Turnsters sluiten EK af met zevende plek in teamfinale
RIMINI (ANP) - De Nederlandse turnsters hebben de EK in het Italiaanse Rimini afgesloten met een zevende plek in de teamfinale. Elze Geurts, Vera van Pol, Lieke Wevers, Tisha Volleman en Floor Slooff kwamen tot 149,563 punten.
De titel ging naar de Italiaanse turnsters (164,162), die voor de derde keer het beste team van Europa waren. In 2006 en 2022 greep Italië ook EK-goud. Alleen op balk telde bij de Italiaanse ploeg een val van Angela Andreoli mee in het teamtotaal. Verder kende de ploeg, aangevoerd door Europees meerkampkampioene Manila Esposito, geen grote fouten. Voor Esposito was het haar vierde Europese titel deze week. Individueel won ze al goud in de meerkamp, op balk en vloer.
Groot-Brittannië turnde naar zilver (162,162), Frankrijk pakte het brons (158,796).
'Veel vertrouwen'
Nederland opende op balk, waar Wevers een val incasseerde. Slooff en Van Pol wisten de schade te beperken. Op vloer vervolgde de ploeg zonder grote fouten. Op sprong waren Volleman en Van Pol sterk, maar liet Geurts door een lage moeilijkheidsgraad punten liggen. Aan brug turnden Volleman en Van Pol opnieuw vrijwel foutloos, terwijl Geurts in de problemen kwam na haar 'paksalto' en later bij de afsprong.
Van Pol zette op alle vier de toestellen de hoogste score neer. "Als team hebben we helaas te veel fouten meegenomen", zei ze. "We probeerden per toestel wel weer opnieuw te beginnen, ons te herpakken. Persoonlijk is dat goed gelukt. Het is fijn dat ik zo'n rondje neer heb gezet. Ik krijg hier heel erg veel vertrouwen van."
Olympische kwalificaties
Geurts baalde na afloop van haar optreden. "Ik had voor het team graag een betere wedstrijd neergezet", zei Geurts. "Het liep niet zoals ik wilde en kan. Ik voel me mentaal heel goed, dus dat is het niet. Ik heb eigenlijk momenteel geen beter antwoord. Op vloer voelde ik dat ik mijn dubbelhurksalto voorover niet zou redden. Om geen risico te nemen sloeg ik hem over. Op sprong gebeurde min of meer hetzelfde. Ik wilde geen risico nemen en deed daarom een 'yurchenko'-streksalto in plaats van met dubbelschroef. Brug was een timingsfout."
Vorig jaar greep Nederland nog brons bij de EK. Van die bronzen ploeg was alleen Van Pol aanwezig in Rimini. De andere vier, Sanne Wevers, Naomi Visser, Eythora Thorsdottir en Sanna Veerman, besloten de EK over te slaan om zich volledig te richten op de olympische kwalificaties.
Meer uit Sport
VERONA (ANP) - De 25e editie van de Winterspelen van Milaan is voorbij. De olympische vlam in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater, werd even voor 23.00 uur gedoofd.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn trots op TeamNL. Dat laten zij zondagavond weten via sociale media.
9 uur geledenVERONA (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer en langebaanschaatser Jorrit Bergsma hebben bij de sluitingsceremonie van de 25e Winterspelen de Nederlandse vlag binnengedragen in de historische Arena di Verona, waar normaal gesproken theater en opera worden opgevoerd. De Olympische Spelen begonnen zestien dagen eerder met de openingsceremonie in stadion San Siro in Milaan.
10 uur geledenVERONA (ANP) - De sluitingsceremonie van de 25e editie van de Winterspelen in Milaan in Cortina d'Ampezzo is om 20.30 uur begonnen. Het slotfeest is in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater dat plaats biedt aan 20.000 toeschouwers.
10 uur geledenGÖTEBORG (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft in het Zweedse Göteborg zijn derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen gewonnen. Kim Emmen werd namens Nederland tweede. Emmen en haar paard Imagine gingen aan de leiding na een foutloze barrage. Maar Greve, die als laatste van start ging, reed op Grandorado eveneens foutloos en was een halve seconde sneller. De derde plaats was voor Malin Bayard-Johnson uit Zweden.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben de olympische ijshockeyfinale in Milaan na verlenging met 2-1 gewonnen van Canada. De eindstrijd was vooraf veelbesproken door de gespannen politieke situatie tussen de twee buurlanden. In reguliere speeltijd kwamen de Verenigde Staten op voorsprong door een doelpunt van Matt Boldy. De gelijkmaker kwam van de stick van Cale Makar. In extra tijd maakte Jack Hughes de VS voor het eerst sinds 1980 olympisch kampioen.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF wil samen met schaatsbond KNSB de mislukte ploegenachtervolging van de Nederlandse mannen op de Olympische Spelen evalueren. Net als vier jaar geleden in Beijing bleef een medaille op dat teamonderdeel uit.
14 uur geleden