Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turnsters sluiten EK af met zevende plek in teamfinale

Turnsters sluiten EK af met zevende plek in teamfinale

RIMINI (ANP) - De Nederlandse turnsters hebben de EK in het Italiaanse Rimini afgesloten met een zevende plek in de teamfinale. Elze Geurts, Vera van Pol, Lieke Wevers, Tisha Volleman en Floor Slooff kwamen tot 149,563 punten.

De titel ging naar de Italiaanse turnsters (164,162), die voor de derde keer het beste team van Europa waren. In 2006 en 2022 greep Italië ook EK-goud. Alleen op balk telde bij de Italiaanse ploeg een val van Angela Andreoli mee in het teamtotaal. Verder kende de ploeg, aangevoerd door Europees meerkampkampioene Manila Esposito, geen grote fouten. Voor Esposito was het haar vierde Europese titel deze week. Individueel won ze al goud in de meerkamp, op balk en vloer.

Groot-Brittannië turnde naar zilver (162,162), Frankrijk pakte het brons (158,796).

'Veel vertrouwen'

Nederland opende op balk, waar Wevers een val incasseerde. Slooff en Van Pol wisten de schade te beperken. Op vloer vervolgde de ploeg zonder grote fouten. Op sprong waren Volleman en Van Pol sterk, maar liet Geurts door een lage moeilijkheidsgraad punten liggen. Aan brug turnden Volleman en Van Pol opnieuw vrijwel foutloos, terwijl Geurts in de problemen kwam na haar 'paksalto' en later bij de afsprong.

Van Pol zette op alle vier de toestellen de hoogste score neer. "Als team hebben we helaas te veel fouten meegenomen", zei ze. "We probeerden per toestel wel weer opnieuw te beginnen, ons te herpakken. Persoonlijk is dat goed gelukt. Het is fijn dat ik zo'n rondje neer heb gezet. Ik krijg hier heel erg veel vertrouwen van."

Olympische kwalificaties

Geurts baalde na afloop van haar optreden. "Ik had voor het team graag een betere wedstrijd neergezet", zei Geurts. "Het liep niet zoals ik wilde en kan. Ik voel me mentaal heel goed, dus dat is het niet. Ik heb eigenlijk momenteel geen beter antwoord. Op vloer voelde ik dat ik mijn dubbelhurksalto voorover niet zou redden. Om geen risico te nemen sloeg ik hem over. Op sprong gebeurde min of meer hetzelfde. Ik wilde geen risico nemen en deed daarom een 'yurchenko'-streksalto in plaats van met dubbelschroef. Brug was een timingsfout."

Vorig jaar greep Nederland nog brons bij de EK. Van die bronzen ploeg was alleen Van Pol aanwezig in Rimini. De andere vier, Sanne Wevers, Naomi Visser, Eythora Thorsdottir en Sanna Veerman, besloten de EK over te slaan om zich volledig te richten op de olympische kwalificaties.

Meer uit Sport

Sinner ook op gravel in Monaco tegen Zverev in halve finales

MONACO (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich in zijn jacht op zijn eerste titel op een groot graveltoernooi geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De nummer 2 van de wereld versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime met 6-3 6-4.

2 uur geleden
Tennisser Zverev in drie sets naar halve finales Monte Carlo

MONACO (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich als eerste geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Duitse nummer 3 van de wereldranglijst boekte een zege in drie sets op de Braziliaan João Fonseca: 7-5 6-7 (3) 6-3.

4 uur geleden
Volleybalster Plak stelt zich niet beschikbaar voor Oranje

UTRECHT (ANP) - Volleybalster Celeste Plak heeft zich niet beschikbaar gesteld voor de wedstrijden van Oranje deze zomer. Dat meldde de volleybalbond op de eigen website. De 30-jarige diagonaalspeelster ontbreekt op de 'longlist' van bondscoach Felix Koslowski voor de komende periode, waarin Nederland speelt op de Four Nations Cup en de Volleyball Nations League.

5 uur geleden
Golfer McIlroy begint goed aan jacht op titelprolongatie Masters

AUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.

10 uur geleden
Van Gerwen klopt Bunting na achterstand en bereikt finale

BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.

19 uur geleden
Van Gerwen klopt Van Veen in kwartfinale Premier League

BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.

20 uur geleden
Schaker Giri speelt remise en ziet koploper Sindarov uitlopen

PEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.

23 uur geleden