Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turnsters Thorsdottir en Lieke Wevers niet naar meerkampfinale

Turnsters Thorsdottir en Lieke Wevers niet naar meerkampfinale

TOKIO (ANP) - De kwalificaties bij het turnen op de Olympische Spelen in Tokio hebben de Nederlandse equipe geen enkele finaleplaats opgeleverd. Nadat eerder al duidelijk was dat Sanne Wevers prolongatie van haar titel op de balk van Rio 2016 kon vergeten, bleek 's avonds dat ook de meerkampscore van haar zus Lieke niet genoeg was voor een plaats bij de top 24.

Wevers kwam met haar score van 53,365 nog geen vier tiende van een punt te kort en staat nu eerste op de reservelijst voor de finale van donderdag. Ze had de 32e score, maar in de finale mogen maar maximaal twee turnsters per land uitkomen.

Ook voor Eythora Thorsdottir, net als Lieke Wevers in Rio nog finaliste op de meerkamp, eindigde het toernooi. Zij kwam over vier toestellen uit op een score van 52,899 en is nu tweede reserve. Thorsdottir, dit voorjaar gehinderd door een enkelblessure, werd in Rio negende. Dat is de beste prestatie ooit voor een Nederlandse turnster in de meerkampfinale op de Spelen.

Teamfinale

Ook de teamfinale werd bij lange na niet gehaald. In Rio eindigde de ploeg als zevende in de eerste landenfinale ooit voor Nederland op de Spelen. Nu liet het team alleen Spanje achter zich en was de elfde plaats het eindresultaat. Slechts de top 8-landen turnen de finale.

Lieke Wevers toonde zich in de middag nog tevreden over haar optreden, dat finalewaardig leek. "Ik stond er goed in. Je hebt heel lang naar zo'n wedstrijd toegewerkt. Ik heb altijd de focus op mezelf gehouden, me niet laten afleiden. Je moet het doen met wat je krijgt. Het was een moeilijk jaar." Coach en vader Vincent Wevers werd, als gevolg van een onderzoek naar grensoverschrijdend gedrag in het verleden, door gymnastiekbond KNGU geweerd uit de olympische coachingstaf. Behalve zijn dochters coacht hij normaal ook Vera van Pol, het vierde teamlid.

Ook Thorsdottir was zonder eigen coach in Tokio. De turnsters waren bijzonder ongelukkig met de maatregelen, die voortkwamen uit bekentenissen van oud-turnsters over meerdere coaches. Het leidde tot een cultuuromslag bij de bond, waarvan zij zich slachtoffer voelen. "Het is een keuze zwaar onder de maat", zei Lieke Wevers eerder in de week. "Maar ik wil het waardig afmaken. Wie wint ermee als we niet waren gegaan?"

Meer uit Sport

Verstappen rijdt 136 ronden op eerste testdag in Bahrein

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen (28) heeft woensdag zonder noemenswaardige problemen in totaal 136 ronden gereden met zijn nieuwe Red Bull op de eerste testdag in Bahrein. De viervoudige wereldkampioen in de Formule 1 zette in de middagsessie op het Bahrain International Circuit de tweede tijd neer achter de Brit Lando Norris. De Monegask Charles Leclerc klokte de derde tijd in Sakhir.

1 uur geleden
Ritsma bepaalt na de 10 kilometer opstelling ploegenachtervolging

MILAAN (ANP) - Bondscoach Rintje Ritsma van de ploegonderdelen in het langebaanschaatsen beslist pas na de olympische 10 kilometer van vrijdag in welke opstelling hij zondag de ploegenachtervolging bij de mannen van start laat gaan. "Stijn van de Bunt en Jorrit Bergsma rijden vrijdag de 10 kilometer en de vraag is hoe ze daaruit komen", geeft Ritsma als reden.

3 uur geleden
Van 't Wout krijgt na fout op aflossing veel negatieve reacties

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft na het mislopen van een olympische medaille met de Nederlandse gemengde aflossingsploeg online veel negatieve en boze reacties gekregen. Dat vertelde hij na afloop van de training in de Milano Ice Skating Arena.

4 uur geleden
Schulting wil plaats in aflossingsploeg komende dagen afdwingen

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Suzanne Schulting wil de komende dagen in Milaan aan bondscoach Niels Kerstholt laten zien dat ze een plaats in de aflossingsploeg verdient. "Ik spreek uit dat ik het heel graag wil, de relay rijden. Het zou ook gek zijn, vanuit mijn kant, als ik dat niet zou doen", vertelde de Friezin na afloop van de training.

5 uur geleden
Zwitserse skiër Von Allmen wint in super-G derde gouden medaille

BORMIO (ANP) - De Zwitserse skiër Franjo von Allmen (24) heeft woensdag zijn derde gouden medaille gewonnen op de Olympische Winterspelen van Milaan en Cortina. Dat deed hij op het onderdeel super-G op de flanken van de Stelvio bij Bormio. Hij was 0,13 seconde sneller dan de Amerikaan Ryan Cochran-Siegle, die net als vier jaar geleden zilver won. Von Allmens landgenoot en regerend wereldkampioen Marco Odermatt pakte de bronzen medaille.

6 uur geleden
Rentree als shorttrackster voelt voor Schulting 'heel natuurlijk'

MILAAN (ANP) - De terugkeer als shorttrackster voelde woensdag voor Suzanne Schulting "heel natuurlijk". Dat vertelde de 28-jarige Friezin na afloop van de training in de Milano Ice Skating Arena.

6 uur geleden
Tennisser Boogaard verliest in Ahoy van 23 jaar oudere Wawrinka

ROTTERDAM (ANP) - Tennistalent Thijs Boogaard is er niet in geslaagd de tweede ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam te bereiken. De 17-jarige debutant verloor in Ahoy met 3-6 4-6 van de 23 jaar oudere Zwitser Stan Wawrinka.

6 uur geleden