Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turnsters Wevers, Visser en Thorsdottir op finalekoers bij EK

Turnsters Wevers, Visser en Thorsdottir op finalekoers bij EK

ANTALYA (ANP) - Turnsters Sanne Wevers, Naomi Visser en Eythora Thorsdottir liggen na drie van de vier subdivisies op koers voor individuele finaleplaatsen bij de EK in het Turkse Antalya.

Wevers, die voor het eerst sinds de Olympische Spelen van Tokio weer internationaal in actie kwam, turnde op balk met een gedegen oefening naar 13,433 punten en een voorlopige eerste plaats. Visser deed datzelfde aan brug en leidt met 14,466 punten voorlopig het klassement aan dat onderdeel. Ook op vloer mag Visser met een score van 13,666 hopen op een finale: ze staat daar tweede achter de Roemeense Sabrina Voinea (13,700). Per toestel plaatsen de beste acht turnsters, met een maximum van twee per land, zich voor de finales.

Visser heeft, samen met Thorsdottir, ook uitzicht op de individuele meerkampfinale waarvoor de beste 24 turnsters zich plaatsen. Visser kwam in de meerkamp tot 54,031 punten, Thorsdottir tot 51,999. Ze staan daarmee voorlopig eerste en derde.

Olympische startbewijzen

In het teamklassement staat de Nederlandse ploeg, die verder bestond uit Sanna Veerman en Vera van Pol, met nog één subdivisie te gaan voorlopig op de eerste plek met 158,896 punten. Hoewel er nog acht landen in actie komen is een plek bij de eerste dertien landenteams niet in gevaar. Een plek bij de eerste dertien is nodig om een teamticket voor de WK veilig te stellen. Bij de WK worden olympische startbewijzen verdeeld.

Pas aan het einde van de wedstrijddag, omstreeks 19.30 uur Nederlandse tijd, is duidelijk wat de prestaties van de Nederlandse turnsters waard zijn.

Meer uit Sport

Spanjaard Arrieta wint vijfde rit Giro, Eulálio pakt roze trui

POTENZA (ANP) - Igor Arrieta heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Spanjaard bezorgde UAE Team Emirates de tweede dagzege op rij door na 203 kilometer in Potenza de rit te winnen. Hij finishte voor medevluchter Afonso Eulálio uit Portugal in de finale waarin beide renners ten val kwamen en Arrieta zelfs nog verkeerd reed.

45 minuten geleden
Eerste openlijk homoseksuele basketballer in NBA overleden

NEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.

9 uur geleden
Verstappen kijkt uit naar racen in het donker op Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.

21 uur geleden
Sinner met 31e masterszege op rij naar kwartfinale in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.

1 dag geleden
Gehavende wielrenner Kelderman verlaat Giro d'Italia

CATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.

1 dag geleden
Basketballer LeBron James twijfelt over toekomst in NBA

LOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.

1 dag geleden
NOC*NSF bevestigt formele gesprekken Thialf voor Spelen 2030

HEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.

1 dag geleden