Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turnsters Wevers, Thorsdottir en Van Pol naar Spelen

Turnsters Wevers, Thorsdottir en Van Pol naar Spelen

BEEKBERGEN (ANP) - De turnsters Sanne en Lieke Wevers, Eythora Thorsdottir en Vera van Pol zullen Nederland vertegenwoordigen op de Olympische Spelen. Het viertal is voorgedragen bij NOC*NSF door gymnastiekbond KNGU. Elze Geurts en Naomi Visser zijn aangewezen als reserves. Zij reizen mee naar Tokio waar de Spelen op 23 juni beginnen.

Bij de mannen was de individuele deelname van Bart Deurloo en Epke Zonderland al zeker. Zij slaagden er, in tegenstelling tot de vrouwen, niet in zich als team voor de Spelen te kwalificeren.

De keuze bij de vrouwen werd gemaakt na twee kwalificatiewedstrijden, terwijl ook rekening werd gehouden met resultaten uit het verleden en het evenwicht in het team voor de score als land. Sanne Wevers veroverde individueel goud op de balk bij de Olympische Spelen van Rio 2016. Thorsdottir eindigde in Rio als negende in de meerkampfinale.

Vincent Wevers

De tweeling Wevers wordt, net als Van Pol, gecoacht door vader Vincent Wevers, die anderhalve week geleden via een kort geding afdwong dat hij door gymnastiekbond KNGU alsnog als coach moet worden afgevaardigd naar Tokio. De bond besliste eerder onder anderen Wevers te passeren omdat tegen hem en een aantal andere turncoaches een onderzoek loopt bij het Instituut Sportrechtspraak (ISR) naar ongewenst en grensoverschrijdend gedrag. Dat onderzoek startte vorig jaar, toen na een bekentenis van coach Gerrit Beltman talloze getuigenverklaringen opdoken van (oud-)turnsters.

De KNGU besloot dat bondscoach Bram van Bokhoven en de coaches Aimee Boorman en José van der Veen de Nederlandse turnploeg zouden begeleiden in Japan. De voorzieningenrechter in Zutphen oordeelde echter dat de bond onvoldoende had kunnen onderbouwen dat er zwaarwegende redenen zouden zijn om Wevers thuis te laten. Het beroep tegen die uitspraak dient maandag in Arnhem.

Begeleidingsteam

"Ik ben blij dat Nederland wederom met twee disciplines, een vrouwenteam en twee individuele turners, vertegenwoordigd is op de Olympische Spelen", zei technisch directeur Mark Meijer van de KNGU. "De voordracht van het team is na overleg met alle betrokkenen en conform de interne selectieprocedure tot stand gekomen. Er is onder andere de afweging gemaakt tussen potentie en de scores van de kwalificatiewedstrijden."

In afwachting van het hoger beroep heeft de KNGU het begeleidingsteam nog niet voorgedragen.

Meer uit Sport

Opnieuw wereldbekerzege voor springruiter Greve

LA CORUÑA (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft zondag in het Noord-Spaanse La Coruña zijn tweede wereldbekerwedstrijd op rij gewonnen. Met de tienjarige merrie Pretty Woman van 't Paradijs N.O.P. bleef de ruiter uit Markelo foutloos in de barrage. Hij hield de Noorse Oda Charlotte Lynvaer (Carabella vd Neyen Z) en de Fransman Simon Delestre (Golden Boy DK) achter zich.

1 uur geleden
Estafettezwemsters sluiten EK kortebaan af met tweede goud

LUBLIN (ANP) - De Nederlandse zwemsters hebben de Europese titelstrijd kortebaan in het Poolse Lublin afgesloten met een gouden medaille op de 4x50 meter wisselslag. Marrit Steenbergen, Tessa Giele, Maaike de Waard en Valerie van Roon hielden de teams van Zweden en Italië achter zich.

1 uur geleden
Norris: ik heb titel eerlijk en niet agressief gewonnen

ABU DHABI (ANP) - Lando Norris is vooral blij dat hij zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 op "zijn" manier heeft gewonnen. "Door een eerlijke coureur te zijn", zei de 26-jarige kampioen van McLaren. "Ik heb het gevoel dat ik heb gewonnen op de manier waarop ik het wilde winnen, en dat was niet door iemand te zijn die ik niet ben, door te proberen agressief te zijn", zei hij in een persconferentie na de Grote Prijs van Abu Dhabi. Norris verloor de race van een ijzersterke Max Verstappen, maar verdiende met de derde plaats net genoeg punten om de Nederlander van Red Bull in het kampioenschap voor te blijven.

3 uur geleden
Zwemster De Waard pakt EK-brons op 50 meter rugslag

LUBLIN (ANP) - Zwemster Maaike de Waard heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin het brons gepakt op de 50 meter rugslag. De winst was voor de Italiaanse Sara Cox, die in 25,49 seconden een Europees record zwom. De Française Analia Pigrée werd tweede in 25,96. De Waard kwam tot een tijd van 25,97. Tessa Giele (26,19) eindigde als vijfde.

3 uur geleden
Zege in massastart voelt 'lekker' voor schaatsster Groenewoud

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft na mindere prestaties in de wereldbekers in Noord-Amerika vertrouwen geput uit haar zege op de massastart in Heerenveen. "Voor mezelf is dat hartstikke lekker", zei ze na haar zege in de sprint. "Vorig jaar ging het supergoed, nu was het in de eerdere twee wedstrijden nog niet goed en liet ik me een beetje insluiten. Nu gebeurde dat niet."

4 uur geleden
De Boo, Lavreysen en Van der Poel kandidaat Sportman van het Jaar

ARNHEM (ANP) - Schaatser Jenning de Boo, baanwielrenner Harrie Lavreysen en wielrenner Mathieu van der Poel zijn genomineerd voor de titel Sportman van het Jaar. Dat heeft sportkoepel NOC*NSF zondag bekendgemaakt.

4 uur geleden
Verstappen verliest titel, maar spreekt van zijn 'beste seizoen'

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen kon dit jaar net niet zijn vijfde wereldtitel in de Formule 1 winnen, maar sprak toch van zijn beste seizoen ooit. Hij benoemde de ongekende comeback in de tweede helft van het seizoen. "Ik vind dat dit mijn beste seizoen is geweest. Zeker de laatste acht, negen races van dit jaar waren geweldig", vertelde hij in de persconferentie na zijn overwinning in de Grote Prijs van Abu Dhabi. "De auto was goed, de sfeer bij het team van Red Bull was geweldig. Er was positiviteit, geloof en vertrouwen en dat wil je hebben als we straks het nieuwe jaar ingaan."

4 uur geleden