggen onder vuur sinds de oorlog tussen Israël, de VS en Iran afgelopen zaterdag uitbrak.

1 uur geleden
Qatar tegen buurland Iran: we worden meegesleept in oorlog

DOHA (ANP/AFP) - De premier van Qatar, Mohammed bin Abdul Rahman al-Thani, beschuldigt Iran ervan "zijn buren te schaden en hen mee te slepen in een oorlog die niet de hunne is". Dat zei de premier in een telefoongesprek met de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken, Abbas Araghchi. Qatar heeft sinds zaterdag meerdere Iraanse drones en raketten onderschept. Het gesprek was het eerste contact op hoog niveau sinds de aanvallen begonnen.

1 uur geleden
Rusland laat twee Oekraïens-Hongaarse krijgsgevangenen vrij

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland gaat twee krijgsgevangenen vrijlaten die zowel de Hongaarse als de Oekraïense nationaliteit hebben. Dat zei president Poetin woensdag na een ontmoeting met de Hongaarse minister van Buitenlandse Zaken in Moskou.

1 uur geleden
Slowakije trekt omstreden klokkenluiderswet in

BRATISLAVA (ANP/AFP) - Slowakije trekt een omstreden wet in die de bescherming van klokkenluiders zou beperken, meldt premier Robert Fico. De wet werd afgelopen december vlak na de invoering al opgeschort, in afwachting van een uitspraak van het grondwettelijk hof over de inhoud. Fico zei zich nu te willen focussen op "wat we vandaag de dag belangrijk vinden". De klokkenluiderswet zou het onderhandelen met Brussel bemoeilijken over "olie-, gas- en elektriciteitsprijzen".

1 uur geleden
EU-chef: Iran zorgt voor eigen ondergang met aanval op buurlanden

BRUSSEL (ANP) - De buitenlandchef van de Europese Unie Kaja Kallas stelt dat Iran voor zijn eigen ondergang zorgt als het willekeurig buurlanden blijft aanvallen. Volgens haar lijkt het de strategie van Iran "om chaos te zaaien en de regio in brand te steken", zei ze woensdag.

2 uur geleden
Israëlische troepen rukken op in zuiden van Libanon

BEIROET (ANP) - Israëlische troepen zijn opgerukt naar een aantal dorpen en steden in het zuiden van Libanon, meldde een bron van de VN-missie in het land (UNIFIL) aan persbureau AFP. Israël waarschuwde eerder op woensdag dat burgers het zuiden van Libanon moesten verlaten, omdat het land in de regio militaire actie wilde ondernemen tegen Hezbollah.

2 uur geleden